Skocz do zawartości
nvu

[opinie] Webh.pl

Polecane posty

Sprawa ta dotyczy wszystkich serwerów Webh.pl :( robimy co możemy. Odnośnie telefonu, wystarczy sms nawet z bramki internetowej (w tresci numer telefonu), a ja za chwilke kontaktuje się z Panem.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa ta dotyczy wszystkich serwerów Webh.pl

 

Wiem :-)

 

Odnośnie telefonu, wystarczy sms nawet z bramki internetowej (w tresci numer telefonu), a ja za chwilke kontaktuje się z Panem.

Pozdrawiam

 

Ale przecież tu nie chodzi o koszty. Chodzi o to, że mail powinien być traktowany na równi z telefonem, czy GG - skoro wszystkie trzy sposoby komunikacji są podane na stronie. Zwłaszcza mail z wysokim priorytetem.

Proszę tez zobaczyć, na maila odpowiedzi nie było, ale na post na forum owszem :-)

 

Poza tym może mam zepsuty telefon, może siedzę w miejscu gdzie jest kłopot z zasięgiem, może pracuję w miejscu gdzie na prywatne tematy nie rozmawia się przez telefon, może, może może.

 

Zakończmy już ten temat. Dobrze że coś się dzieje i mam nadzieję, że zostanę poinformowany, gdy sprawa zostanie wyjaśniona, a problem rozwiązany (a nie, że dowiem się o dochodzeniu maili do onetu dopiero po własnych testach :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miejcie pretensji do Webh.pl Sam miałem problemy ze skrzynkami na WP i Onecie. Mają za bardzo zaostrzony Anty SpamBot przez co nawet mi z o2.pl nie chciało maili do znajomych wysyłać. Najczęściej wiadomości sie wracały, albo w ogóle nie dochodziły. W wiadomościach najczęściej nic nie było oprócz Hej, Witam, Co u ciebie? i tego typu maile też były zwracane i nie dochodziły. Miejcie pretensje do WP i ONETU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miejcie pretensji Webh.pl Sam miałem problemy ze skrzynkami na WP i Onecie. Mają za bardzo zaostrzony Anty SpamBot przez co nawet mi z o2.pl nie chciało maili do znajomych wysyłać. Najczęściej wiadomości sie wracały, albo w ogóle nie dochodziły. W wiadomościach najczęściej nic nie było oprócz Hej, Witam, Co u ciebie? i tego typu maile też były zwracane i nie dochodziły. Miejcie pretensje do WP i ONETU.

 

Ale czy ja miałem pretensje o to, że poczta nie dochodziła do onetu?:) Nie, takie rzeczy się zdarzają. Zgłosiłem problem do BOKU. Problemem było tylko to, że to od BOKu nie otrzymałem żadnej wiadomości, choćby potwierdzającej zajęcie się problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sizar jak to była droga mailowa to się nie dziw, bo mail mogłbyć wysłany, ale został się w Anty Spamie, tak jak to było z moimi wiadomościami. AntySpam na Onecie i WP działa z tego co zauważylem w 2 drogi i wysylającą i odbierającą, ale nie o tym temat.

 

Korzystam już od roku z Webh.pl i nigdy nie miałem pretensji. Fakt były problemy ze sprzętem, ale to wszystko to zwykle maszyny, ktore jednak maja prawo się zepsuć. Sama firma jest na dużym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sizar jak to była droga mailowa to się nie dziw, bo mail mogłbyć wysłany, ale został się w Anty Spamie, tak jak to było z moimi wiadomościami. AntySpam na Onecie i WP działa z tego co zauważylem w 2 drogi i wysylającą i odbierającą, ale nie o tym temat.

 

Ale ja mówię o mailu wysłanym z serwera mailowego znajdującego się na serwerze webh, do BOK-u webh. Takie maile raczej nie wpadają do Anty Spamu, no chyba że chcesz powiedzieć, że możliwe jest iż mail klienta z adresu e-mail zarejestrowanego jako klient webh, wpada do Antyspamu webh. To by było bardzo ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sizar sorka. Myślalem, ze wysylasz maile ze swojej poczty. Ale bardzo prawdopodobne jest, ze maile od Webh.pl mogły nie dochodzić także dobrze. Ale najbardziej parwdopodobne jest to, że do Twojego maila jeszcze nie doszli. Mail praktycznie wysłał prawie każdy, kto pisiadał serwer na s1. Sprawdzanie tego wszystkiego nie jest łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie za wcześnie by się pochwalić, a raczej pochwalić webh'a.

