Skocz do zawartości
Starfire

Wybor Scryptu I Ogolne Porady

Polecane posty

Witam.

 

Mam zamiar zalozyc forum, a nie mam w tej dziedzinie duzego doswiadczenia. Probowalem kilku darmowych for ale nie spelniaja moich oczekiwan.

 

 

Forum bedzie na okolo 200-300 uzytkownikow wiec wydaje mi sie, ze to raczej dzialalnosc na mala skale i chcialbym sie skoncentrowac na jakosci, a nie na cenie wiec bede wdzieczny za wszelkie sugestie co do wyboru scryptu i firm hostingujacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do samego skryptu to było już tu masa takich tematów więc szukaj.

 

PS nie scrypt tylko skrypt (dlaczego scrypt kojarzy mi się z oscypkiem?:P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem kilka topicow o scryptach ale nie bylo tam informacji, ktorych szukam. Mianowicie najbardziej interesuje mnie scrypt vbulletin. Czy jest warty swojej ceny i czy ma duza przewage nad darmowymi scryptami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlem kilka topicow o scryptach ale nie bylo tam informacji, ktorych szukam. Mianowicie najbardziej interesuje mnie scrypt vbulletin. Czy jest warty swojej ceny i czy ma duza przewage nad darmowymi scryptami?

 

Sam uzywam vbulletina i według mnie to najlepszy skrypt forum i jest wart swojej ceny - ale nie opłaca się ta wersja leased.

Jak juz to odrazu owned bo wychodzi duzo taniej po 2ch latach.

 

vbulletin.org masa dodatków i skinów. System pluginów działa bardzo dobrze.

 

Poprostu dopracowane forum i cały czas sie rozwija.

 

Darmowe skrypty nie mają z tym wiekszych szans. Więc jeśli cię stać to kupuj.

 

Wiekszośc klientów zagranicznych u nas hostuje właśnie vb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z płatnych tylko vBulletin.

 

Z darmowych polecam PunBB http://punbb.org/ . Wersja instalacyjna ma mało modułów. Ale trochę pracy i jest pełna funkcjonalność i znikome obciążenie dla serwera :P

 

Jak forum ma mieć 200-300 userów to nie widzę sensu inwestowania w płatny skrypt.

 

To ma być forum o jakiej tematyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
PS nie scrypt tylko skrypt (dlaczego scrypt kojarzy mi się z oscypkiem?:P )

Zignorował Cię zupełnie :) i katuje nas tym potworkiem słownym dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, że nie ma co inwestować w płatny skrypt dla tak małej liczby użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może warto zacząć na darmowcu.. w końcu jeszcze miesiąc i trzeba będzie wracać do szkoły.. heh.. ochota do podbijania świata swoim superhiperforum minie.. kolejny krzak, w którym kupisz hosting padnie...

 

sorry, ale nie mogłem się powstrzymać przez styl pisania tego gościa.. jak się nie wie jak coś zrobić, to może lepiej zacząć nie armatą, a patykiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może warto zacząć na darmowcu.. w końcu jeszcze miesiąc i trzeba będzie wracać do szkoły.. heh.. ochota do podbijania świata swoim superhiperforum minie.. kolejny krzak, w którym kupisz hosting padnie...

 

sorry, ale nie mogłem się powstrzymać przez styl pisania tego gościa.. jak się nie wie jak coś zrobić, to może lepiej zacząć nie armatą, a patykiem..

...i po co to bylo?

 

Poza tym dlaczego wg. Ciebie kazdy nowy uzytkownik na forum z jakims problemem musi byc gimnazjalista? Zboczenie zawodowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ciągle ktoś ma zamiar coś założyć, rozpocząć swoją wspaniałą "firmę" i setki innych pomysłów.. tylko nie wie kompletnie jak się za to zabrać.. może lepiej trochę popróbować tu, tam, pogooglować.. kazdy tak zaczynał.. a nie ośmieszać się na takim forum, jak to.. to już na webhelpie można by spróbować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli go stać i chce miec jakiś lepszy skrypt to jego sprawa. Ilość userów nie ma większego znaczenia.

To tak jakby mówić żeby ludzie nie kupowali samochodów drogich bo mogą przecież tańszymi przewozic tyle samo osób :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sponsi, nie skreślajmy ludzi na starcie - przecież każdy od czegoś zaczynał, prawda ? :) Fakt, powinien najpierw poszukać w sieci, jednak nieraz warto zapytać ludzi, którzy jak by nie patrzeć, już trochę w tym siedzą. Co do jego wypowiedzi to aż tak nie rażą stylem młodocianego "podbijacza internetu" - tylko to słowo "scrypt" trochę razi. Jednak rozumiem Twoją reakcję - przez wiele "wynalazków" które przewinęło się przez WHT, wyrabia się już trochę taki odruch "gnojenia" wielu nowych użytkowników, często dopiero zaczynających przygodę w internecie - jednak nie można ciągle tak reagować, bo można odstraszyć wielu potencjalnych, zupełnie nie "groźnych" użytkowników :)

 

