Skocz do zawartości
Gość chostink

"chostink" - Jak Go Zarejestrować ?

Polecane posty

Gość chostink

Jak w temacie czyli jak bezboleśnie zarejestrować "krzak" i na co wypada zwrócić uwagę:

 

Od jakiegoś czasu prowadzę "chostink" jest to dość dochodowe do tego stopnia iż samo na siebie by zarobiło przy zarejestrowanej działalności gospodarczej. Bez starań wyszedł bym "na 0" przyjmując że miesięcznie utrzymanie działalności wyniosło by ok 1000 PLN (ZUS - 270PLN | VAT - przyjmijmy ok 200PLN | księgowość 150PLN | dedyk 300 - 400PLN | sporadycznie admin (jeśli sam nie będę w stanie wykonać zadania) 50 PLN / za zdarzenie, od większego święta 200 - 300 PLN

 

Niektórzy zapytają po co prowadzić taką działalność jeśli nie będzie ona dochodowa ? Otóż przedstawiłem wersję gorszą czyli nie pozyskiwanie nowych klientów / nie tworzenie nowych projektów www i bazowanie wyłącznie na obecnych klientach, jaka jest ta lepsza wersja chyba nie trzeba pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak teraz pobierasz opłaty? Na ładne oczy?

To juz nieistotne. Wazne, ze facet chce to zalegalizowac.

 

Jak to zrobic:

1. rejestrujesz firme/dzialalnosc - google.pl - sa setki tutoriali jak to zrobic

2. zadbaj o ksiegowosc - bardzo podoba mi sie podejscie z zewn. ksiegowoscia

3. pismo + zmiana w regulaminie/umowie, ze zobowiazania "Twoje" przejmuje teraz "Firma" i tyle, wyjasnij klientom co i jak i tyle, skoro robiles to do tej pory na dziko, to nie sadze, zebys chcial bawic sie w duze przejecia, prawnikow etc. - badzmy realistami

 

Podoba mi sie Twoje podejscie (ostrozne kalkulacje, legalizacja), nos do gory - bedzie dobrze, to fajny i rozwijajacy sie rynek. Powodzenia zycze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj BOSS

 

Nie wiem jak się ma Twoja odpowiedź do zawartości merytorycznej mojego tematu i treści postu, dwa różniące się wątki. Chyba wypowiedz miała jeden cel, aby mnie zbesztać :D

 

Dalesze odpowiedzi mile widziane.

 

P.S. Sorx za drugi username, na poprzednim zmieniłem adres e-mail podałem ID oraz Klucz weryfikujący zalogowałem się ponownie i niestety nie mogę wysyłać odpowiedzi, gdy zaś wybieram "Ponowną aktywację" informuje mnie iż mój username nie istnieje: "Zostały znalezione następujące błędyNie odnaleziono żadnych żądań potwierdzeń dla tego użytkownika. Proszę sprawdzić nazwę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam uczulenie na punkcie prowadzenia działalności :D Mnie doi US i ZUS to i wszystkich musi :)

 

Co do tematu. Zarejestruj się jako bezrobotny, po 3-6 miesiącach (zależy od gminy) będziesz mógł się ubiegać o dofinansowanie na rzecz zakładanej działalności (kwoty też różne, nawet do 20 000zł).

 

Po szczegóły musisz się udać do Urzędu Pracy czy Urzędu Miasta. Ja niestety założyłem zanim były takie granty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rshmn

Dzięki :D

A.D. 1. z grubsza opanowuję

A.D. 2. Interesujaco wygląda ifirma.pl, poleca ją również mBiuro.pl - prezentacja multimedialna ifirma.pl jest sielankowa ale czy nie przekolorowana ? Ifirma co prawda prosta w obsłudze ale kontakt z żywym człowiekiem wydaje się być lepszy z tego względu że doradzi nam jak zaoszczędzić co odpisać od podatku etc. a skrypt sam z siebie nam tego nie powie.

 

No cóż odwiedzę jeszcze biuro rachunkowe i się dopytam.

 

hmm biuro ? mieszkam we własnym domu, precyzyjniej głównymi właścicielami są rodzice (studiuję) wiem iż muszę wynająć pokój od głównego właściciela nieruchomości, może wiecie coś na ten temat ? podobno podatek jest wyższy ale czy na powierzchnię całego budynku (może nawet działki) czy tylko na wynajęty pokój ? Jeśli nie wiecie to i tak się dopytam.

 

@BOSS tą dotacją to chyba tylko szkoda zachodu, słyszałem/czytałem iż dla otrzymania dotacji wymaga się 2 żyrantów. Dowiem się.

 

P.S. Jeszcze jak by ktoś miał rady to może dopisać :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Interesujaco wygląda ifirma.pl, poleca ją również mBiuro.pl

tak samo interesująco jak samodzielnie prowadzenie KPiR, z ta różnicą, że im jeszcze musisz dopłacić za to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm biuro ? mieszkam we własnym domu, precyzyjniej głównymi właścicielami są rodzice (studiuję) wiem iż muszę wynająć pokój od głównego właściciela nieruchomości, może wiecie coś na ten temat ? podobno podatek jest wyższy ale czy na powierzchnię całego budynku (może nawet działki) czy tylko na wynajęty pokój ? Jeśli nie wiecie to i tak się dopytam.
To już zależy bezpośrednio od US do którego należysz.

Sam byłem świadkiem gdzie dany US wymagał specjalnie napisanego pisma, natomiast inny w tym mój nic takiego niechce... jak to stwierdzili.. po co nam dodatkowe papierki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korzystam z ifirma i jestem zadowlony bo z moimi problemami zawsze coś mi tam wyjąsnią (55 zeta meisiecznie mi wystarcza). Mozna prowadzić samemu ale mam zwykłą pracę jeszcze (etat) i tutaj przynajmniej ZUS mi odpada :P - płace tylko zdrowotny.

 

Co do biur rachunkowych to pomimo kwestii z ilościa dokumentów w Wawie zawsze chca minimum 300PLN netto - i to mnie dobija bo mieisecznie to jest min 50 dokumentów a jak pytam o powiedzmy 20 dokumentow to i tak chca 300 plnów - KPINA ! Ale biznes is biznes a usługi ostatnio ida w górę :)

 

U mnei US nie czepiał się o mieszkanie - tylko zapytali czy będzie mozna przyjsc na kontrole - od razu powiedziałem ze nie chyba ze wytrzymaja wrzaski 3ki dzieci, dwóch kotów i ... żony :) wiec mina im zrzedla że na kawusie nie beda mogli wpaśc. Jedyny ból z US-em miałem taki że na NIP UE czekałem prawie 2 miechy a zwykły dostałem szybciutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×