 

Po przebojach w zeszłym miesiącu, odpukać, przenieśli nas na nową maszynkę i serwer śmiga jak złoto.

Zero awarii, przestojów, mulenia.

Tak trzymać.

Jestem bardzo zadowolona. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę to potwierdzić. Forum chodzi świetnie, ale najlepszym dowodem, że serwery są bardzo dobrej jakości jest działanie Ajaxowego czatu podpiętego pod forum. Na starych maszynach strasznie się przycinał i wiadomości nie przychodziły w czasie rzeczywistym.

 

Czat ten jest bardzo wymagający i chodzi dobrze tylko na bardzo dobrych maszynach. Teraz spokojnie Czat działa przy 30 osobach przesiadujących na nim. Czyli sytuacja poprawiła się bardzo i Webh.pl jest teraz na bardzo wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę to potwierdzić. Forum chodzi świetnie, ale najlepszym dowodem, że serwery są bardzo dobrej jakości jest działanie Ajaxowego czatu podpiętego pod forum. Na starych maszynach strasznie się przycinał i wiadomości nie przychodziły w czasie rzeczywistym.

 

Czat ten jest bardzo wymagający i chodzi dobrze tylko na bardzo dobrych maszynach. Teraz spokojnie Czat działa przy 30 osobach przesiadujących na nim. Czyli sytuacja poprawiła się bardzo i Webh.pl jest teraz na bardzo wysokim poziomie.

Stawiasz to na shared i masz pretensje jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do niedawna kontakt był świetny ale od pewnego czasu zapomnijcie żeby złapać kogokolwiek na GG. Pod telefonem jest już łatwiej ale trzeba dzwonić kilka razy i jest szansa, że ktoś odbierze. Fakt jest niezaprzeczalny, na przestrzeni czasu jest z tym coraz gorzej. Występują też od czasu do czasu problemy z serwerem baz danych, albo nie można się z nią w ogóle połączyć albo to łączenie czasami jest dość długie. Zgłaszałem też problemy z robieniem backupu, miało być naprawione a nie jest. Coś mi się wydaje, że admin webh ma ważniejsze obowiązki od hostiongu. Wcześniej dawałem wielkiego plusa za funkcjonowanie VPSa ale tym razem za konto www jest minus. W zasadzie minus TYLKO za kontakt i za przerwy w działaniu bazy. Zajmijcie się tym, chciałbym jednak zostać u was na kolejny okres ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką był pierwszy "pad" bazy danych na przełomie ostatnich 45 dni ;). Chyba źle nie jest :)? Zeby nie było, baza padła tylko na s1. Warto dodać jeszcze jedną rzecz a mianowicie kontakt na dniach będzie wyglądał tak jak kiedyś :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się na webh.pl (VPS) z Dreamhosta - ot, żeby się trochę pobawić.

 

Usługą jestem głęboko zażenowany. Kontakt z obsługą jest żaden:

- już podczas zakupu serwera miał on być dostępny do godziny X dnia Y, nie był,

- w ponad miesiąc od zakupu nadal nie dobłagałem się faktury VAT za usługi,

- o zrobieniu backupu mogę zapomnieć - admin nie może sobie poradzić z włączeniem usługi, która według oferty mi przysługuje.

Na maile generalnie webh.pl odpowiada. Albo nie. Zależy jak im się chce. Po przesiadce z DH, gdzie support jest wzorcowy - przykre.

 

Pady serwera są regularne. Oczywiście, nie chodzi mi o błędną konfigurację serwera z mojej strony - ale na przykład właśnie teraz, już od ponad godziny nie mogę się na niego dostać.

 

Wiem, że to tania usługa, dlatego po wygaśnięciu opłaconego okresu mam zamiar kupić sobie prawdziwy hosting. Na oferty jestem otwarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak przyznać, że po poście tutaj wszystkie moje problemy ustąpiły jak ręką odjął. Oby inni klienci nie musieli się dopraszać w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba jednak przyznać, że po poście tutaj wszystkie moje problemy ustąpiły jak ręką odjął. Oby inni klienci nie musieli się dopraszać w ten sposób.

 

Chyba musimy, bo jak na razie to sprawdzona metoda.

 

Minął ponad miesiąc odkąd jestem z webh, wiec myślę, że mogę się rzetelnie wypowiedzieć. Mam VPS-a. Wcześniej byłem klientem zwykłych hostingów (jeden był tańszy - 199zł/rok, drugi droższy - 60 zł/miesiąc).