A wracając do tematu, to jeżeli koniecznie chcesz zainwestować w skrypt, to vBulletin jest całkiem dobrym wyborem, albo np. IPB (mi oba się podobają :) ), jednak jeżeli wystarczy Ci na małe forum coś darmowego i nie potrzebujesz rewelacji to polecam wspomniane już leciutkie i miłe punBB, albo (trochę cięższe, przez niektórych nie lubiane, ale ja wciąż korzystam i jestem zadowolony) SMF - nie bierz tylko żadnych wynalazków typu phpBB by Przemo (przynajmniej wg. mnie, nie wiem co inni na to :P ) - często ludzi przyciągają różne dostępne w tej przeróbce błyskotki, a firma hostingowa może Cię "znielubić" i pożegnać z serwera :)

 

ps. pamiętaj żeby dobrze przemyśleć wybór firmy hostingowej, u której planujesz utrzymać swoje forum.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To że płatny nie oznacza, że od razu lepszy. Myślać tymi kategoriami można by powiedzieć iż Vista jest lepsza od Ubuntu bo płatna :P

 

Akurat tu sie pokrywa jakość z ceną wiec... :)

Co do samego windowsa to niestety ale też jest wart swojej ceny - dużo pracy poszło w system. To, że ma taką dużą bazę programów nie jest bez znaczenia.

Mając do wyboru desktopa ubuntu i windowsa wybrałbym windowsa. I żeby nie było, na ubuntu mam jednego kompa :) i jest ok ale funkcjonalność windowsa jest dużo większa. Poprostu nie każdy ma chęci lub czas na kombinowanie w linuxie czegoś co w windzie może mieć po paru kliknięciach myszą. Ilość dystrybucji linuxa w tym przypadku też nie pomaga.

Serwery to nie desktop - od desktopa ludzie oczekują, że zrobi wszystko, poleci na nim wszystko i wystarczy do tego kilka kliknięć myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

doopy ..może masz rację, heh... no.. fakt

 

doopy napisał po mojej myśli, tylko ja miałem "odruch", a on cierpliwość :-)

dzięks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi przyznam, ze chcialem pojsc troche na skroty bo nie kazdy ma czas na siedzenie godzinami przed komputerem. Ja wiekszosc czasu spedzam w pracy, a forum bedzie dla mojego hobby i wedlug mnie jesli ktos tu pokazal swoja niedojrzalosc to predzej ty. Nie kazdy zna sie na wszystkim, a dla mnie takie fora sa wlasnie po to by szukac na nich pomocy.

 

 

Dziekuje innym uzytkownikom za pomoc, niestety widac, ze najlepiej liczyc zawsze na siebie. Dzisiaj poswiecilem troche czasu na uzupelnienie moich informacji i wiem juz wszytko co chcialem wiedziec.

 

P.S co do scryptu to pewnie chcialem napisac po polsku, a myslalem po angielsku i wyszlo tak jak wyszlo =p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w końcu przestaniecie tak "jechać" po ludziach? To jest idiotyczne, i pokazuje niski poziom. Po to są fora, żeby pytać, nie? A każdy problem jest inny...

 

A wracając do tematu - polecił bym Ci IPB, ale w obliczu ceny jaką teraz dowalili, to zakup tego skryptu wydaje się być trochę chybiony (nie ma nawet licencji na zawsze!). No, chyba, że "używana" licencja ;). A tak to polecam vBulletin.

 

A co sądzicie o Burning Board?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję sobie, bo mam problem powiązany z tematem.

 

phpBB (ale zwykłe, nie Przemo) killuje mi serwer. Mam jakieś 5000 userów + 100 000 postów (po 1,5 roku działalności) i po prostu nie wyrabia (baza danych - za dużo zapytań, gdy robi się tłoczno). Potrzebuję czegoś bardziej lekkiego, ale jednocześnie o sensownym wyglądzie. Rozważam obecnie głównie:

 

- SMF

- Woltlab BB (mimo iż płatny, to po oglądnięciu demo i zabawie - byłby skłonny zapłacić za niego - tym bardziej, że akurat jest niezła promocja do końca roku :D )

- phpBB 3 (migracja z 2, która mam teraz).

 

vbulletin i IPB skasowałem na starcie - niestety ceny póki co nie na polską kieszeń, tym bardziej, że forum nie generuje zysku. No najwyżej jeśli faktycznie to taka rewelacja, że opłaca się zapłacić jakieś 500 PLN za IPB.

 

Pytam was, bo często jesteście właścicielami hostingów i widzicie z jakimi skryptami są obecnie (bo jak wiadomo pojawiają się nowe wersje) największe problemy, a co takich kłopotów nie sprawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty tylko aby napisać coś przeciwnego do opinii wyżej :D Analizowałem 2 identyczne bazy for i ich funkcjonowanie na platformie IPB jak i vB. vB zdecydowanie mniej zabiera zasobów niż analogiczne forum na skrypcie IPB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Woltlab BB (mimo iż płatny, to po oglądnięciu demo i zabawie - byłby skłonny zapłacić za niego - tym bardziej, że akurat jest niezła promocja do końca roku :D )

 

Korzystam z WBB 3 i jestem bardzo zadowolony, uzytkownicy tez. IPB tez polecam. vB nie uzywalem nigdy. WBB jako jedyny, o ile mi wiadomo, ma automatyczny system wgrywania nowych wersji/poprawek forum i wszelkich wtyczek (cos podobnego do Windows Update). Jest to bardzo wygodne rozwiazanie.

 

Pozdrawiam

Michal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×