Skocz do zawartości

redeye

Użytkownicy
  • Zawartość

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez redeye


  1. Coś masz chyba źle klasy (class="dist") przypisane w menu przy aktywnych podstronach. Jak się przegląda realizacje to podświetlony jest cennik, a gdy cennik to podświetlone realizacje, na kontakcie jest cennik itd. Testowane na firefoxie i chromie.

     

     

    Pewnie kwestia gustu, ale mi strona wizualnie się podoba :)


  2. Witam,

    poszukuję serwera VPS na kilka stron opartych na Wordpessie. Są to 4 strony (wizytówki firmowe) które łącznie mają około 10k odwiedzin w miesiącu, teraz dojdzie piąta która wygeneruje kolejne 10k. Zależy mi żeby czasy dostępu był niskie nie tylko dla Europy ale i Bliskiego Wschodu. W przyszłości chciałbym na serwerze uruchomić też jakieś drobne aplikacje napisane w Ruby on Rails i Node.js

     

    Czy może lepiej wybrać 1 VPS gdzieś w Europie i 1 w pobliżu Bliskiego Wschodu?

     

    Rozważam też jedną z ofert VPS od OVH https://www.ovh.pl/vps/ tylko nie wiem która z ofert była by najlepsza na te kilka Wordperssów, SSD czy CLOUD RAM?

    Budżet to około 50 zł/m-c brutto.

     

    Z góry dzięki za odpowiedź.


  3. O DGT słyszałem same pozytywne opinie. Pamiętam jeszcze, jak 3 lata temu przechodziłem z Netii do Orange to serwisant miał swój modem i był on właśnie firmy DGT - twierdził że ich sprzęt jest najlepszy do VDSL2 Orange.

     

    W sumie mam jednego wolnego miniITXa na AMD Brazos. Tylko taki zestaw pożera trochę prądu i jakoś nie kalkuluje mi się żeby skonfigurować go jak router :unsure:

     

    Jakbyś był już po testach tego DGT FG4 to jeśli możesz daj znać jak się sprawuje.


  4. @Kamikadze: Ale tego Liveboxa 3.0 od Orange to można ustawić w bridge-mode? Rozumiem że wtedy Livebox działałby jak zwykły modem?

    Możesz napisać jaki router z VDSL2 i jakiego MikroTika planujesz kupić do tej konfiguracji?

     

    To widzę że Livebox i nie jest lepszy, też restartuje się z 2 minuty ;)


  5. Podepnę się pod temat. Szukam routera do domu do obsługi dwóch łączy WAN, zależy mi na tym aby w przypadku awarii pierwszego łącza router przełączał się na drugie źródło. Nie potrzebuję w nim Wifi i PoE, ale chciałbym aby wszystkie porty były na Gigabicie.

     

    Zastanawiam się na tymi routerami:

    MikroTik RB260GS (http://allegro.pl/mikrotik-rb260gs-switch-5xglan-1xsfp-8370-i5172715535.html)

    Ubiquiti EdgeRouter X (http://allegro.pl/router-ubiquiti-edgerouter-x-5xrj45-gigabit-poe-i5820675353.html)

    Ubiquiti EdgeRouter Lite (http://www.ceneo.pl/23891872)

     

    Nie wiem właśnie, czy jest sens płacić więcej za sprzęt Ubiquiti? Który z tych trzech routerów byście polecili? Ewentualnie inne propozycje mile widziane.


  6. @kafi: próbowałem zrobić tak jak napisałeś, ale dostęp do strony był dozwolony dla wszystkich bez podania hasła.


    @Piotr GRD: Ta wtyczka nazywa się Simply Static i wydaje mi się że korzysta z cURL. Znalazłem temat (https://wordpress.org/support/topic/generate-static-files-with-htpasswd-restriction) w którym ktoś miał podobny problem, autor wtyczki polecił mu także rozwiązanie z dodaniem IP serwera do htaccess.

    Jutro spojrzę w kod wtyczki, może uda mi się coś wskórać. Dzięki za pomysł! :)



  7. Dzięki za pomysł, zastanowię się nad jego wprowadzeniem jeżeli nie uda mi się zrobić tego tylko z tym rozwiązaniem które opisałem powyżej.


    Wersja HTML wygenerowanej strony zajmuje tylko 11 MB. Znajoma wrzuca tam raz na kwartał jakieś ogłoszenia, a strona jest o grupie osób walczących z rakiem, dlatego chcę jej to zrobić jak najmniejszym kosztem, sam za pomoc nic od niej nie biorę. Także wole pozostać przy tych prostych rozwiązaniach :)



  8. Witam,
    od jakiegoś czasu na stronę znajomej dochodzi do częstych ataków w wyniku których OVH blokuje hosting. Aby temu zapobiec zrobiłem subdomenę i tam przeniosłem strone opartą na Wordpressie. Zabezpieczyłem ją hasłem poprzez htaccess i htpasswd. Znajoma wchodzi na tą subdomenę tam edytuje to co chce i generuje pliki html które zapisują się w miejscu głównej domeny.
    Tutaj pojawił się problem bo wtyczka która generuje pliki html nie może uzyskać dostępu do strony gdy jest założone na nie hasło przez htaccess.
    Próbowałem odblokować dostęp lokalnie dla serwera, ale coś nie chce zadziałać, może ktoś coś doradzić co robię nie tak?
    'AuthUserFile' /home/NAZWA_UŻYTKOWNIKA/www/edycja/.htpasswd
    'AuthGroupFile' /dev/null
    'AuthName' "Dostep zastrzezony"
    'AuthType' Basic
    
    
    require local
    require valid-user

    Kod poniżej też nie działa:

    'AuthUserFile' /home/NAZWA_UŻYTKOWNIKA/www/edycja/.htpasswd
    'AuthGroupFile' /dev/null
    'AuthName' "Dostep zastrzezony"
    'AuthType' Basic
    
    
    require ip 127.0.0.1
    require valid-user

     


  9. Ustawiałem u brata taką konfiguracje: TP-LINK TL-WDR3600 (soft Gargoyle) + Huawei e3372 HiLink + Antena. Najbliższy BTS z LTE jest w odległości około 7 km. Brat uzyskuje prędkości 35/25 Mbit, na samym modemie z anteną prędkości nie przekraczały 20/20 Mbit.