 

Początki z webh były trudne. Zamówienie VPS-u nie zostało potwierdzone, na maile nikt nie odpowiadał, ale wystarczyła krótka wiadomość PW na WHT, by wszystko ruszyło w ciągu dosłownie kilku minut. Świetnie - pomyślałem - pierwsze koty za płoty. Zapłaciłem za trzy miesiące z góry.

 

Następnie zamówiłem panel DA, na który czekałem dobrych kilka dni. Podobno problem leżał po stronie dostawcy oprogramowania. Szkoda tylko, że o przyczynie opóźnienia dowiedziałem się dopiero po wysłaniu któregośtam maila. W tym czasie nikt nie uprzedził mnie, że coś z zamówieniem jest nie tak. Ale ok - drugie koty za płoty. Zresztą firma zachowała się bardzo ok, bo okres naliczania za VPS przesunęła na dzień aktywacji DA.

 

Potem zamówiłem drugi adres IP. Jego dodanie również trochę trwało, ale najgorsze było to, że obiecywano mi dodanie IP "za chwilę", potem o 16-tej, potem o 20-tej i za każdym razem, to ja musiałem się doprszać o informację, czy coś jest w danej sprawie robione.

 

W czasie ostatniego miesiąca wystąpiło kilka awarii, w tym jedna (na szczęście nocna) trwająca kilka godzin i kilka w ciągu dnia (jedna 1,5 h). Nie ukrywam, że awarie mnie zaskoczyły. Wiem, niektórzy piszą, że płacąc tak mało za VPS nie mogę wymagać nie wiadomo czego - ale... za hosting płaciłem 15 zł/miesiąc i jakoś problemów nie było, a odpowiedź na zgłoszenie otrzymywałem nawet w środku nocy. Tymczasem na maile do webh nie otrzymywałem odpowiedzi w ogóle. Dopiero kilka dni temu gdy poskarżyłem się na WHT, otrzymałem zbiorczą odpowiedź na wszystkie maile. Jak widać się da.

 

9 kwietnia, po wymianie wiadomości z Webh poprosiłem o skofigurowanie przez webh mojego VPS-u. Twierdzili bowiem, że to zła konfiguracja maila sprawia iż nie dochodzą maile do Interii. Dziś jest 16-ty, nie otrzymałem żadnej wiadomości, że prace konfiguracyjne zostały zakończone/rozpoczęte/bądź zaplanowane na określony termin. Pewnie mógłbym wysłać maila z pytaniem, ale mam dość doprszania się.

 

Wczoraj wysłałem natomiast maila z pilną prośbą o informację, czemu zegar na VPS-ie późni się już niemożliwe i codziennie zwiększa opóźnienie. Odpowiedzi nie otrzymałem nadal, a wyraźnie zaznaczyłem, że jest to dla mnie sprawa bardzo istotna.

 

Generalnie największą i najpoważniejszą wadą webh jest całkowity brak kontaktu poprzez maila (sugerowanie bym zadzwonił jest nie na miejscu - ja bym stracił swoich klientów, gdybym zasugerował im, ze jeżeli im tak bardzo zależy to niech dzwonią. Dlatego niepojęte jest dla mnie podejście webh do klienta).

 

Zdecydowanie gdybym nie opłacił VPS-u na 3 miesiące z góry , już bym się przeniósł. A tak musze zostać. Może jednak do upłynięcia 3 miesięcy webh zmieni swoje podejście. Jeżeli nie, po prostu się z nimi rozstanę. Jak rozumiem, wielką stratą to nie będzie.

 

Stabilność: 7/10

Cena do jakości: 8,5/10

Kontakt z klientem: 1/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o konfiguracje to proszę wziąć pod uwagę, że były święta więc wszystko się automatycznie przesuwa. Odnośnie zegara to już rozmawiałem z Panem na ten temat, pisałem, że jak tylko widzimy duże rozbieżności czasowe to staramy się synchronizować czas. Odnośnie kontaktu to nad tym ostatnio pracujemy... proszę o jeszcze chwilkę cierpliwości.

 

 

 

 

W sprawach VPSów można się kontaktować za pomocą vps@webh.pl

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o konfiguracje to proszę wziąć pod uwagę, że były święta więc wszystko się automatycznie przesuwa.

