Skocz do zawartości
Walgir

Hetzner

Polecane posty

jak w temacie

Kopilem server dedykowany DS 5000, jest to moj pierwszy server dedykowany i neistety niewiemjak nim poperowac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol, to mogłeś nie kupować - pierwsze się uczy linuksa później kupuje się serwer powiem jedno:

 

Zatrudnij admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wybrałeś Hetzner, dobra serwerownia - bo mam tam serwer rok i zero kłopotów, ale tego że nie wiedziałeś że to wymaga umiejętności lub zatrudnienia administratora zrozumieć nie mogę...Zatrudnij administratora albo wróć na zwykły hosting...

 

edit: Hmm, mowa o panelu hetzner z restartem, rescue mode, statystykami trafficu itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce wejsc tam gdzie sie kopiuje pliki instaluje itp

 

a mam kolege co zna Linuxa jave c++ i reszte ;) tylko ze on zjawi sie wieczorem, a ja mam twraz wejsc i wgrac pliki serverowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, na serwerze dedykowanym nie masz praktycznie żadnego oprogramowania w standarcie, masz własną maszynę, z czystym systemem operacyjnym i wpięciem do sieci - reszte trzeba zainstalować samemu i samemu tym zarządzać - jak nie masz takich umiejętności, musisz zatrudnić administratora.

 

edit: Aha, czyli to ma być serwer na jakąś grę czy coś ? To wejdź przez SSH na serwer, i sciagnij pliki serwera np. przez WGET ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na L2 moj Kolega bedzie mi naprawial bugi i ty zazadzal ale go teraz niema i nigdy nieoperowal na dedykach a to jeszcze po szwabsku :/

 

 

edit

ok teraz dostalem I

IP

login

pasword

 

i mam wejsc przes SSh

 

... ale gdzie ejst do tego link :/

 

traffic-statistics (Traffic-Statistik), feature overview

(Leistungsübersicht), reset-requests (Resetaufträge) or

reverse-dns-entries

(Reverse-DNS-Einträge). to gzdie s tu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

1) Nie znasz się na dedykach i kupiłeś w ciemno.

2) Kolega zna się na Linuxie ale nigdy nie konfigurował serwera pod usługi www.

3) Oboje nie znacie niemieckiego.

 

Krótko to można podsumować, masz przechlapane ;)

 

Skontaktuj się z jakimś zdalnym adminem, który zna niemiecki aby Ci pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde zalezy mi na czasie..... wybacz jezeli Cie to az tak razi, moje posty niemialy na celu urazenia twojej polskosci, ja tylko prosze o pomoc

kazdy jakos sie uczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci tu delikatnie powiedzieć, tu zaglądają ludzie znający się w temacie ale zajęci zawodowo i za darmo pewnie Ci ktoś pomoże ale to nie będzie na już tylko jak będzie miał ktoś czas w nocy (bo teraz zarabia pieniądze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane @BOSS, ale z jedną częścią się nie zgodzę - wątpię żeby ktoś poświęcił noc po całym dniu pracy, do tego za darmo... Musisz poświęcić parę złotych to ktoś Ci to skonfiguruje i wytłumaczy jak tego używać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz poświęcić parę złotych to ktoś Ci to skonfiguruje i wytłumaczy jak tego używać.

 

Pare złotych ? Hehe dobre ;] Walgir jak chcesz mieć dobrego admina to cena 200 zł> za administrację miesięcznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo co miałem na myśli pisząć "parę złotych" ;) Jak chcesz mogę Ci polecić dobrego administratora (bardzo dobrego) ale to zgłoś się do mnie na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uhhhhhhh moj kolega opie**** mnie za to ze panikuje i powiedzial ze to zrobi tyle ze wieczorkiem... mam nadzieje ze zrobi ;):D napisze wam czy dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@doopy jaka wysoka samoocena wink.gif

Hehe, nie nie @jarek - to nie mowa o mnie w żadnym wypadku, znam bardzo dobrego admina i kontakt podam na PW jak ktoś chce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam własną serwerownie może mi ktoś powiedzieć co to ten Linux to jakaś wersja Windowsa ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stawiam własną serwerownie może mi ktoś powiedzieć co to ten Linux to jakaś wersja Windowsa ????

Mi kolega mówił że linux to jakas gra ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To to nie jest gra ? O cholera... a byłem przekonany że Quake i Linux są oparte o ten sam silnik nazwany Unix czy jakoś tak... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gralem w Linuxa... nie lubie tekstowek, dlatego wrocilem do Half Life 2... nie wiem co Ci ludzie widza w tekstowkach... jakies komendy trzeba pamietac i inne rzeczy. W takie gry to mozna bylo grac 10 lat temu, nie teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×