Skocz do zawartości
djsolar

Chce Przenieść 5 Serwerów Dedykowanych - Gdzie ?

Polecane posty

Aktualnie place za serwery po ok 150 Euro , za parametry jakie opisalem pare postow wyzej , wiec nie zamierzam placic 4 czy 5 razy wiecej za cos słabszego (tak jak wspomniales 29 Mbit, bo nawet taka przepustowosc nam nie wystarczy ) za cene polskiego suportu .

 

Bardziej bedzie oplacalo sie naszej firmie zaplacic osobie ze znajomoscia francuskiego na etat ...

 

Tak jak juz napisalem powyzej, skoro ovh moze zapewnic nam taka przepustowosc i takie parametry serwerow za 150 Euro to mysle ze inne firmy rowniez . Dlatego napisalem tutaj, abyscie cos doradzili w podobnej cenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

djsolar - niestety OVH to w tej klasie cenowej raczej lider jeśli chodzi o jakość i dodatkowe rzeczy (vKVM, rebooty, rescue mode) i nie licz, że kupisz taniej coś lepszego, możesz conajwyżej zrobić krok w tył i płacić 20 euro mniej za coś o porównyalnej albo nawet gorszej jakości a to chyba nie ma sensu (zwłaszcza patrząc na koszt przenosin serwerów itd).

 

Na http://www.giga-international.com/detail_server.php?id=71 masz za 65 euro przy rocznej umowie Athlona 3000 z trafficiem unmetered ale nie dostarczają oni nawet zdalnego rebootu w cenie - możesz dokupić unit który zrobi power on/power off za dodatkową opłatą. Support jest po angielsku i niemiecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DjSolar: http://www.hosteurope.de/produkt/Server-MAX i juz masz 10tb, za 90 wiecej, plus jak na takie zamowienie targuj sie, zejda Ci z ceny i zaplacisz pewnie cos kolo 200... A jak transferu zabraknie, najwyzej dokupisz... Targuj sie ostro, nie odpuszczaj, a zdziwisz sie, jak Ci zejda z ceny, jesli wprowadzisz maszyny takim hurtem...

Mozna wiedziec, tak z ciekawosci, co macie na tych serwerach?? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta juz ciekawsza ...

 

A my hostujemy kilkanascie bardzo duzych stacji radiowych i kilka telewizyjnych (czyli steam audio wideo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie cos tak domyslilem sie po tym przedrostku DJ, ze o jakis stream tu chodzi... Strato.de ponoc najstabilniejsze lacza, jesli chodzi o stream i nie tna tak... Choc ja i tak bym polecal bardziej HE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3000 za serwer, ktory zuzywa >5000TB czyli >29mbps to cena co najmniej dobra. Nie mozesz w to uwierzyc, dlatego nie masz ofert... Jak uwierzysz, ze to sa normalne oferty rynkowe i, ze nikt Ciebie nie chce oskubac to sie okaze, ze ofert jest co najmniej wiele.

To są normalne ceny jeśli zawęzimy obszar poszukiwań do Polski. Jeśli jednak lokalizacja w Polsce nie jest konieczna, to wybieranie oferty 5x droższej nie ma najmniejszego sensu. A w przypadku streamingu audio/video pingi mniejsze o 20 ms są naprawdę mało istotne, a już napewno nie są warte takiej różnicy w cenie.

 

Przygladałem się ostatnio ofertom polskich firm rozważając przenosiny. Konkluzja jest taka, ze albo trzeba zapłacić nawet 5x tyle co na zachodzie za podobną usługę, albo powiedzmy 2-3x tyle przy znacznie gorszej jakości. Dlatego przenosiny narazie odłożyłem. Wiadomo, że lokalizacja w Polsce ma pewne plusy, natomiast byłbym skłonny za nie zapłacić może i nawet 2x tyle co obecnie, ale nie 5x tyle. Na zachodzie nie ma problemu ze znalezieniem oferty w stylu dual core/2sata + 10 mbit/s za 300-400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vps4less.de

 

Swietnie maszyny dzialaja, lacza 100mbit/s no limit i przedewszystkim duzy plus za support

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o support, to zaczeli mi w miare szybko odpisywac jak im wyslalem link z ich passem roota do mysql ;)

Ale rozmawialo sie miło i widać, ze wiedzą o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalem do vps4less odnosnie serwerow.

