Skocz do zawartości

hrabja

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez hrabja


 1. Spokojnie ;) W razie czego są jeszcze backup'y ;)

  trudno być spokojnym jak usługi leżą i nie wiadomo co się dzieje :)

  Przewidywano MAX 3 godziny na naprawę, mija 12 i host dalej leży

   

  awarie awariami - to normalne, ale jakiś nawet szczątkowy kontakt by się przydał, nie mówię o odpisywaniu każdemu kto wysłał maila na support bo w sytuacjach awaryjnych szkoda na to czasu - wystarczyłby zwykły post na fb / twitterze, cokolwiek.


 2. Awaria dotyczy jednego serwera tj. vz22

  W dniu dzisiejszym odbudowywala sie na nim macierz Raid1+0 na dyskach SATA, jednak wypadl z niej jeszcze jeden dysk znajdujacy sie w tej samej grupie co odbudowywany wskutek czego serwer uleg awarii. Udało się odblokować na kontrolerze zablokowane dyski i uruchomić system, jednak w tym momencie wykonujemy naprawę filesystemu, na którym znajdują się pliki kontenerów OpenVZ.

   

  O dalszym postępie prac będziemy informować klientów poprzez nasz wewnątrzny system zgłoszeń.

   

   

  dziękuję za informacje, nie brzmi to dobrze :(


 3. Witajcie

   

  na serwerze mam postawiony phpmyadmin (wyłącznie do własnego użytku) - wszystko przez rok działało doskonale, do czasu.

   

  Ostatnio często wysypuje mi serwer, tzn. zużywa bardzo dużo ramu. zużycie ramu przez mysql jest ok - głównym problemem jest skok zużycia w apache, który niekiedy paraliżuje serwer

   

  nie wiem już sam gdzie szukać przyczyny, apache jest skonfigurowany dobrze. Przy 100 userach na www działa jak marzenie. Jeden user na phpmyadmin rozsypuje wszystko

   

  domyślam się, że wina leży w phpmyadmin, ale nie wiem od czego zacząć ewentualne poszukiwanie newralgicznych miejsc w kodzie

   

  Jakieś wskazówki?

   

  pozdrawiam


 4. A ja z innej beczki ... czemu na VPSach nie ma serwerów DNS ? Dla mnie Wasza oferta jest idealna, no prawie ... gdyby były jeszcze te DNSy, korzystanie z freedns mnie nie satysfakcjonuje, a wskazywanie IP z domeny w ogóle odpada, bind także, w najbliższym czasie będę zamawiał dodatkowe serwery VPS ale niestety brak serwerów DNS od razu Was skreśla, szkoda bo mam u Was trochę stron ...

   

   

  doprawdy nie wiem czemu bind odpada, konfiguracja i instalacja binda prosta jak barszcz, nawet dla nieobytych w temacie ale ogarniętych w googlu to kwestia sekund ;)


 5. A kontakt z supportem też chcesz taki jak w VolumeDrive (czyli nieistniejący)? ;)

  Z identyczną ofertą może być problem, bo każda firma ma własne pakiety, ale wiele firm może Ci zaoferować coś, czego w standardowej ofercie nie ma.

   

   

  Z tym kontaktem z supportem to się nie mogę zgodzić. Przynajmniej w moim przypadku odpowiedzi na moje uwagi otrzymywałem dosyć prędko (do 1h) pod warunkiem, że pisałem w czasie gdy w pensylwanii był dzień no i w godzinach pracy ;)

   

  Jak dotąd miałem może trzy awarie które wymagały restartów node'a. A jestem tam ponad 2 lata :) Szukam czegoś w europie, gdyż usługi które na vps oferuję dotyczą głównie klienta europejskiego. Gdyby nie to, zostałbym w usa :)


 6. Witam

   

  poszukuje VPS zlokalizowanego w europie o parametrach zbliżonych do najtańszego vps z volumedrive:

  http://volumedrive.com/vdrive/?a=vps

   

  z płatnością paypal

   

   

  CPU: 2 GHz Dedicated CPU

  RAM: 1 GB Dedicated Memory (2 GB burst)

  HD: 50 GB Hard Drive Space

  BW: 2000 GB Transfer Per Month

  IP: 1 Public IP Address

   

  proszę o propozycje

×