Skocz do zawartości
Mikołaj FC.pl

Bledne Dane Na Fakturze

Polecane posty

Witam,

 

Mam taką sprawę. Od firmy X kupuje usługe, dostaje na to fakturę do zapłaty w ciągu 14 dni, fakturę opłacam i na potwierdzenie muszę wydrukować

potwierdzenie z konta.

 

I do tej pory wszystko ok.

 

Problem w tym, kiedy ta firma przyjmuje płatności jedynie przez

system płatniczy. Przez co ja wpłacając pieniądzie nie płacę

bezpośrenio na jej konto, tylko przez system pośredniczący. Przez to przy wydruku

potwierdzenia z banku, nie mam nazwy tamtej firmy od której mam

fakturę, tylko nazwę firmy do której wpłacałem pieniądze i która w tym

pośredniczyła.

 

Jak rozwiązać ten problem?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zalezy, czy firma posredniczaca byla firma prawdziwa oraz skany przelewu, przelales naleznosc (zlgos reklamacje).

Jezeli byl to przelew dla firmy zagranicznej to masz trudne warunki...

Jak to dokladnie wygladalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma prawdziwa. Chodzi mi po prostu o taką sytuację, że kupuje w jakimś sklepie internetowym i płace im np. przez platnosci.pl. Do faktury wiadomo, że potrzebuje potwierdzenie wydruku, ale na tym potwierdzeniu będzie firma platnosci.pl, a nie ta firma u ktorej kupilem towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz rowniez numer platnosci (twoj bank, via www Ci go udostepnia), Twoje imie i nazwisko jest tam, wiec masz prawo ubiegac sie o cos, za co zaplaciles. Jezeli jednak zrobiles to przez posrednika, najpierw do nich po ID, potem dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież kupujesz w sklepie internetowym X, płatność dokonujesz np. za pośrednictwem platnosci.pl (taka w sumie jest ich rola) ale fakturę musisz otrzymywać od sklepu internetowego X (w końcu u nich kupujesz, prawda?).

platnosci.pl jest tylko pośrednikiem w przekazaniu płatności.

 

Na fakturze może być jedynie adnotacja, iż płatności dokonana za pośrednictwem serwisu internetowego platnosci.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na fakturze może być jedynie adnotacja, iż płatności dokonana za pośrednictwem serwisu internetowego platnosci.pl

 

ale takiej adnotacji nie ma i w tym problem. Dane na fakturze musza sie pokrywac z danymi z potwierdzenia przelewu, a sie nie pokrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli na fakturze widnieje chocby adnotacja "Zaplacono" to IMO sprawa jest zamknieta.

 

Jesli faktura jak mowisz juz dotarla to wystawianie korekty nie ma sensu (nie zmienily sie tak naprawde elementy skladowe faktury), wiec niech dosla oswiadczenie, ze faktura nr XXX zostala oplacona przez serwis Platnosci.pl, nr transakcji XXX. Podpis, pieczatka.

 

Tak naprawde, jesli towar zostal sprzedany, firma w sposob standardowy pozwala na platnosc sposobem elektronicznym, zwykle jeszcze to potwierdza mailem to mozna spokojnie dowodzic nawet przed sadem istnienie ciagu przyczynowo-skutkowego: platnosc byla warunkiem sprzedazy. Sprzedaz zostala zrealizowana, wiec musiala byc zrealizowana platnosc. Jest wyplyw z konta na ten cel do serwisu posredniczacego (ktory na pewno nie bedzie sie uchylal przed ujawnieniem w jakim celu otrzymal wplate), jest potwierdzenie e-mail transakcji. Sprawa zamknieta.

 

Od strony ksiegowej wyplywy z konta tez zgadzaja sie z fakturami kosztowymi, wiec tez nie ma podstaw do chocby zadawania pytan (tytul platnosci zwykle tez sugeruje za co jest platnosc). Nie ma obowiazku placenia w sposob bezposredni sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×