Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
aron23

Serwer Dedykowany Czy Vps ?

Polecane posty

Witam !

 

Zastanawiam się nad kupnem dedyka lub vps'a.

 

Administruje 3 strony, które generują w ciągu jednej godziny łacznie około 2500 odsłon.

Na tych trzech serwisach łącznie jest około 300 unikalnych użytkoników na godzinę.

Dane, które podałem wyżej pobrane są w godzinach szczytu czyli między 15:00 a 23:00, wtedy gdy przebywa najwięcej osób na tych 3 stronach.

 

Łącznie w ciągu jednego dnia 3 strony zżerają maksymalnie 4,5 gb transferu czyli około 140 gb miesięcznie.

 

Jak będę kupował dedyka lub vps'a to jakie parametry powienien mieć taki serwer by mógł "udźwignąć" te 3 strony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili strony są umieszczone na dedyku razem z dwudziestoma innymi stronami.

 

Mogę w jakiś sposób sprawdzić jakie obciążenie generują tylko moje strony na serwerze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy skrypt typu omedia: http://omeck.net/omedia/

Adres strony: http://4funrs.com/

Wielkość bazy danych: 1,1 mb

Transfer miesięczny około: 30 gb

Drugi skrypt autorski, wykorzystane technologie: Vframe framework, PHP 5, Mod Rewrite, MySQL, XHTML 1.1 (valid), CSS 2.1 (valid). Silnik został ubezpieczony w systemie cache, dzięki czemu zredukowaliśmy połączenia do bazy danych ponad stokrotnie w czasie jednej minuty.

Adres strony: runepl.com

Wielkość bazy danych: 3,6 mb

Transfer miesięczny około: 60 gb

 

Trzeci skrypt: forum phpbb by Przemo

Adres strony: forum.runepl.com

Wielkość bazy danych: 63,2 mb

Transfer miesięczny około: 20 gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moge Ci polecic dedyka

 

2 x 4200+ DualCore 1024 MB Ram 200 GB Festplatte 1000 GB Traffic incl.

49.90 € *

serwer mozesz kupic w serverbasar.de jesli cos moge ci pomoc w konfiguracji maszyny oraz mozesz ja kupic przeze mnie. koszt to 200zl

za 50zl moge pomoc i skonfigurowac ci jak pod strony www oraz zrobic panel pod strony www vhcs

 

 

Witam !

 

Zastanawiam się nad kupnem dedyka lub vps'a.

 

Administruje 3 strony, które generują w ciągu jednej godziny łacznie około 2500 odsłon.

Na tych trzech serwisach łącznie jest około 300 unikalnych użytkoników na godzinę.

Dane, które podałem wyżej pobrane są w godzinach szczytu czyli między 15:00 a 23:00, wtedy gdy przebywa najwięcej osób na tych 3 stronach.

 

Łącznie w ciągu jednego dnia 3 strony zżerają maksymalnie 4,5 gb transferu czyli około 140 gb miesięcznie.

 

Jak będę kupował dedyka lub vps'a to jakie parametry powienien mieć taki serwer by mógł "udźwignąć" te 3 strony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×