 

Jesli ktos ma jakies ciekawe oferty to chetnie sie zapoznam . Interesuje nas tylko zakup w firmie /potrzebna faktura/ oraz umowa wraz z dokladnym opisem uslugi i zakresem obowiazkow uslugodawcy.

 

 

Jesli dalej jestes zainteresowany - to moge cos zaproponowac.

 

GG:1046230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę odradzić Hetznera... Support u nich to kaszana. Kiedyś było cacy. Teraz to kompletne dno...

Można u nich dołożyć np tylko 4GB ramu od razu. Nie da sie dokładać po Jednym GB albo 2 ;/

Do tego dochodzi Support od 8-15 od Poniedziałku do Piątku. Są supporty 24H ale działają w nadzwyczajnych przypadkach w niektórych dowiesz sie, że będziesz musiał zapłacić za ich usługę. Poza tym używają głównie Niemieckiego. Wielokrotnie spotkałem się, że pisze do nich maila po angielsku a oni odpisują po niemiecku... N/C

Poważnie myślę o przeniesieniu sie z Hetznera i nie radze komuś kto ma dość duże wymagania względem serwerowni aby wybrał właśnie ofertę Hetznera....

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o co dokladnie chodzi miedzy ovh.com a ovh.pl w dostepnej przpustowosci

 

https://www.ovh.com/fr/produits/mg.xml

 

lacze 1Gbps, przepustowosc z SLA? takze 1Gbps

 

149e

 

http://www.ovh.pl/produkty/mg.xml

 

lacze 1Gbps, przepustowosc SLA 30Mbps bez SLA 100Mbps

 

656zl = 175e

 

czy polska wersja robi walek na nas? czy jak zamawiac to u FR?

bo z tego co widzedostepnosc serwerow na stronie .pl i .com jest taka sama, czyli place w .pl a serwer i tak stoi w .fr, i jeszcze mam przycieta przepustowosc?

 

djsolar wypowiedz sie prosze, bo chyba wlasnie masz u francuzow serwery, bez zadnych polskich posrednikow

korzystasz tez moze z tej ich dystrybucji Easy Streaming na Gentoo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie niedawno dowiedzialem to francja ma inna oferte niz polska , i ponoc nie da sie tego kupic...

 

SLA jest to gwarancja , kupujac opcje bez SLA masz np: 100 Mbit do ich routera brzegowego, opcja SLA - gwarancja 100 Mbit gdzies dalej .

 

 

Nie korzystamy z easy streaming , korzystamy z innych unixowych dystrybucji + autorskie rozwiazania software + autorskie panele .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SLA jest to gwarancja , kupujac opcje bez SLA masz np: 100 Mbit do ich routera brzegowego, opcja SLA - gwarancja 100 Mbit gdzies dalej .

 

co to sla to wiem

pytanie czy jak masz w francji swoje serwery to masz SLA na poziomie 100Mbps/1Gbps?

a jak w polsce to na poziomie 10/20Mbps?

za ta sama cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to sla to wiem

pytanie czy jak masz w francji swoje serwery to masz SLA na poziomie 100Mbps/1Gbps?

a jak w polsce to na poziomie 10/20Mbps?

za ta sama cene

 

 

Francja SLA 100 Mbit, 1 gbps NoSLA

 

Polska 10 mbit SLA , 100 Mbit noSLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o co dokladnie chodzi miedzy ovh.com a ovh.pl w dostepnej przpustowosci

(...)

czy polska wersja robi walek na nas? czy jak zamawiac to u FR?

bo z tego co widzedostepnosc serwerow na stronie .pl i .com jest taka sama, czyli place w .pl a serwer i tak stoi w .fr, i jeszcze mam przycieta przepustowosc?

Nie pomyślałeś, ze przeciętny ich klient z FR generuje ruch w obrębie FR po łączach krajowych, a przeciętny klient z PL przerzuca wszystko łączami międzynarodywymi do PL, co zapewne kosztuje ich znacznie więcej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×