Skocz do zawartości
Toniusz

Opinie O Provps.pl

Polecane posty

Macie jakieś doświadczenia z ProVPS?

Oferta wydaje się być atrakcyjna, porównywalna z Purtec czy XXL-Web jednak nie znalazłem zbyt wielu opini na ich temat, a nie chciał bym kupować kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawują się usługi ProVPS, ale wiem poniekąd,

że od strony technicznej są o wiele lepsi niż firmy do których chcesz ich przyrównać.

Purtec i XXL-web są pośrednikami różnych DC w DE,

ProVPS ma własną infrasturkturę w Gdańsku.

Trzeba to wiedzieć porównując te oferty. To nie ta sama "pułka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas doczynienia z nimi i powiem wam ze to firma jak marzenie zadnych problemow p . Zadnych problemów z serverami wlasny panel do zarzadzania vps . Reinstall w 2 minuty najbardziej mi sie podoba support 24/h zawsze pomagaja cena równa jakości usług polecam jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ProVPS przeniosłem się z home.pl, jak narazie jest bardzo dobrze, jestem bardzo zadowolony.

Admini ProVPS.pl są bardzo pomocni pomogli mi nawet w przeniesieni serwisu z home.pl

 

Pozdrawiam.

Jerzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ja się wypowiem.

 

Kupiłem w provps.pl vps podstawowy, na moje potrzeby to aż za dużo :)

Działał sobie z Debianem + lighttpd + mysql + php5 spokojnie i przyjemnie aż do momentu, kiedy przeniosłem tam moje wypociny :)

 

Dokładniej to początek lutego.

Od tamtej pory dziwnie się to zachowuje, np. dziś serwer wyłącza się co dosłownie kilka godzin, a od północy co kilkanaście minut.

Wysłany email do supportu ok. północy co się dzieje i cisza.

 

A tak z ciekawości. Jak działa IQ.pl ? Oni właśnie kupili provps.pl i wydaje mi się, że to koniec stabilności polskich VPS'ów :(

No nic, czekamy jeszcze jakiś czas, ludzi troszeczkę w statystykach ubędzie to samo z popularnością i wtedy może przeniosę.

Na razie nie mam wyboru bo w Polsce nie kupię nic w podobnej cenie i podobnych parametrach, a niemieckiego nie znam. Zresztą dało się zauważyć przez przeszło rok, że hostingi tutaj chwalone ( z wyjątkami :) ) po jakimś czasie .... no właśnie :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od tamtej pory dziwnie się to zachowuje, np. dziś serwer wyłącza się co dosłownie kilka godzin, a od północy co kilkanaście minut.

Wysłany email do supportu ok. północy co się dzieje i cisza.

Napisz do nich i popros zeby Ci podeslali informacje o Tobie z kern.loga - bedzie widac kiedy co Ci sie zapycha.

Do tego zerknij sobie w /proc/user_beancounters.

A tak z ciekawości. Jak działa IQ.pl ? Oni właśnie kupili provps.pl i wydaje mi się, że to koniec stabilności polskich VPS'ów :(

Lekkie glupoty gadasz. Po prostu musialy Ci sie skonczyc zasoby VPSa i juz. Zerknij sobie co Ci sie skonczylo, popros ich o zweryfikowanie tego i dokonaj odpowiedniego upgrade'u pakietu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko jak należy, strona szybko się generuje, load znikomy.

Odpisali, że krytyczna luka w zabezpieczeniach była powodem awarii.

 

Dzięki tym idiotom co umieją się posługiwać exploitami czy jakoś tak ponad 50 moich kolegów i koleżanek było bez informacji praktycznie przez cały dzień i noc :)

 

Co to za ludzie co niszczą innym prace, to kołki nie ludzie...taborety, które szukają dowartościowania w sposób taki, że szukają dziur u kogoś w ogródku, a nie u siebie :)

 

Boże, powinno być za takie coś 7 lat w zawiasach to może by się skończyło.

