Skocz do zawartości
Prohost

Edukacja Klientow

Polecane posty

Chcę stworzyć coś na wzór unlimband.com (serwis walczył z hostami propagującymi nielimitowane transfery) - krótka informacja na co uważać przy kupowaniu hostingu.

 

Wstępny projekt mam tutaj:

http://www.prohost.pl/solidnyhostingtest/

 

Nie chodzi o jakies sajty z artykułami których nikt nie ma czasu czytać - tylko ważne punkty.

 

Do tego zasady są w miare proste. Strona nie ma mozliwości zawierania żadnych reklam czy też polecania konkretnych firm. Tylko informacja dla klienta i nic więcej. Tak musi być z wiadomych względów.

 

Jestem ciekawy ile firm wstawiłoby baner do takiego sajtu na swojej stronie.

Oczywiście propozycje co tam powinno pisać też są mile widziane (tylko z sensem i bez linkowania do innych stron).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Button za duzy, daj 80x15 w konwencji klasycznej.

 

Button to nie problem - może być kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał coś w stylu "świadomie wykorzystaj okres testowy" oraz "jakość kosztuje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie poprze z branży dopóki będzie wisieć na waszej domenie. Na takie projekty trzeba bezstronnej domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego nikt nie poprze z branży dopóki będzie wisieć na waszej domenie. Na takie projekty trzeba bezstronnej domeny.
Jak przyjdzie czas na odpalenie to będzie na domenie solidnyhosting.pl najpewniej.
Ja bym dodał coś w stylu "świadomie wykorzystaj okres testowy" oraz "jakość kosztuje".
"jakość kosztuje" napewno tylko trzeba to sensownie napisać. Trzeba to zredagować tak żeby każdy zrozumiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpie czy małe firmy będą tym zainteresowane bo o dużych to już w ogóle nie mówię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę stworzyć coś na wzór unlimband.com (serwis walczył z hostami propagującymi nielimitowane transfery) - krótka informacja na co uważać przy kupowaniu hostingu.

 

Wstępny projekt mam tutaj:

http://www.prohost.pl/solidnyhostingtest/

 

Nie chodzi o jakies sajty z artykułami których nikt nie ma czasu czytać - tylko ważne punkty.

Moim zdaniem ma sens właśnie strona z tekstami, gdzie będzie dokładnie wytłumaczone co, jak i dlaczego. Bo tutaj jest właśnie problem -- wiele osób nie rozumie, dlaczego kupując kilkadziesiąt GB transferu na Allegro za 9 zl rocznie nie może liczyć na dobrą jakość.

 

Uważam, że istnienie strony z paroma punktami w stylu "jakość kosztuje" nie ma większego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem ma sens właśnie strona z tekstami, gdzie będzie dokładnie wytłumaczone co, jak i dlaczego. Bo tutaj jest właśnie problem -- wiele osób nie rozumie, dlaczego kupując kilkadziesiąt GB transferu na Allegro za 9 zl rocznie nie może liczyć na dobrą jakość.

 

Uważam, że istnienie strony z paroma punktami w stylu "jakość kosztuje" nie ma większego sensu.

 

Akurat do wytłumaczenia pewnych spraw nie trzeba artykułów których i tak nikt nie przeczyta.

Pomyśl czy ty kupując np. buty czytasz o nich artykuły? Nie wydaje mi się. Ale wiesz dlaczego kupujesz takie albo takie.

Tu tak samo - przeciętny człowiek nie ma ochoty czytac masy artykułów.

Wskazanie mu podstawowych spraw na jakie powinien zwracać uwagę jest mu w zupełności wystarczające.

Akurat problem z punktem dotyczącym cen jest taki, że jesli nie zna cen to i tak mu nie da nic atykuł bo nie mozna określić sztywno jaka cena jest ok.

Jedynie można zasugerować, że jeśli ceny znacząco odbiegają od cen średnich to trzeba uważać.

 

A jeśli ktoś moze przeczytać w ciągu minuty co i jak to jest szansa, że ominą go nieprzyjemności. Jest to też swojego rodzaju zysk dla firm nie tylko materialny. Przy takiej ilości krzaków, "hostingów testowych" normalny kowalski pomysli sobie poprostu, że hosting to bagno i złodzieje w momencie kiedy zaczyna miec problemy. Z tym trzeba walczyć wszelkimi dostępnymi środkami.

I stanowczo odciąć się od takich praktyk pokazując jasno co jest złe a co dobre w formie "ulotki" łatwej do przyswojenia.

