Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz_warka

Najlepszy skrypt forum

Polecane posty

:-D Planuje zrobić dużo forum z dużym obciążeniem docelowo i chce już zrobić tak jak ma być, a więc jaki radzicie skrypt forum wybrać. Może macie linki do porównań? Właściwie to nie musi być darmowe. Zapłace, bo mam nadzieje, że się zwróci. Forum oczywiście powinno być w 100% po polsku. vBulletin mi sie spodobało i te niecałe 200 USD może bym wydał, ale nie jest po polsku. Może znacie inne, albo wiecie jak przetłumaczyć, bo na stronie jest napisane i chyba ja też bym sobie poradził. phpBB może nie wyrobić i strasznie dziurawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.vbulletin.pl :) jest po polsku dostępne tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Przy odpowiedniej konfiguracji phpBB sprawdza sie calkiem dobrze. Ale na wieksze fora z doswiadczenia wynika, ze lepszy jest vbulletin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

jeśli najważniejsze jest dla ciebie obciazenie i wydajnosc to nie masz wyjscia - tylko vbulletin. nie ma alternatywy. uwazaj na tlumaczenie .pl -> jest pełne wulgaryzmów (!!! to jakiś pier*** oszołom robił, chyba nie jest już jako oficjalne ale lepiej sprawdź zanim zarzucisz swoich userów tekstami "jaja ci pourywam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Jeszcze się waham ciągle między tymi trzema: vBulletin, IPB i Simple Machine Forum. Trochę mnie wkurza brak oficjalnego supportu dla vBulletin, bo jak tyle kasy zapłacę to mam się chyba prawo spodziewać. Może znacie jeszcze jakieś forum, które pownienem wziąć pod uwagę. Wydajne przy dużym obciążeniu i szybkie. Myślałem o IPB Trial. Jak będe chciał to zawsze mogę kupić licencje jak np.: na reklamach trochę zarobie. Tak wywalać kasę od razu może jeszcze nie będe. Niestety jest różnica między tymi darmowymi i płatnymi w możliwościach nawet. I jeszcze napiszcie mi jak to jest z przenoszeniem się na jakiś skrypt np.: jak bym darmowe kupić, a potem na płatne chciał przenieść, to czy mogę coś zmienić w bazie MySQL i zadziała, czy przepadną wiadomości? KS-Ekspert miało jakieś forum autorskie, co sami napisali, a teraz jest IPB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy odpowiedniej konfiguracji phpBB sprawdza sie calkiem dobrze. Ale na wieksze fora z doswiadczenia wynika, ze lepszy jest vbulletin.

 

Większe forum to znaczy mniej więcej ile użytkowników/postów?

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bym darmowe kupić, a potem na płatne chciał przenieść, to czy mogę coś zmienić w bazie MySQL i zadziała, czy przepadną wiadomości?

Do kazdego popularnego forum jest pare specjalnych konwerterow do tego przeznaczonych. Z darmowek mozna sie jeszcze zainteresowac ikonboard, oraz icebb (moj faworyt w dluzszym okresie czasu, bedzie idealny na srednie-male fora). Z platnych to tylko vb i ipb ze wskazaniem na tego drugiego, wg mnie ma najlepszy stosunek jakosci do ceny, spokojnie wytrzymuje bardzo duze obciazenia.

 

update:

http://www.invisionboard.com/?whyuse - To jest podstrona z konwerterami do IPB. Masz tam liste for, ktorymi mozesz sie zainteresowac.

 

ps. Jak chcesz kupic forum, to od razu warto zaopatrzyc sie w jakiegos dobrego skina. Na tej strone oferuja skiny do vb, ipb i phpbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy odpowiedniej konfiguracji phpBB sprawdza sie calkiem dobrze. Ale na wieksze fora z doswiadczenia wynika, ze lepszy jest vbulletin.

 

Większe forum to znaczy mniej więcej ile użytkowników/postów?

 

Ja nie wiem ile użytkowników i postów, bo to w praktyce wyjdzie.

 

Wysłany Czw Maj 12, 2005 11:25 am:

 

Wziąłem się za testowanie skryptów. Jednak narazie postawie jakiś darmowy, ale dobry chce od razu, bo później ze zmianą mogą być jakieś komplikację. A więc jeszcze raz napisze o co mi chodzi. Forum, które jest po polsku, albo da się łatwo spolszczyć (tzn. wszystko ładnie w jednym pliku. Powinno mieć duże możliwości konfiguracji, bo testowałem fora, które nie mają opcji ograniczej dla avatara. Przecież ktoś może i kilkumegowy i wielki załadować, więc to odpada. Forum powinno być bezpieczne w miarę możliwości wytrzymywać to spore obciążenie i szybkie. Narazie wydaje mi sie, że SMF to jest to co szukam, ale jak ktoś zna jeszcze coś co się nadaje to niech da tutaj nazwę. Narazie mam 8 skryptów. Co sądzicie o YaBB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, tylko IPB. vBulletin też fajny skrypt, ale IPB lepszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

o widze swój stary post. tylko krowa nie zmienia pogladów :( -> więc ja tez przelazłem na IPB bo VB doprowadzało mnie do szału :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
phpBB może nie wyrobić i strasznie dziurawe.

a czemu 'moze nie wyrobic' ? :(

http://www.phpbb.com/phpBB/ - 1,6 mln postow 200tys userow i dziala

http://www.elektroda.pl/rtvforum/ - podobnie

dziurawe sa takze inne fora tylko przez to ze sa platne i mniej popularne nie trabi sie tak o znalezionych dziurach i zainteresowanie ich znalezeniem mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×