Skocz do zawartości
Art_

Eaccelerator Czy Apc ?

Polecane posty

Gdyby odpowiedź była taka prosta i jednoznaczna wówczas ludzie korzystali by tylko z jednego oprogramowania ;)

 

Może sam przekonaj się co jest lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Przecież EA zatrzymał sie kawał czasu temu z projektem, a apc ostatnio w tamtym miesiącu wydało nową wersje. Instalowałem na jednej maszynie to w sumie ściągnął obciążenie i maszyna ładnie pracuje.

Tylko nie wiem jak działa z 5.x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

APC z 5 działa bardzo ładnie bo cały czas używam ;)

 

tak po prostu zastanawiałem się czy nie da się tego lepiej zrobić ;)

( wiele osób nadal używa eacceleratora )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie polecam eacceleratora, ostatnio apache ciagle mi sie wieszalo a ja sie glowilem co to moze byc ;) wyłączyłem eacceleratora i dzieki temu load mi spad a apache sie juz nie wiesza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@muchakk to chyba masz coś nie tak albo ja mam farta...

Nigdy mi się jeszcze apache nie powiesił przez eacceleratora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie wiem co to może być, mozliwe że to przez duży ruch na stronach dziennie potrafie miec nawet 30-40k unikalnych ;)

 

 

Edit: zainstalowałem sobie to apc, ciekawe jk się spisze :] jakoś tak dziwnie to działa ;)(czyt. innaczej niz eaccelerator)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To służy raczej przyspieszeniu niż odciążeniu maszyny. Jak sama nazwa wskazuje aAccelerator ma przyśpieszać a nie odciążać maszynę. Trochę powinno pomóc ale niewiele. Jak masz sporo pamięci to możesz ją wykorzystać do buforowania. Jednak moje osobiste odczucie pokazuje że lepiej na słabszej maszynie buforować przez pamięć na dysku nie przez RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to eAccelerator Ci w KEI za bardzo nie pomoze, oni go zdaje sie stosuja w standardzie. Zakodowanie we wlasnym zakresie nie przyniesie wiec znaczacych usprawnien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale go trzeba włączyć/wyłączyć w danym skrypcie

Chyba w php.ini. Ja się tylko zastanawiam co się stanie jak się przekroczy limit obciążenie w KEI Luna. Wyłączają konto czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie. Gdzie to włączyć to ja wiem ;) Mam w panelu admina zakładkę, nawet ze stopniowaniem 1,2,3.

 

W regulaminie jest napisane, że po przekroczeniu wartości moje zapytania są wykonywane w kolejce za tymi co limitu nie przekroczyli. Coś mi się zdaje, że od strony praktycznej to będę mógł Ci napisać za parę dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×