 

W przyszłości można to zrobić w formie takiej jak są faq przedstawiane. Na górze punkty jako odnośniki na dole obszerniejsze teksty jesli ktos byłby bardziej ciekawy dlaczego, co i jak. Ale wypunktowanie podstaw jest priorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat do wytłumaczenia pewnych spraw nie trzeba artykułów których i tak nikt nie przeczyta.

Pomyśl czy ty kupując np. buty czytasz o nich artykuły? Nie wydaje mi się. Ale wiesz dlaczego kupujesz takie albo takie.

Tu tak samo - przeciętny człowiek nie ma ochoty czytac masy artykułów.

Przeciętnie inteligenta osoba doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ze jakość kosztuje czy że nie ma czegoś takiego jak brak limitów. Problem w tym, że pomimo tej świadomości wiele osób inwestuje w pseudo hosting za 9 zł licząc, że trafili na okazję. Nalezy im wytłumaczyć, dlaczego się mylą.

 

W przyszłości można to zrobić w formie takiej jak są faq przedstawiane. Na górze punkty jako odnośniki na dole obszerniejsze teksty jesli ktos byłby bardziej ciekawy dlaczego, co i jak. Ale wypunktowanie podstaw jest priorytetem.

W takiej formie zaczyna brzmieć to ciekawie. Wypunktowanie + linki do obszerniejszych tekstów na każdy z tematów to moim zdaniem dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest ludziom wytłumaczyć dlaczego są takie transfery w kontach za spore pieniądze. Zwłaszcza po uwolnieniu limitów w TPSA. [nie mam limitów na łączu to dlaczego miałbym mieć na transferze?]

 

Poza tym, szata graficzna strony musi być na najwyższym poziomie aby zainteresować czytelnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym, szata graficzna strony musi być na najwyższym poziomie aby zainteresować czytelnika.

 

szata graficzna ma znaczenie drugorzedne, dzieki niej na stronie zatrzymaja sie wylacznie osoby "z lapanki" a takie trafia tam przypadkowo, ktos kto wejdzie na strone z gory wiedzac czego po niej sie spodziewac nie bedzie zainteresowany wodotryskami wiec czysty tekst w zupelnosci wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dl amnie strona .. malo przydatna na potocznego dzecka ktory chce kupic hosting, lub dla osoby ktora chce miec hosting za mala cene .. i tak nie poslucha tam tych rad. To tak jak moze przytocze sytuacje. Moj kolega kupowal skuter mial wydac max 4000 zł . Poczytal na forum o skuterach rozmawial ze znajomym i kazdy mu odradzal chinskie marki skuterow gdyz to szajs ladnie opakowany. Nic nie dalo po miesiacu kupil ....... chinski skuter ... po 2 tygodniach skuter zaczynal padac cos ciagle sie sypalo... I aktualnie teraz sprzedal skuter ktory kupil za 4000 zł sprzedal z tego co sie dowiedzialem z a1/2 ceny jaka zaplacil ( i to tez nie jest pewne ) . Owa historyjke na pisalem po to by powiedziec ze jesli ktos jest przekonany do czegos taniego .. i jeszcze ktos to ladnie opakuje to sa ludzi ektorym nie przetlumaczysz , a oni wraz postawi ana swoim. Wiec raczej przecietnemu czlowiekowi ktory chce kupic hosting nie przetlumaczysz ze czasem moze trzeba wyadac troche wiecej by miec cos dzialacego, lub za taka sume sama kupic cos mniejszego chodzi teraz o hosting ze moze zamiast tych ( to sa przyklady ) 100 zł na hosting z 10 gigami dysku transfer nie ograniczony lub w TB podawany , moze lepiej wudac 100 zł na 1 giga dysku i 30 giga transferu i to bedzie dzialac niz cos malo realnego. Pozatym dobrze myslac jak ja mam transfer nolimit xxxx dysku to kazdy kto kupi bedze mial takie konto i jesli JA mam zamiar ufff mocno nadwyrezac serwer to i kazdy moze tak zrobic. Pomojemu w polsce ludzie jeszcze nie dorosli do tego ze zazwyczaj cos uff taniego nie jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że nie uchroni się każdego. Ale jeśli pozna fakty ktoś taki to podejmie decyzję będąc świadomym ryzyka.

 

Grafika jest specjalnie bez wodotrysków, prosty design - główna część jaka ma się rzucać w oczy to tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by było idealne dla ludzi typu strona firmowa. iLudzie tego typu niewiedzą na co mają uważać i na co zwracać uwagę Bardzo Fajny Pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem to na www.solidnyhosting.pl

Myślę, że sierpniu będzie skończone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×