 

ertcap, wiem. Pisałem pod wpływem chwili. Do tej pory na wirtualnych hostingach przejęcie przez inną firmę kończyło się padem, lekki przykład i365.pl ( do tej pory jak czasami poczytam to szkoda słów ).

Parametry się nie skończyły, bo działało to naprawdę szybko. Po spokojnej analizie już wiem, że shoutbox dobijał serwer i wykorzystywał prawie 100% procka.

Z mojej strony optymalizacja, a ze strony provps.pl szybkie załatanie dziury co by internetowe śmiecie więcej nie grzebały w nie swoich plikach :(

 

Jedyna wada tego wszystkiego to poszarpana baza danych, która była uruchamiana między padami z inną datą systemową i teraz treść jest lekko pomieszana :)

 

Serwery i konta www powinny być sprzedawane tak jak to robi hosteurope.de czyli po pocztowej weryfikacji.

U nas nie brakuje domowych administratorów z książką w ręku pt. " how to rozwalić komuś stronę ".

 

Jest też szansa, że trafiłem jakiegoś "beta testera " jako kolegę na serwerze, który próbuje swoich hakerskich sił z otwartym oknem Google :)

 

Podsumowując, dziś wróciło to do stanu faktycznego. Mam nadzieję, że już na amen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@406:

 

To ja odpaliłem tego exploita, myślałem że wirtualizacja ograniczy jego skutki do mojego VM, niestety system wykrył krzywą akcję i panowie admini szybko kapneli się że mają niezafixowanego kernela. Wolałbyś żeby zrobił to ktoś kto nie jest po naszej stronie ? cała historia z exploitem

 

Ostatnio miewam problemy z wydajnością ale ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<br />Ciekawe. BTW, nie spotkaliśmy się już na forach BSD? ;>

 

raczej nie, do tej pory siedziałem w ukryciu :(

 

a zeby nie robic offtopica to uzytkownicy VPS (OpenVZ, Virtuozzo) powinni zainteresować się tym:

 

http://amos.freeshell.org/userbeans.sh

 

ten skrypt pokaże to czego nie mogłem się doprosić od administracji ProVPS :)

 

# sh userbeans.sh +m

512 MB Allocation Limit [privvmpages limit]

512 MB Allocation Barrier [privvmpages barrier]

256 MB Allocation Guarantee [vmguarpages barrier]

226 MB Memory Guarantee [oomguarpages barrier]

375 MB ( 476 MB Max) page memory allocated [privvmpages held]

149 MB ( 166 MB Max) memory + swap used [oomguarpages held]

148 MB ( 164 MB Max) page memory used [physpages held]

 

# sh userbeans.sh +f

Fail Count conditions: 1 <------------------- ile razy przekroczyliśmy limity

kmemsize 5298980 12059155 12059770 13265747 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olek, juz psujesz ;-). Sprawdz PM :-).

 

PS. I tak dalej wole Linuxa (czysto subiektywnie), choc vmsplice to niestety problem powazny. Ale na ktoryms BSD i tak predzej czy pozniej trafi sie podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nie, do tej pory siedziałem w ukryciu :D

 

a zeby nie robic offtopica to uzytkownicy VPS (OpenVZ, Virtuozzo) powinni zainteresować się tym:

 

http://amos.freeshell.org/userbeans.sh

 

ten skrypt pokaże to czego nie mogłem się doprosić od administracji ProVPS :D

 

# sh userbeans.sh +m

512 MB Allocation Limit [privvmpages limit]

512 MB Allocation Barrier [privvmpages barrier]

256 MB Allocation Guarantee [vmguarpages barrier]

226 MB Memory Guarantee [oomguarpages barrier]

375 MB ( 476 MB Max) page memory allocated [privvmpages held]

149 MB ( 166 MB Max) memory + swap used [oomguarpages held]

148 MB ( 164 MB Max) page memory used [physpages held]

 

# sh userbeans.sh +f

Fail Count conditions: 1 <------------------- ile razy przekroczyliśmy limity

kmemsize 5298980 12059155 12059770 13265747 20

Dzięki :) Przydało się do sprawdzenia wartości w HE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×