Skocz do zawartości
młodywro

Kolokacja We Wrocławiu

Polecane posty

Witam,

 

Szukam serwerowni we Wrocławiu. Chciałem tam wstawić swój serwer. Na poczatek myślę, że wystarczy mi około 5-6 Mbitów łącza. Czy ma ktoś jakieś miłe doświadczenia lub propozycje?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy Kei nie ma serwerowni w Krakowie przypadkiem?

 

// EDIT

Sisco jest z Wrocławia. Na forum jest trochę opinii o tej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szara.net cos mi sie kojazy z ... łodz lub katowice :) moze trafiłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szara.net jest w Krakowie, a wystarczy tylko przeglądnąć stronkę :)

 

Dokładnie, nikt nie czyta tematu postu a jest w nim napisane o Wrocławiu. Tak czy inaczej wielkie dzięki. Ofertę Sisco już sprawdziłem, wygląda nawet obiecująco. Skusiłem się również na przeglądnięcie oferty szara.net, która tu wszyscy tak polecają i tez wygląda to zachęcająco. W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie.

 

Administrator serwera nie będzie z Wrocławia. Czy ma jakiekolwiek znaczenie umiejscowienie serwera np. Wrocław, Kraków?

 

Serwerownie te mają raczej swoich administratorów do dyspozycji w razie padu sprzętu. Plusem kolokacji we Wrocławiu może być w takim razie jedynie to, że w razie padu podzespołów serwera czy też chęci dodania czegoś nowego, serwerownie mam na miejscu i nie muszę naginać km do Krakowa czy tez Gdańska.

 

Mam rację? Czy może przeoczyłem jakiś istotny aspekt?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do dyskusji. Z powaznych firm swego czasu we Wroclawiu bylo Incenti. Obecnie zmienili nazwe i nie wiem czy sie nie przenesli, ale mozna sprobowac podazyc tym tropem :-).

 

@mlodywro: Kolokacja powinna byc jak najblizej. Ale tez w rozsadnej lokalizacji cena/jakosc (dla kazdego ten wyznacznik bedzie inny). Trzeba pamietac, ze w razie koniecznosci prac przy sprzecie cena kolokacji moze wzrosnac jesli doliczyc koszt dojazdu na drugi koniec kraju ;-).

 

Na pewno jednak trzeba szukac kolokacji, ktora w razie awarii jest w stanie podstawic sprzet zastepczy (wazne, aby byl to sprzet podobny do wlasnego, zeby dalo sie np. jedynie podmienic dyski i od razu uruchomic serwer awaryjny).

 

Kolokacja jest generalnie bardziej absorbujaca niz serwery dedykowane i decydujac sie mimo wszystko na kolokacje warto zadbac o to, aby w razie czego komplikacji z nia zwiazanych bylo jak najmniej.

 

Jesli juz natomiast rozwazasz Krakow to bardziej niz nad szara.net proponowalbym sie zastanowic nad KEI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolacze sie do dyskusji. Z powaznych firm swego czasu we Wroclawiu bylo Incenti. Obecnie zmienili nazwe i nie wiem czy sie nie przenesli, ale mozna sprobowac podazyc tym tropem :-).

 

@mlodywro: Kolokacja powinna byc jak najblizej. Ale tez w rozsadnej lokalizacji cena/jakosc (dla kazdego ten wyznacznik bedzie inny). Trzeba pamietac, ze w razie koniecznosci prac przy sprzecie cena kolokacji moze wzrosnac jesli doliczyc koszt dojazdu na drugi koniec kraju ;-).

 

Na pewno jednak trzeba szukac kolokacji, ktora w razie awarii jest w stanie podstawic sprzet zastepczy (wazne, aby byl to sprzet podobny do wlasnego, zeby dalo sie np. jedynie podmienic dyski i od razu uruchomic serwer awaryjny).

 

Tak, firma ta zmieniła nazwę na Asseco Business Solutions SA i chyba przenieśli się do Wawy.

 

Za drugą część odpowiedzi dziękuje. Na pewno wezme to pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać jak teraz wygląda sprawa kolokacji we Wrocławiu. Przy okazji orientacyjne ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, firma ta zmieniła nazwę na Asseco Business Solutions SA i chyba przenieśli się do Wawy.

 

Za drugą część odpowiedzi dziękuje. Na pewno wezme to pod uwagę.

 

Asseco Business Solutions SA nadal jest we Wrocławiu i oferuje między innymi usługę kolokacji serwerów z nastawieniem na większe środowiska oraz zarządzanie nimi. Pełna oferta na stronie internetowej.

Jestem pracownikiem, jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam serwerowni we Wrocławiu. Chciałem tam wstawić swój serwer. Na poczatek myślę, że wystarczy mi około 5-6 Mbitów łącza. Czy ma ktoś jakieś miłe doświadczenia lub propozycje?

 

 

Pozdrawiam

 

www.gex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×