Skocz do zawartości
bartek24m

Szukam Dedyka Do 350 Zł ! (webtropia.com)

Polecane posty

powiedz jaki system masz zainstalowany bo tam podobno debian był ***niety !

 

ja zainstalowałem suse z pleskiem

ale to lipa konkretna

chetnie bym sie zamienił na debiana z direct adminem

 

debian smiga jak ta lala, u mnie zero klopotow.. ruch do 30mbit w szczycie, chlopakowi cos trasnęło po prostu. Na Suse w szczegolnosci 10-tce tyle razy sie przejechałem, ze juz podziekuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja niemogłem zamowić debiana

 

bo jak wybierełem pakiet debiana

 

to potem nizej było napisane

kein panel

 

ale niebyło nic do wyboru ani confix ani plesk

jak sie chciało wybrać dalej to wywalał bład i mowiło ze taka konfiguracja niemzoe być wykonana wiec musiałem zmienić na suse

 

powiedzcie czemu az tak bardzo to sie rozni od debiana

 

cojest nietak z suse ze kazdy sie odniego odwraca ?

 

 

przeciez to i to linux komendy sa tesame

i might comander tez jest tu i tu

 

nierozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA w Webtropia nie ma w standardzie trzeba licencję osobno zakupić.

Dialog DSL daje mi max 16 KB/s To nie jest sprawa łącza do TPSA bo ja na swojej drodze do fastIT nie mam łącz telekomunikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o serwerownie i łącza, to szukałem długo przed zakupem i z tego, co testowałem wychodziło, że akurat FastIT z Polską ma najlepsze połączenie.

 

Jako system wybrałem Suse wraz z Pleskiem. Inna opcja nie wchodziła w grę.

 

Odpisali mi dzisiaj, że sprawdzą sprzęt dokładnie. No ciekawy jestem, co sprawia ten problem, bo tragedia jest. Mam nadzieję, że zrobią co trzeba przed weekendem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o serwerownie i łącza, to szukałem długo przed zakupem i z tego, co testowałem wychodziło, że akurat FastIT z Polską ma najlepsze połączenie.

to cos slabo testowales :). Albo na test maja inna "jakosc", a jak klient zaplaci to jakosc jest tez inna. Tudzien awaria ( w co watpie)

Odpisali mi dzisiaj, że sprawdzą sprzęt dokładnie.

pozostaje mi zyczyc, zeby to byla "tylko" awaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plik właśnie sie skoczył pobierać ... ok 13 min średnio 370kB/s wiec całkiem całkiem ... wawa Netia 6Mb/s

 

Co do webtripi to zrezygnowałem , napisałem im maila i odpowiedzieli w miare sprawnie żeby podesłać skan dowodu i karty, tak też zrobiłem i co? Napisali że nie chcą tej karty ;| nie no jak nie chcą to ja nie będe walczył u nich o serwer . http://hetzner.de/ bez problemu zamówiony DS7000 teraz tylko czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpisali mi dzisiaj, że sprawdzą sprzęt dokładnie. No ciekawy jestem, co sprawia ten problem, bo tragedia jest. Mam nadzieję, że zrobią co trzeba przed weekendem.

 

Wczoraj nie sprawdzałem, ale w tej chwili strona chodzi w porządku.

12:34:37 (1.53 MB/s) - `test.exe' saved [275832704/275832704]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szirok: to na prawdę nie jest jakaś firma krzak :-)

To jedna z największych niemieckich serwerowni z bardzo dużym wyjściem na świat. Jeśli chodzi o serwery i serwerownie, to mam spore doświadczenie. Swoją stronę prowadzę już od ponad 12 lat, w tym wiele lat na swojej bazie serwerowej, także zdążyłem już odwiedzić wiele serwerowni, nie tylko w Europie.

 

Problem został szczęśliwie rozwiązany, pewnie wystarczyło jedno kliknięcie, a ja się męczyłem prawie tydzień :-( Przynajmniej wszystkie konfigi dopieściłem maksymalnie, bo myślałem, że to jednak kwestia ustawień serwera :-)

 

Także już wszystko ładnie śmiga, z tego co mi napisali, chodziło o jakieś ustawienia portu. Wkurzyłem się nieco, bo mogli to sprawdzić wcześniej, no ale cóż, najważniejsze, że już działa.

 

Dzięki wszystkim za pomoc i odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na forum było już pisane że po odebraniu maszyny w weprtopia trzeba wszystko sprawdzić dokładnie czy dziąła bo zdarzają się im niedoróbki prawdopodobnie spowodowane pośpiechem. Czytaj forum to nie zginiesz :) Teraz łącze śmiaga ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musze powiedziec wam ze webtropia z tym swoim pleskiem to lipa

 

mozna dodac tylko jednego usera

i jak sie dodaje czesto wywala błedy :)

 

 

no ale coż bede wiedział na nast. raz

 

czy po skonczeniu umowy moga mi za free zmienic system na debiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bartek24m: Pleskiem całkiem fajnie się administruje. Debiana to bym na serwer raczej nie dawał.