 

Odnośnie zegara to już rozmawiałem z Panem na ten temat, pisałem, że jak tylko widzimy duże rozbieżności czasowe to staramy się synchronizować czas.

 

Ok, rozumiem, że 25 minutowe opóźnienie zegara to dla Was jeszcze nieduże opóźnienie.

Poza tym proszę przeczytać maila, prosiłem w nim o pilną informację kiedy te opóźnienia przestaną występować, bo to chyba nie jest rzecz normalna że serwer potrafi zwiększać opóźnienie o 4 minuty dziennie. Pisałem również, że zmiana czasu o kilkanaście minut może prowadzić do niepoprawnego działania niektórych aplikacji.

 

Forumowicze, może ja się mylę, bo Mam doświadczenie wyłacznie z hostingu, a nie z VPS-ami, ale czy 25 minutowe opóźnienie zegara, to norma?

 

Mam jeszcze jedno pytanie do webh, czemu znajdujecie czas na odpowiedzi na forum WHT, ale na odpowiedzenie na maila już nie (rozumiem, gdybyście nie mieli czasu ani na jedno ani na drugie). Przecież dokładnie tą samą odpowiedź co powyżej mógłbym uzyskać mailowo i dalszą dyskusję również mailowo prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie do webh, czemu znajdujecie czas na odpowiedzi na forum WHT, ale na odpowiedzenie na maila już nie (rozumiem, gdybyście nie mieli czasu ani na jedno ani na drugie). Przecież dokładnie tą samą odpowiedź co powyżej mógłbym uzyskać mailowo i dalszą dyskusję również mailowo prowadzić.

 

 

System obsługi klientów jest w chwili obecnej w przebudowie co skutecznie utrudnia nam odpowiadanie na e-maile klientów.

 

Jeżeli chodzi o zegar, to poproszę Sebaka żeby ustosunkował się do Pana zapytania.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Edit:

 

Warto dodać, że w chwili obecnej najlepsza formą kontaktu jest vps@webh.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vps@webh.pl to nowy system obsługi klientów (via ticket), pod adresem poczta@webh.pl dopiero wprowadzamy ten sposób obsługi klientów...

 

 

 

 

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje sprawy zostały załatwione, to forum działa cuda xD

 

Z końcem tego miesiąca upływała ważność konta w webh i postanowiłem zastanowić się czy nie zmienić hostingu. Po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że lepszego współdzielonego serwera nie znajdę. Od kilkunastu lat zawsze mam przynajmniej jedno konto www czy też jakiegoś vpsa, sprawdziłem dziesiątki firm w Polsce i za granicą i mogę śmiało stwiedzić, że w webh jest nprawdę nieźle. Miałem u nich vpsa, który działał rewelacyjnie. Musieliśmy się przenieść z forum z netartu bo u nich 300-350 osób on-line to było za dużo, a admin z webh sam zaproponował przeniesienie i skonfigurowanie forum i tak też zobił. Jak pisałęm wszystko śmigało jak nigdy przedtem. Teraz w przypadku płacenia za konto www nie można spodziewać się działania jak na vpsie czy dedyku. Wiadomo, że zdażają się małe przestoje (wczoraj dwa razy ale max 5-10 min) ale przez większość czasu strona działa błyskawicznie. Na kontach u konkurencji jest zdecydowanie większy mół. Co do kontaktu to przez zdecydowany okres czasu był rewelacyjny i zakładam, że teraz są przejściowe problemy. Decyzja była prosta, przed chwilą zapłaciłem za kolejny okres hostingu w webh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem całkowicie bezstronny to teraz kolej na argument dlaczego nie warto kupować konta www w webh. Kolega wypełnił formularz zgłoszeniowy chyba już ponad tydzień temu i do dzisiaj nie doszedł mail z danymi gdzie ma wpłacić kasę. W międzyczasie dzwonił do firmy, powiedziano mu, że mail został wysłany i nie doszedł więc ten podał drugi adres i na niego też nic nie doszło. Jest mi głupio bo sam mu poleciłem ten hosting. Więcej tego robić nie będę. Znajomy zamówi konto u konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy problem z realizacją zamówień. Żadne zamówienia nie są w chwili obecnej realizowane. Niech Pana kolega sprawdzi pocztę zakładke SPAM.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził i nie ma. Polecono mu to przez telefon już jakiś czas temu.

 

PS. Z tego co pamiętam jesteśmy na ty więc nie ma potrzeby żeby w taki oficjalny sposób się do mnie zwracać ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×