Skocz do zawartości
malu

Darmowe Serwery Shoutcast

Polecane posty

Witam

 

Mam pytanie jakimi aspektami powinieniem sie kierowac aby kupic serwer deydkowany pod serwery shoutcast.

Mam na mysli zalozenie usługi ktora oferowala by darmowe serwery.

Co jest wazne ram ? procesor ? łacze ? moze pering ?

I czy za reklamy ew. płatny auto pilot lub rozszerzalna usługa za dodatkowe pare groszy dalo by sie oplacic serwer ?

Nie chodzi mi tu o zadne zyski ... poniewaz brakuje takiej usługi na rynku , a hostingi stron www darmowe to norma , a shoutcast ... niestety nie.

Ktos sie zapytanie czy z Ciebie taki "brat Albert" ... dla mnie były by to cenne doswiadczenia zapoznanie sie z czyms całkiem innym :) (streamingiem)

 

Pozdrawiam

Malu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ważne jest łącze, jego przepustowość, ilość danych jakie miesięcznie mogą ściągnąć użytkownicy.

Co do obciążenia samej maszyny, nie sądzę, aby było ono kosmiczne, niemniej jednak w tej kwestii musiałby się wypowiedzieć ktoś z doświadczeniem w sprawach utrzymywania streemingu na swoich maszynach, ja tego nigdy nie robiłem .

Reasumując - czy zwrócą się koszty serwera ?

W Polsce na pewno nie, ponieważ niestety ceny łącz u nas są nadal drogie.

Za granicą.. możliwe, wszystko zależy od zainteresowania i Twojej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sonin dziekuje za opinie ;) .

Szukam kogoś kto zjamuje sie shoutcastem , ma swoje radio z długim stazem w celu konsultacji.

 

Pozdrawiam

Malu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lacze (jak najnizsze pingi) plus procek (nie musi byc kosmiczny, ale 1 ghz to troche za malo...). Ram juz nie jest istotny, dopoki jest z 512, jest wystarczajacy... Takze szukaj, szperaj, jest duzo fajnych ofert w Niemczech, no i OVH. Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był taki projekt pod adresem stacja.fm. Warto zwrócić uwagę na czas przeszły, bo teraz najwidoczniej leży. Wniosek z tego taki, że się raczej nie kalkulowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Słyszałem o tym ... doszedlem do wniosku ze pare gorszy jestem w stanie dolozyc ;) ale doslownie pare groszy 100 - 200 zl max /mc

Poniewaz bede na to poswiecal moj czas i pieniadze.

 

Mam pytanie jakie konta byly by optymalne ?

Czy np. gdybym oferowal 20-30 slotow , a gdy radio by sie "rozroslo" mozliwosc dokupienia slotow za doplata.

Mozliwosc zakupu autopanela za doplata.

Czy to przynioslo by fundusze aby pokryc koszt serwera ?

 

Pozdrawiam

Malu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to raczej sobie musisz sam obliczyć :> wiadomo że początki są najgorsze ;)

 

Jak dobrze to rozreklamujesz to masz szansę :) Przynajmniej tak mi się zdaje :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

zawsze jest szansa.. ale chyba trzeba te 500 mieć jeszcze w zanadrzu na "czarną godzinę" (albo miesiąc ;)

wiesz.. darmowe jest o tyle dobre, że nic nie musisz gwarantować.. a jak się uda, to tylko dobrze... ale trzeba naprawdę trafić z serwem itd.. a nie jakieś g.. na Allegro, czy coś..

 

no i podejdź raczej do tego jako "hobby".. i nie marudź potem, że tracisz po 2 stówki miesięcznie i kupę czasu (tak, do tego kupa czasu swojego.. heh i nie tylko, bo sam tego nie pociągniesz raczej..).. w sumie lepiej coś takiego zrobić, niż "testowe konta" sprzedawać na Allegro, a potem zwiać wystawiając firmę na licytację (tak, tak, mowa o shou.pl ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie lepiej coś takiego zrobić, niż "testowe konta" sprzedawać na Allegro, a potem zwiać wystawiając firmę na licytację (tak, tak, mowa o shou.pl ; )

 

 

HAHA ;) tak tak nawet można i opłacalne dorobienie na wakacje :> Ale czy opłaca się psuć sobie opinie? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jarek właśnie nie.. lepiej coś na serio porobić... heh

 

jakby co, to mam wakacje i trochę umiejętności.. jak okaże się, że będę się w te wakacje nudził, to moge podłubać grafikę : ) ...za darmo! ale muszę widzieć, że traktujesz to tak samo poważnie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Wy mnie odrazu posadzacie o to ze bede sprzedawal testowe konta itp ... pisalem ze konta beda darmowe. Jedynie bedzie mozliwosc dokupienie slotow.

