Skocz do zawartości
ogamer

Whmcs Polski Lang

Polecane posty

I jak wygląda sprawa ze spolszczeniem? Ktoś już coś zrobił?

 

zaktualizowałem wersje WHMCS do 4.5.2 popatrzyłem na nowy plik z tłumaczeniem ... i na tym prace stanęły :) może za tydzień porównam linijki i naniosę poprawki nadal nie ukończyłem tłumaczenia 4.5.1 i nie przepisałem linijek dla frontu... jednym słowem temat stoi w miejscu a jak u innych ?

 

Jednak pochwalę się że naniosłem kilka poprawek w obecnym tłumaczeniu :) wiadomo w miarę używania WHMCS dostrzegam błędy i staram się aktualizować te biedne spolszczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Zaktualizowałem WHMCS do najnowszej wersji, wrzuciłem spolszczenie i wszystko jest ok. Przydałaby się również wersja dla Faktur, no i wyrzucenie tego MJ-MEDIA na np: "tu wpisz nazwę swojej firmy" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Z racji tego, że spolszczenie stoi w miejscu i nikt na ten temat nic nie pisze wziąłem się za nie.

Obie wersje: Po stronie Admina oraz po stronie Klienta zrobię od zera.

 

Myślałem o porównaniu wersji, jednak część wyrażeń jest poprzerzucanych w różne miejsca, dlatego zrobię to od zera, oczywiście bazując na starym spolszczeniu.

 

O wynikach poinformuję i dodam pliki w załącznik.

Po stronie Klienta mam TYLKO do Rachunków (przerobienie na Faktury zrobi ktoś inny jeśli zechce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Od zera - hmm, może przesada, bardziej chodziło mi o przeanalizowanie obecnych i spolszczenie to z sensem a nie np:

 

Zobacz i Zarządzaj Affiliate Account

nie masz wymaganego [b]pozowlenia[/b] aby wykonać operacje!

napewno

 

i wiele innych lamek, które wyłapałem woła o pomstę do nieba.

 

Zrobiłem mniej więcej coś takiego:

$_ADMINLANG['clientsummary']['invoiceselected'] = "Zaznacz Faktury/Rachunki";	## wybrać Faktury/Rachunki ##

Można sobie wybrać pomiędzy Fakturami i Rachunkami albo poprawiłem też komunikaty systemowe:

$_ADMINLANG['domains']['nschangefail'] = "BŁĄD - Zmiana Serwerów nazw";
$_ADMINLANG['domains']['nschangesuccess'] = "POWODZENIE - Zmiana Serwerów nazw";
$_ADMINLANG['domains']['nschangeinfo'] = "INFORMACJA - Zmiany Serwerów nazw zostały zaakceptowane przez Rejestratora";

Uważam, że tak będzie lepiej się połapać w przypadku wystąpienia błędów w systemie lub po prostu zwykłego odczytywania komunikatów. Zostało mi jeszcze około 600 linijek do przetłumaczenia ale jak tylko się uwinę to zapodam do pobrania.

 

Wersję po stronie Klienta troszkę poprawiłem tzn. znaki interpunkcyjne, polskie znaki, męczony od dłuższego czasu Program partnerski a nie PARTNERSTWO :)

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z racji tego, iż wyszła nowa wersja WHMCS 5.0.2 Zwracam się z zapytaniem czy posiada ktoś z was spolszczenie do nowej wersji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmień na język angielski i napisz co tam powinno być napisane.

Please provide us with the domain you want to use with your hosting service by selecting an option from the selections below.

- Register a new domain

- Transfer your domain from another registrar

- I will use my existing domain and update my nameservers

- Use a subdomain from Freecast.pl Tani Profesionalny Hosting dla Ciebie - Hosting za sms, Serwery Shoutcast ,Serwery Reseller ,Direct Admin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopisz do pliku Polski.php

 

 

$_LANG['cartmakedomainselection'] = "Wybrany produkt wymaga posiadania domeny. Proszę wypełnij formularz podając nazwę domeny.";

$_LANG['navregisterdomain'] = "Chciałbym zarejestrować nową domenę";

$_LANG['carttransferdomainchoice'] = "Przeniesienie domeny od innego rejestratora";

$_LANG['cartexistingdomainchoice'] = "Mam już domenę, zmienię konfigurację DNS";

$_LANG['cartsubdomainchoice'] = "Skorzystaj z darmowych subdomen %s";

 

lub pobierz ponownie spakowany plik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra muzyka a komoda tańczy tongue.png Dzięki za poświęcony czas nad spolszczeniem panelu klienta.

Jak znajdziesz czas to możesz spolszczyć tez Panel Admina WHMCS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będą problemy z polskimi znakami w tej pogrubionej czcionce - wersja 5+ (których ja dziś doświadczyłem)

 

/templates/default/css/whmcs.css

 

linia 14

@import url("https://fonts.googleapis.com/css?family=Ubuntu:700,500");

->

@import url("https://fonts.googleapis.com/css?family=Ubuntu:700,500&subset=latin-ext");

Edytowano przez vps (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by napisać do jakiej wersji, dodatkowa na moje oko jakość tłumaczenia słaba np.

 

"Napewno chcesz usunąć banned IP adres?";

"Nowy Zbanowany E-mail Adres Dodano Poprawnie!";

"Ticket Reply Imported Successfully";

"Powiązany bilet wspierający";

"Nazwa hosta servera";

"Pokaż E-maile";

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Tomasz ma rację. Zwłaszcza, że wersja wyszła spod rachunków od Nas.

Niestety nie mamy zbytnio czasu, żeby napisać spolszczenie do nowej wersji WHMCS.

Niedługo zamierzamy rozwijać panel ISP Manager i BILL Manager.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zabiorę się do dalszego tłumaczenia, poprawiania znaczenia itp. to wychodzi nowa wersja i znowu aktualizowanie, kolejne linijki, takie syzyfowe prace. Ktoś gdzieś kiedyś rzucił pomysł aby zebrać się w kupę, podzielić robotę i zrobić jedno porządne tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lepszy pomysł, aby napisać do supportu WHMCS w celu współpracy na stanowisku tłumacza z angielskiego na nasze ciekawe jak zareagowaliby na ten pomysł biggrin.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy mialem robic tlumaczenie WHMCs nie był zainteresowany żadnym rodzajem współpracy, może teraz sie to zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×