Skocz do zawartości
Nomann

Dobra Kolokacja, Szerokie Pasma

Polecane posty

Chciałbym postawić serwer do gry mmorpg, średnio graczy 1300, maxymalnie 2000, głównie Bułgarzy, Polacy i Grecy.

Czy w Polse można znaleźć firmy oferujące kolokacje z BW 30-40mbps?

Jeśli tak to jakie firmy są godne polecenia i w miare niezawodne?

 

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie będzie Cie stać.

 

do tej pory za ten serwer płaciłem 3000 euro w grecji, mam nadzieje ze w Polsce znajde cos tanczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
do tej pory za ten serwer płaciłem 3000 euro w grecji, mam nadzieje ze w Polsce znajde cos tanczego

Witam,

 

Znajdziesz, skontaktuj sie z atm.com.pl i wdc.pl. Godnych polecenia jest znacznie więcej, ale zacznij od tych dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie będzie Cie stać.
A to wyciagniete na jakiej podstawie?

 

do tej pory za ten serwer płaciłem 3000 euro w grecji, mam nadzieje ze w Polsce znajde cos tanczego
Napisz do NASK'u, ATMAN'a, ew. jeszcze do GTS'u. Powinienes dostac 'troche' lepsze warunki niz w Grecji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wydaje się, że kolokacja sprzętu z takim pasmem jest jak najbardziej możliwa w takiej cenie w Polsce.

Ja moge ci zaproponować cenę 140-180 zł za mbit/s przy 30 mbit/sm, co daje jakieś 1200-1300 EUR? Dokłądna cena zależałaby jeszcze od tego, jak wielka jest Twoja maszyna (ile U). Propozycję kolokacji znajdziesz tutaj:

http://www.sisco.com.pl/hosting-dedykowane.html

Jest to link do oferty serwerów dedykowanych, na dole jest ulotka w PDF, tam też będzie o kolokacji, ale prz ytakim paśmie zawsze warunki są indywidualnie negocjowane.

Sami wykorzystujemy obecnie w Polsce 60 mbit/s pasma, wkrótce (jak tylko przeniesiemy swoją działalność z Kolonii) będzie to ok 100 mbit/s. Oczywiście, że mając zapotrzebowanie na 30-40 mbit/s warto zwrócić się do dużych operatorów telekomunikacyjnych, jednakże może bardziej opłaciłoby Ci się wziąc pasmo u nas - my dostajemy lepszą cenę, bo bierzemy dużo.

Co więcej - u nas miałbyś pasmo od 2 operatorów - GTS i TKTelekom, łacznie trzy (docelowo cztery) niezależne trasy do głównych węzłów. Mając hosting u jednego operatora trudno o taki poziom niezawodności, jaki gwarantuje dwóch niezależnych dostawców wraz protokołem BGP (m.in. automatycznie przełącza na drugiego operatora w razie padu pierwszego).

 

Jeśli natomiast chcesz brać pasmo bezpośrednio od ATM, to także zapraszam, jesteśmy bowiem partnerem ATM'u i także mogę Ci załatwić na to dobre warunki (choć pewno nie aż tak dobre, jak gdybyś brał pasmo od nas). Na pewno jednak byłoby to dla Ciebie korzystne z innego powodu - byłbyś bezośrednim klientem ATM i jakbyś się rozrastał, to miałbyś już historię współpracy z tym operatorem, a więc lepsze pole do dalszych negocjacji umowy (jak my obecnie).

 

Jeśli do kolokacji potrzebowałbyś jeszcze serwera lub serwerów - mogę pomóc w zorganizowaniu leasingu (wspólpracujemy z GrenkeLeasing), dzięki czemu koszty miesięczne byłby niższe niż przy wynajęciu serwera dedykowanego. Ale z tego, co rozumiem, pytanie dotycyz kolokacji, a więc maszynę już masz, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam szara.net, przy takim wolumenie stawki za Mbps do negocjacji, nawet poniżej 120 pln netto per mbps.

 

Serwerownia oczywiście Polska, Kraków.

Łącza GTS oraz Crowley działające w BGP, trwają prace nad podłączaniem kolejnych operatorów. Od poniedziałku startuje nowa oferta promocyjna na serwery dedykowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×