Mi tu nie chodzi o jakies wakacyjne dorobienie sie. Poniewaz nie licze na zarobki. Gdybym chciał zarabiac to bym sprzedawal konta a nie dawał friko ;). I juz bym siedzial w urzedach aby jakos to prawnie robic ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby po co?

Zeby nie bufforowalo... Nie ma nic gorszego niz buffory w radiu.

Malu, forum radiostacje.pl , tam mozesz sprobowac i jezeli przetrwasz ogolne wysmianie i wyzwiska pod swoim adresem, moze uzyskasz kilka informacji...

Był taki projekt pod adresem stacja.fm

Oczywiscie, ze nie lezy, rozwija sie bardzo dobrze, tylko jako platny juz hosting... To byly testy, po uzaleznieniu rynku od siebie wprowadzili oplaty... Nie pamietam teraz jak ta firma sie nazywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeby nie bufforowalo... Nie ma nic gorszego niz buffory w radiu.
A co ma bufforowanie wspolnego z pinagmi? Wiesz w ogole co kryje sie pod pojeciem streamingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pingi wielkiego znaczenia tutaj nie mają, przeważnie są w granicach 20-60ms, co w zupełności wystarcza. Polecam Ci na początek zaopatrzyć się w panel do zarządzania usługami, bo może być później ciężko, jeżeli będziesz musiał sam restartować usługi. Wydaje mi się, że dobrze na początek planujesz, aby udostępniać ok. 30 slotów dla każdego za darmo, a jeżeli ktoś będzie potrzebował więcej, niech dokupi. Na pewno w pewnym stopniu pokryje Ci to koszty serwera. Jeżeli chodzi o zużycie procesora/ramu przez taki serwer shoutcast, jest to sprawa "groszowa", że tak powiem, usługi te nie używają wiele zasobów. Jeżeli jednak chciałbyś stawiać także autopiloty, tutaj warto się zastanowić. Gdybyś używał standardowego sc_trans, zużycie procesora wacha się w przedziale 4-6% / proces przy średniej klasy sprzęcie. Na mocnym sprzęcie uciągniesz ok. 30-40 autopilotów na jednym serwerze.

 

P.S. Na forum radiostacji ludzie nie są wyśmiewani za takie pomysły, bardziej za pomysły dzieciaków, które chcą otworzyć profesjonalny hosting i znikają za 3-4 miesiące :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziekuje za opinie.

Mam do wyboru pare serwerów.

W polsce francji i niemczech.

Polska - Łódz- łącze b drogie Sempron 2800 1 gb ram 2 x 160 gb dyski - 300zl +/mc

Francja - Fracja - łacza tansze procek - Intel Pentium 4 HyperThreading -200zl /mc

3.00 - 512 ram - 80 gb dysk

Niemczech - Sempron 2600 1 gb ram - 80 gb dysk - 100 zl /mc

 

Jezlei mógłby ktos napisac jaka maszynka ile uciagnie ?

 

Pozdrawiam

Malu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Ci na początek zaopatrzyć się w panel do zarządzania usługami

Czy jest do tego jakiś gotowy płatny/darmowy panel? Czy może trzeba samemu pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdzałem kiedyś to zużycie procesora jest w zasadzie zerowe i nie trzeba brać go pod uwagę, bo zanim "skończy się" procesor to raczej zabraknie pamięci.

 

Średnio 1 uruchomiony serwer z podłączonym źródłem 128kbit to 2mb - mowa o pustym serwerze. Do tego 20-30 słuchaczy to około 0,5mb.

 

Czyli licząc 100 serwerów każdy po 50 słuchaczy to jakieś 300mb RAMu. Wyliczenia raczej teoretyczne, ponieważ nie miałem okazji sprawdzić tego na większej ilość serwerów a jedynie na swoim radio, którego słuchało jednocześnie max 50-60 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam osób z którymi mogłbym sie zkonsultowac w razie pytan oraz oglaszam nabór do Teamu wiecej info PW.

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie dość sporo nad tym się zastanawiałem, jakie są koszta i czy to ma szanse. Ale raczej myslałem o czymś płatnym. I parę wskazówek mi się tu nasuwa. Jeśli chcesz nadawać w AAC, serwer m

si mieć stać na windowsie. 