Weź sobie zsynchronizuj licencję Pleska i będziesz miał wszystkie opcje. Mi żadnych błędów nie wywałało. Ogólnie, jak mi odblokowali ten port, śmiga, że bajka. Między moimi serwerami w Niemczech przesyłam sobie pliki z prędkością 8000KB/s, aż miło popatrzeć :-) Do stanów też z ładną prędkością lecą pliki. Pingi z Polski maluśkie, także u mnie wszystko już git. Stronka śmiga aż miło, serwer zupełnie nie obciążony. Wcześniejszy ledwo zipał już, a ten się zachowuje, jakby nic go nie obciążało :-)

 

Także po rozwiązanych problemach związanych z portem, wszystko już śmiga, jak należy. Myślę, że śmiało mogę polecić innym Webtropię. Zobaczymy, jak to dalej będzie. Jakby coś się działo, oczywiście będę pisał na Forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj mi serwer padł z niewyjasnionych przyczyn

 

co robic w takich przypadkach czy to wina webtropi

Zależy co się stało.

Sprawdzić ping, może tylko DNS'y padły (czasem ludzie zapominają o istnieniu samego adresu IP), jeżeli z panel u (webtropa) można pingować serwer lokalnie, "twardy reset", etc, etc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nieistalujcie susa !

 

sthit albo ktos wali atakami ddos albo mam zepsuty serwer

 

co chwile musze robic reboty zeby pomogło

 

znalazłem naszczescie kogos kto mi powiedział ze zrobi reinstal i zainstaluje/ skonfiguruje debiana

 

nie potzrebnie wydałem 60 zł na platnego admina zeby mi przeniosł forum na tego pleska z susem

 

po co w ogole serwerownie dają suse jako systemy operacyjne pod serwer wrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bartek24m: akurat pod te maszyny, które oferują w tej serwerowni zdaje się to bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie wiem, jaki możesz mieć problem, bo nie spotkałem się z podobnym jeszcze. Na tym serwerze miałem jedynie problem z downloadem i uploadem, ale okazało się, że to kwestia tylko ustawienia portu i w mig to zrobili. Teraz śmiga, jak burza i oby tak było dalej.

 

Jeśli chodzi o sam Suse, to nic tam nie ruszałem, bo raczej nie ma takiej potrzeby. Poprawiłem jedynie config http oraz MySQL. Aha, ważna sprawa, w Suse nie ma w standardzie mod_rewrite, jak zauważyłem, miałem z tym mały problem, ale dopisałem od razu ręcznie i wszystko ruszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że bartek24m dostał już swój serwer :) ja niestety nie mogłem się przebić z moją kartą ... nic czekam w innej serwerowni ... w webtropi też bym wybrał pleska...miałem już pleska w ovh i bardzo fajna sprawa jak ktoś nie musi kombinować z serwerem za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem polega natym ze wyglada to tak jak by ten operon 1210 z 2 gb ram był zasłaby na te forum

 

jak sie zbiera ponad 130 osob online load wyskakuje duzy i w nielugim czasie wywala wsyztko i jest albo brak połączenia z baza danych albo w ogole serwer nieodpowiada dopiero rebot pomaga

 

na intelcore duo 2,40 te forum chodziło fakt proccesor był obciazony do 60% ale chyba na tym operonie powinno pojsc !

 

kurcze niema kto mi naprawić tego

 

zablokwoałem forum i czekam na dalszy bieg wydarzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bartek24m: zauważyłem, że na Vbulletin.pl też działasz :-)

 

Jedno pytanie. Czy zoptymalizowałeś na pewno configi http i my.cnf i nie działasz na standardowych? Na podstawie swoich doświadczeń wiem, że można w ten sposób zbić ogromne obciążenie serwera do niemal niezauważalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem taki newbite ze nawet nie wiem co robic zeby skonfigurować maszyne

 

nikt nic nie kombinowął wszytko jest standardowo tak jak webtropia ustawiła

 

 

koles mi jeden mowi ze jak przeinstaluje system na debiana to moze mi pomzoe cokolwiek to

 

natomats druggi typ mowi ze pod takie forum operon i 2 gb ram to nic

 

i chyba ma racje bo jak jest tak do 100 osob online to serwer chodzi jednak powyzej 130 to juz wywala duzy load i sie pieprzy wsyztko ale dlaczego wywala baze danych i w ogole niełaczy sie zamiast poprostu spowolnic swoją prace

 

zadecydowałem ze odinstaluje suse takze teraz zgrywam dane na zastepczy serwer

i postawimy debiana co prawda moze niebedzie zadnego panelu do zarzadzania no ale jak ma to choc troche ułatwic prace na forum to niemam wyjscia

 

 

sie zastanawiam czy konfiguracja serwera duzo daje i jaka jest najlepsza konfiguracja dla forum

tzn dla strony z duza bazą danych - 800 mb

 

a moze to wina tak duzej bazy danych gdybym wyskasował połowe postow i userów to by szybciej to działało

 

brak mi doswiadczenia i co goprsza czasu na takie rozmyslanie tzreba działać wiec zmykam dalej przerzucac teraz mysql !

oby pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na spore fora polecam w ogóle inny system for.. np WBB ... operon 1210 i 500 osób online a load serwera znikomy. Optymalizacja może wiele nie dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×