Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tymczasowy

Co Wybrać?

Polecane posty

Witam,

Mam pytanie do bardziej doświadocznych forumowiczów, dotyczące doboru CPU. Biorąc podu uwagę jedynie Opterony serii 2xx jakie waszym znadniem najlepiej włożyć procki:

2x single core czy 2xdual core?

z jakimi prędkościami zegara?

czy warto inwestować w najbardziej wydajne jednostki czy skupić się na tych o średnedniej wydajnosći?

 

dzięki za (p)odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee, no nie wierze - tylu adminów i nik nie ma nic do powiedzenia? Nie powiecie mi, że nikt nie ma opteronów serii 2xx, hmm a może rzeczywiście polski hosting jest jeszcze 100 lat za afryką? No chyba, że jest druga opcja - dzieci oceniają dzieci, i wszystkie hasła o poważnych firmach można włożyć między bajki, pff... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Co do opteronow to wypowiedziec sie moze steven z home.pl. Co do wyboru zawsze istnieje zasada, ze nie oplaca sie inwestowac w najnowszy sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Oczywiscie, ze lepiej wlozyc 2x Dual Core, niz 2x Single Core. Pytanie tylko czy tego potrzebujesz i czy masz na to pieniadze?

 

Natomiast co do wypowiedzi o Afryce, itp... Daruj sobie. Niektorzy korzystaja z maszyn klasy PIII, bo sa najbardziej oplacalne jezeli chodzi o stosunek wydajnosc/cena/pobor pradu. I to nie ma zadnego negatywnego wplywu na jakosc swiadczonych przez nich uslug. Po prostu moga upchnac mniej klientow na pojedynczy serwer. Za to inwestujac 20K moga na zakupione serwery upchnac wiecej klientow niz ty na swoje dwuprocesorowe Opertony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi "P" - wątek diecięco-afrykański mojej wypowiedzi miał pobudzić do wypowiedzi i jak widać coś, choć niewiele, ruszyło. Wybacz, ale nie będe polemizował na temat co by było gdybym/byś wygrał "6" w totka, bo to bez sensu, a na dodatek nie tak postawiłem pytanie i bardziej interesuje mnie wypowiedź nt. Operonów niż P3. A tak swoja droga zrob mi laske. Pisz po polsku. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybacz, ale nie będe polemizował na temat co by było gdybym/byś wygrał "6" w totka, bo to bez sensu, a na dodatek nie tak postawiłem pytanie i bardziej interesuje mnie wypowiedź nt. Operonów niż P3.

Ke? Nie wiem czy zauwazyles (moze za bardzo ta "6" w totka rzucila Ci sie w oczy i nie doczytales reszty), ale odpowiedzialem na 2 z 3 postawionych przez Ciebie pytan.

 

Ogonkow nie bedzie - "bo nie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 1 z 3

A moja "6" jest wprost proporcjonalna do Twojego P3... - Czytaj między wierszami, bo pisze tu aby zasięgnąć porady, a nie czytać bloga frustrata.

Sorry za OT ale kolega, ma mnie gdzieś... Nie chce mi zrobic laski! Dlatego z mojej strony EOD. Szkoda mojego czasu i pieniędzy czytelników (w końcu za bity się płaci ;p)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×