A jak się łatwo domyślić, to dość mocno podniesie cenę serwera. Ale ma to swoje 

lusy, uzytkownicy nadający w 

AAC mogą cieszyć się znacznie lepszą jakością dźwięku już przy 48 kbps. Przy mp3

porównywalną jakość dźwięku otrzymujemy dopiero przy 64-128 kbps stereo. Z podkresleniem na stereo. Bo aac nadaje dzwiek stereo w postaci jednego strumienia, mpr w postaci dwóch a wiec jakość: 48 kbps AAC lub 2 x 128 kbps mp3. Różnica diametralna. A czemu serwer na windowsie? Ze względu na kodeki. Jeśli na linuksie, to jakość 48 kbps mono mp3 starczy dla wielu, ale jakośc nie będzie zachwycająca. no chyba że grający zafunduje sobie konsole o wartości 800 zl firmy eurotrack, 24 bitową najlepiej z 8-kanałowym equalizerem, do tego odpowiednie mikrofony i słuchawki, najlepiej Behringera... ^^.. Hm, cóż.. a dla przeciętnego uzytkownika taka jakośc nie jest osiągalna. Ale cóż, za darmo na więcej liczyć nie może. Ze względu na transfer. Autopiloty to raczej kwestia osobnego serwera. Bezwglednie. Obciązają znacznie mocniej i żrą dodatkowo transfer, co nie trudno się domysleć. Serwery na windowsie mają jedną poważną wade - są niestabilne. Eh... to jest ciezka sprawa... Wbrew pozorom słaby sprzęt, do tego źle skonfiguroowany, nawet na linuksie, nie przetrzyma. A trzeba liczyć się z tym, że będzie bum na serwery darmowe.. A im więcej uzytkowników, tym wieksze obciązenie. I nie oszukujmy się, to nie będą setki, ale tysiące. poza tym lepiej dać więcej slotów a ograniczyć ilość darmowych serwerów. Bo każdy nowy serwer to osobny prces który dodatkowo obciąza. Ograniczyłbym to wszystko do takiej formy, że serwery będą przyznawane tym, którzy posiadają licencję ZAIKS lub inną tego typu. Kwestia legalności też jest ważna, a stacja.fm wcale nie ze względów technicznych musiała być zamknieta. Ale to już sprawy nie dla ogólu. Ogólnie sprawa trudna, bo cięzko jest wszystkim dogodzić i do tego całość utrzymać w jakiejś w miarę porządnej kondycji. Co do oskryptowania, to nie problem, wszytsko da się napisać i całkowicie zautomatyzować proces, bądź postawić na półautomatyczność (weryfikacja administracji). Ale.. skrypty nie mogą być dziurawe, kolejny problem. Musza być na prawdę dobrze napisane... ba, wypadałoby napisac to w ajaxie.. Kwestia bezpieczeństwa też ważna.. Ja gram w radiu z wlasnym studiu, gralem w wielu internetowych, stawialem serwery SC na serwerach domowych wiec trochę o tym wiem.

 

Co do zarobku, strony radiowe z reklamami google AdSense to raz, dwa opcja Premium. Ale musialaby byc tania. Wlasnie psotawilbym na taniosc, wtedy duzo będzie upgradowalo, i calosc wyjdzie na plus. :)

 

www.serwerydedykowane.pl - plecam, sam korzystam. jesli już inwestowac, to w coś pewnego. Acz mówię od razu, ze musi to być dobry serwer a najlepiej dwa... Trochę to kosztów jest. niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki za info ...

Jednak raczej nie zajme sie tym na windowsie:)

Mam straszna zraze to tego systemu :)

Nawet w domu uzywam Linuxa

A nie da sie nadawac AAC pod unixami?

Dzieki wam mam coraz wiecej informacji o tej "branzy"

 

 

Pozdr

 

 

@Edit

Niestety projekt zostanie zawieszony z powodu wyjazdu z rodzina :)

Od 6 do 22 Projekt musi dac sobie rade bezemnie :).

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie da sie nadawac AAC pod unixami?

 

tylko jedna stacja radiowa ma na to patent, i nie jest on dostepny dla innych. Ogólnie kodek AAC przeznaczony jest dla Windows. Twórcy nie przewidzieli jego wykorzystania na Linuksie (ani jemu podobnym). Rozumiem świetnie Twoje podejście do Linuksa :). Jets dobry i stabilny. A windows wadliwy, ale fakt faktem na chwilę obecną wielu producentów oprogramowania myśli głownie o winie, a o innych systemach zapomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jakimi aspektami powinieniem sie kierowac aby kupic serwer deydkowany pod serwery shoutcast.

Witam, zauważyłem że nikt nie napisał o transferze ??, musisz liczyć że około 3 TB transferu będzie ci to zjadało jak nie więcej, oczywiście na początku mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, zauważyłem że nikt nie napisał o transferze ??, musisz liczyć że około 3 TB transferu będzie ci to zjadało jak nie więcej, oczywiście na początku mniej.

Przy ilu słuchaczach i w jakiej jakości dzwieku (nadawnanego 24h) miesięczny transfer wyniesie 3 TB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×