Skocz do zawartości
foo

Az.pl (znowu) Nie Polecam.

Polecane posty

Coś mnie podkusiło żeby PLke zarejestrować w az.pl

No i pech chciał, zalogowałem sie do panelu, zarezerwowałem domenę.

Po kilku minutach chciałem ja zarejestrować - bach - nie można oplacac online domen zarezerwowanych - trzeba doładować ich konto.

Wiec doładowałem je na kwotę 39zł (taka jest cena na stronie głównej) - klikam - rejestruj - bach - za mało środków na koncie.

Jak to za mało? Przecież mam 39zl?

Hmm niestety nie - domena kosztuje 45netto. Stwierdziłem, ze w takim razie nie dam im zarobić (lub stracić na tej domenie) i zarejestruje ja w home - jednak najpierw chce moje $ z powrotem. Niestety, nikt z boku nie odbiera, (godz. 16:20), pod żadnym numerem.

Tak wiec bylem zmuszony doładować konto o te kilka złotych (do których znowu byl dodany VAT) i zarejestrować u nich domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jest bubel na stronie glownej, nawet nie zauwazylem

ja zawsze w panelu sprawdzam ceny, bo tam sa aktualne zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No też sie kiedyś nadziałem na to że nie usuneli info o promocji ze strony głównej - od tego czasu zawsze opieram sie na danych z cennika ;-) Ogólnie mam wszystkie domeny w az.pl i nie narzekam ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

baaa ja otrzymywałem nawet faktury na maila (są bardzo nachalni) na pewną kwotę. Ostatnio chcę przedłużać a tu ZONK... Cena inna. Zaglądam w panelu do FAKTUR PROFORMA a tu wszystkie ceny pozmieniane na wyższe kwoty. A doładowałem starą kwotę na widniejącej na fakturze, którą otrzymałem mailem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baaa ja otrzymywałem nawet faktury na maila (są bardzo nachalni) na pewną kwotę. Ostatnio chcę przedłużać a tu ZONK... Cena inna. Zaglądam w panelu do FAKTUR PROFORMA a tu wszystkie ceny pozmieniane na wyższe kwoty. A doładowałem starą kwotę na widniejącej na fakturze, którą otrzymałem mailem.

Pewnie dlatego:

Mamy dla Ciebie interesującą propozycję odnowienia domeny z 10 % rabatem. Czekanie na ostatnią chwilę bywa ryzykowne a ryzykować z dobrymi nazwami domen nie należy. Po zalogowaniu pokażemy wszystkie domeny z datą zakończenia abonamentu mniejszą niż 90 dni. Premiujemy upustem 10 % domeny, których abonament upływa w okresie od 60 do 90 dni. Premiujemy upustem 5 % domeny, których abonament upływa w okresie od 30 do 59 dni. Domeny, których abonament upływa w okresie do 29 dni nie są objęte promocją za czas. Dokonując przedłużenia na więcej niż jeden rok, otrzymasz kolejne 5% rabatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wytransferował niedawno z tej firmy wszystkie domeny (kiulkadziesiąt), bo faktycznie byli strasznie irytujący z tymi doładowaniami i inną niż faktyczna ceną.

Poza tym mają bardzo drogie domeny zagraniczne - nie warto u nich brać, bo odnowienie mają średnio ponad 100zł drożej niż inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to chyba niepierwszy watek na forum jesli chodzi o az i ich marketing "domenowy".

Wiem że kiedys tam kolega mial domene i chcial zmienic DNSy domeny to wiem ze po ponad 80 godzinach nic nie ruszylo, choc w panelu widnialy nowe DNSy, jak po tem się okazalo ktos cos recznie przekrecil, przestawil mieli tozrobic i nie zrobili ... no ale po kilku mocniejszych wymianach "ciosów" cos sie raz raz ruszylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają to i ja także :D, po pierwsze 2 razy zdarzyło mi się że im fax nie działał (minus ogromny przy transferach domen bo do faxu mam dostęp tylko na poczcie :D) Po drugie brak limitów spamu na mój mail z "informacją o promocjach", utworzony panel partnerski nie można usunąć i jak się zapomni hasło to przypomnienie wygląda kosmicznie, błędy w ogóle w skrypcie ich i trzeba dzwonić aby naprawili (3 razy dzwoniłem).

 

Najgorsza firma w PL.

 

Twoja wypowiedź bardzo dużo dała mi do myślenia, argumenty przeciw az.pl są przytłaczające, już wiem że tej firmy nie wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy narzekają to i ja także :D, po pierwsze 2 razy zdarzyło mi się że im fax nie działał (minus ogromny przy transferach domen bo do faxu mam dostęp tylko na poczcie :D)
W dzisiejszych czasach istnieją już takie usługi jak email2fax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w ogóle jest haczyk obecnej oferty/promocji az.pl na domeny *.pl i *.com.pl za 0,77zł netto ?

