Skocz do zawartości

Polecane posty

Opinie o icenter.pl

 

Wyszukiwarka naszego forum nie pokazuje mi niczego z "icenter" w treści, a jestem ciekaw opinii o tej firmie. Zmieniać hostingu nie zamierzam, ale jeden z klientów mi szepnął o serwerze tam właśnie. Zajrzałem na ichni blog firmowy, gdzie zastanowił mnie taki wpis:

 

http://blog.icenter.pl/2006/12/09/moderniz...era-baz-danych/

 

postanowiliśmy zmodernizować również serwer baz danych. Staruszek od dawna domaga się mocniejszego sprzętu, dlatego zrobimy to dziś (9 grudnia) między godziną czternastą i piętnastą. W efekcie przez ok. 40 minut mogą nie działać niektóre strony WWW.

 

Na hostingu od strony technicznej znam się średnio, ale grzebanie w środku dnia przez ~godzinę przy serwerze baz danych to podejście chyba lekko... niekonwencjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ukrywam, że i ja chętnie bym go poznał. Co prawda klienta posłałem gdzie indziej, ale wszelkie dane (na + i -) o firmie będą mile widziane. Co prawda swoją opinię mam, ale jest ona oparta raczej na rzeczach zasłyszanych, więc zdecydowanie nie ostateczna.

Firma ma drobny bałagan jeżeli chodzi o obsługę klientów (zdarza im się zgubiś jakąś fakturę itp), czyli system jest mało zautomatyzowany.

 

Panelu administracyjnego praktycznie brak (założenie nowej bazy danych, konta email wymaga kontaktu telefonicznego).

 

Serwery działają dobrze, nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyszukiwarka naszego forum nie pokazuje mi niczego z "icenter" w treści, a jestem ciekaw opinii o tej firmie. Zmieniać hostingu nie zamierzam, ale jeden z klientów mi szepnął o serwerze tam właśnie. Zajrzałem na ichni blog firmowy, gdzie zastanowił mnie taki wpis:

 

http://blog.icenter.pl/2006/12/09/moderniz...era-baz-danych/

Na hostingu od strony technicznej znam się średnio, ale grzebanie w środku dnia przez ~godzinę przy serwerze baz danych to podejście chyba lekko... niekonwencjonalne.

 

Piotrze, "środek dnia" brzmi mało profesjonalnie, ale to była sobota i specjalnie dobrany moment, w którym statystycznie notujemy najmniejszy ruch na serwerach. W nocy była prowadzona aktualizacja serwera poczty. By nie ogłaszać dwóch przerw (pierwszej w nocy z piątku na sobotę a drugiej za tydzień) zdecydowaliśmy się pójść za ciosem i przestawić wszystko przez weekend.

 

Modernizacje prowadzimy już od jakiegoś czasu w ramach przygotowań do wprowadzenia nowej oferty. O czym informujemy na naszym blogu (http://blog.icenter.pl)

 

Również zaintrygował mnie Oskar, czymże jawi się ten brak profesjonalizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrze, "środek dnia" brzmi mało profesjonalnie, ale to była sobota i specjalnie dobrany moment, w którym statystycznie notujemy najmniejszy ruch na serwerach.

Ja się tam nie znam, ale w sobotę ruch w swoich serwisach mam. Mniejszy od normalnego, ale dużo wyższy, niż w nocy. Nie mogliście tego robić z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę?

 

Modernizacje prowadzimy już od jakiegoś czasu w ramach przygotowań do wprowadzenia nowej oferty. O czym informujemy na naszym blogu (http://blog.icenter.pl)

Tylko że blogom firmowym, podobnie jak ulotkom, z definicji nie ufam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się tam nie znam, ale w sobotę ruch w swoich serwisach mam. Mniejszy od normalnego, ale dużo wyższy, niż w nocy. Nie mogliście tego robić z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę?

Tylko że blogom firmowym, podobnie jak ulotkom, z definicji nie ufam :)

 

Cóż Piotr, nie jesteśmy wielką firmą, admin miał już dwie nocki za sobą więc woleliśmy nie ryzykować trzeciej. A co do bloga: staramy się być obiektywni :)

 

Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×