    Nie jest źle ale WiFi w tym routerze to porażka – musiałem ustawiać mu dodatkowe AP na parter i piętro w 170m2 domu. Jakbym drugi raz miał coś mu doradzać jako ten główny router to nie wybrałbym TP-LINKa.


    Nie wiem czy to miało znaczenie ale dodanie 0,5 metrowego kabla USB z routera do modemu poprawiło trochę zasięg WiFi ale i tak było słabe.



  10. Wskrzeszam temat, bo chciałbym trochę rozbudować istniejącą sieć. Wszystko zrobiłem tak jak mi poleciliście tzn. standardowa konfiguracja OpenVPN z wpisem client-to-client. Użytkownicy widzą siebie nawzajem ale nie dostają IP serwera – i tak miało być. Jest w sumie 5 komputerów – każdy ma swój plik *.ovpn z konfiguracją.


    Chciałbym jednak aby jeden z użytkowników oprócz tego że może łączyć się z resztą użytkowników dostawał też IP serwera. Czy możliwe jest żeby tylko on tak miał a reszta po staremu, tj. żadnych IP serwera tylko widoczność reszty?



  11. Zależy mi żeby te komputery PC2, PC3 i PC4, nie miały IP z VPSa do przeglądania Internetu, tylko właśnie na tej jednej konkretnej aplikacji widziały PC1 tj. porcie 32400, a w przyszłości jeszcze dla tvheadend na porcie 9981 i 9982.

    Jest takie coś możliwe w OpenVPN?


  12. Witam,

    Proszę o porady czy rozwiązania poniżej są możliwe do zrealizowania tak jak na schematach.


    Na VPSie mam zainstalowanego PLEXa, znajdują się na nim pliki video i zdjęcia. Do VPSa łącze się przez SSH Tunnel programem Putty z taką konfiguracją jak na tym zrzucie http://i.imgur.com/mntBfrH.png . Po zalogowaniu się na VPS i wpisaniu na komputerze PC1 adresu localhost:8888 mam dostęp do zasobów PLEXa na VPSie. Schemat poniżej.

    lfH18Rr.png


    VPS jednak jest trochę za mały i są problemy z odtworzeniem większych plików. Chciałbym przenieść serwer PLEX na komputer w domu, ale także udostępnić jego zasoby dla komputerów z poza mojej sieci lokalnej, niestety nie mam stałego IP i pomyślałem nad takim rozwiązaniem jak na schemacie2, tylko nie wiem czy to jest w ogóle możliwe. VPS połączył by się z moim komputerem w domu poprzez Tunnel SSH, a komputery z poza sieci z VPSem także tym Tunnelem.

    mqW2z8u.png


    Zastanawiam się tez nad postawieniem serwera VPN na tym VPSie, tylko nie wiem czy to jest możliwe z wykorzystaniem VPNa żeby te komputery PC2, PC3 i PC4 korzystały z VPNu tylko na tym konkretnym porcie, żeby normalnie miały swoje IP w sieci a nie te z VPSa.


    Jakby opcja z Tunnelem SSH albo VPNem była możliwa do zrealizowania to czy możliwe byłoby ustawienie tego na routerze z Tomato tak aby komputery PC2 i PC3 w ogóle nie musiały używać Putty albo klienta VPN?

    1UbGH5M.png


    Dzięki za wszystkie odpowidzi



  13. Witam wszystkich,
    Posiadam domenę i VPS w OVH. Mam problem z konfiguracją DNS w tym panelu. Chciałbym podpiąć swoją domenę (z rozszerzeniem .ovh) pod ten VPS, tak aby każdy użytkownik dostał subdomenę np. user1.mojadomena.pl
    W panelu OVH edytowałem wpis A w mojej domenie na IP serwera VPS, dodałem domenę w panelu VestaCP ale po wpisaniu adresu domeny wyświetla się standardowa strona OVH jak dla każdej wykupionej u nich domeny.
    Mam kilka pytań odnośnie tego co wpisać w poszczególne pola:
    1. User Admin, pola Default Name Servers
    2. Edycja domeny, pole SOA

    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.


  14. Witam,

    Posiadam serwer w nazwa.pl, mam też parę zarejestrowanych tam domen, ale powoli zaczynam migrację na dropped.pl. Jakiś czas temu zarejestrowałem sobie domenę w dropped.pl i chciałbym ją przekierować na ten serwer który mam w nazwa.pl. W dropped zmieniłem adresy DNS na te z nazwy tj. ns1.netart.pl, ns2.netart.pl i ns3.netart.pl a w panelu admina serwera w nazwa.pl dodałem domenę. Niestety po wpisaniu adresu pojawia się strona aftermarket.pl (dropped.pl) Próbowałem także w dropped przekierować domenę bezpośrednio na adres serwera, ale niestety w efekcie na pasku adresu zamiast samej nazwy domeny jest pełna ścieżka tj. costam.nazwa.pl/folder

    Czy ktoś wie jak skonfigurować domenę w dropped.pl tak aby po wpisaniu adresu było widać tylko samą nazwę domeny? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

×