Szukałem 2 razy i nie doszukałem się... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. No wiadomo, ze maja drogie przedluzeniam, ale majac authinfo to kogo to obchodzi :D Zreszta teraz mozna przedluzac, opcjami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ja często rejestruję ze strony głównej i mam cenę niższą niż z panelu (sprawdzone kilku krotnie). Więc albo coś źle kojarzę albo błąd jest w drugą stronę - nie uaktualniają cen w panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wszelkiego rodzaju promocje nie zmieniaja ceny w panelu. Niestety tak doceniaja stalych klientow ;]

Chociaz na ta promocje zmienili cene w panelu, wiec moze juz zmienili polityke w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja przylaczam sie do krucjaty przeciw AZ.pl.

 

Dzieki takim wiadomosciom:

 

"

Drogi xxxx,

 

Uwaga! Domena xxxx wygasła. Wykorzystaj ostatnią szansę na jej odnowienie!

 

Tylko teraz masz szansę odnowić domenę za co od frimy Az.pl otrzymasz prezent w postaci 10% rabatu na odnowienie obsługiwanego przez Ciebie konta hostingowego!

 

W celu skorzystania z tej rewelacyjnej oferty prosimy o zastosowanie się do poniższej, krótkiej instrukcji.

"

 

traca klientow (np ja , NIGDY NIC juz u nich nie kupie), dodam moze istotne info - domena o ktorej pisali jest wazna jeszcze przez pol roku :/

 

ZDECYDOWANIE WSZYSTKIM ODRADZAM AZ.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja przylaczam sie do krucjaty przeciw AZ.pl.

 

Dzieki takim wiadomosciom:

 

"

Drogi xxxx,

Uwaga! Domena xxxx wygasła. Wykorzystaj ostatnią szansę na jej odnowienie!

Tylko teraz masz szansę odnowić domenę za co od frimy Az.pl otrzymasz prezent w postaci 10% rabatu na odnowienie obsługiwanego przez Ciebie konta hostingowego!

W celu skorzystania z tej rewelacyjnej oferty prosimy o zastosowanie się do poniższej, krótkiej instrukcji.

"

 

traca klientow (np ja , NIGDY NIC juz u nich nie kupie), dodam moze istotne info - domena o ktorej pisali jest wazna jeszcze przez pol roku :/

 

ZDECYDOWANIE WSZYSTKIM ODRADZAM AZ.PL

 

 

Warto dodac, ze az.pl wyslalo pozniej informacje do klientow z przeprosinami, o tym tez nalezy wspomniec (jakis blad w system, nie wnikam).

Poza tym jestem uzytkownikiem od 2001 roku i nie mialem zadnuch problemow, zarowno z panelem do rejestrowania domen (nask.az.pl) oraz hostingiem.

Helpdesk odpowiada szybko, i przynajmniej odbiera telefony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mialem zadnuch problemow, zarowno z panelem do rejestrowania domen (nask.az.pl) oraz hostingiem.

Helpdesk odpowiada szybko, i przynajmniej odbiera telefony ;)

 

z tymi odbieraniem telefonów i hostingiem to lekko przesadziłes, zapomnij że się dodzwonisz do admina czy na ten awaryjny numer.

 

Jednak jeśli chodzi o rejestracje domen to jestem zadowolony. Bywają jakieś małe wpadki ale... błędów nie robi ten co nic nie robi.

 

Ceny na stronie głównej różnią się od tych w panelu a to dletego że na stronie głównej łapie się klienta :P

 

A wiecie że jedną domene .pl właściciel zarejestrował mi za free :)

 

pozdrawiam

Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeśli w tym gównie takie zmiany, to pogratulować - choć osobiście nie wierzę, żeby się u nich tak poprawiło : )

zresztą.. ja i tak grosza złamanego nie dam im zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w portalu Media 2 chwalą się, że:

Az.pl jako pierwszy rejestrator domen z Polski otrzymał akredytację DENIC dla domeny niemieckiej .de. Az.pl jest jedynym polskim rejestratorem domen z akredytacją ICANN dla domen globalnych. Miesiąc temu uzyskał akredytację DotAsia dla domeny .ASIA. Trwają prace nad uzyskaniem akredytacji dla domeny .TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka (wszystkie) moje domeny w AZ.pl (w tym .eu i .org, na których mi szczególnie zależy).

 

Krótkie pytanie: zostawać w AZ, czy wynosić się? Ja osobiście z AZ nie miałem problemów, ale nie korzystałem też z usług innych rejestratorów, więc nie mam skali porównawczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×