Skocz do zawartości
grzech1991

[wirtualny] Tanie Hostingi Z Allegro

Polecane posty

sKt, widać, że swój rozum masz, ale naprawdę nie wiem co chcesz nam przekazać. Twoje rozumowanie nie jest do końca błędne, aczkolwiek niepoparte jest faktyczną wiedzą. W Polsce hosting oferowany jest w takim a nie innym przedziale cenowym, gdyż koszt utrzymania serwera, jak i firmy jest większy niż np. w USA. Napewno tak jak mówisz zmieni się to, ale nie "niedługo". Pytasz czemu jesteśmy nastawienie negatywnie na bardzo tanie hosingi? Bo wiemy jak to się kończy. ZAWSZE po kilku miesiącach, zaczynają sie problemy, a po maksymalnie pół roku (lub odrobinę więcej) hosting znika, wraz z danymi klientów.

 

Innym powodem jest oczywiście niezdrowa konkurencja, która szkodzi wszystkim którzy siedzą w tej branży, jednak tak jak wspomniałem głównie rozchodzi się o to aby nie było więcej płaczących i krzyczacych dzieci: "Gdzie mój serwer, miałem tam ważne dane, straciłem xx tysiecy złotych!". Upierając się i nie przyznając nikomu racji, tylko pokazujesz swój brak dojrzałości. Wyluzuj, przyjmij parę informacji do wiadomości i będzie można z Tobą całkiem sympatycznie podyskutować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Macie rację. Przesadziłem.

Tylko wiecie, czasami jestem zirytowany, gdy jakaś firma hostingowa za nie wiem 100MB miejsca i 1GB transferu oczekuje 50zł za miesiąc, a niestety kilka takich firm można w Polsce znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę to głupie narzekać na coś tylko dlatego, że cię nie stać... równie dobrze mógłbym wieszać psy na mercedesie bo mnie nie stać na S klasę albo na psioczyć na Dali, bo robią tak drogie głośniki, że nawet jednego bym nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę to głupie narzekać na coś tylko dlatego, że cię nie stać... równie dobrze mógłbym wieszać psy na mercedesie bo mnie nie stać na S klasę albo na psioczyć na Dali, bo robią tak drogie głośniki, że nawet jednego bym nie kupił.

 

Hmm nie narzekam na to, że mnie nie stać. Irytuje mnie tylko, w pewnym sensie, wyzysk. Przecież taki hosting (o jakim wspomniałem) nie powinien kosztować tak drogo. Czasami się zastanawiam czy firmy, które karzą sobie płacić tak drogo, za tak niewiele, mają w ogóle jakichkolwiek klientów. To takie troche robienie ludzi w balona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże... @sKt jeżeli masz w ogóle pojęcie o prowadzeniu tego typu biznesu w polsce to zrób sobie biznesplan na parę lat zakładając oczywiście, że będziesz w firmie zatrudniał pracowników i opłacał normalny ZUS.

Tylko te sprawy:

ZUS właściciela ~850zł + własna pensja

wynagrodzenie pracownika? ~1500zł-2000zł? (to już sprawa indywidualna)

a gdzie same koszty utrzymania serwerów, reklama, rezerwy, etc, etc, etc...

Ale pamiętaj - to są stałe opłaty miesięczne, a nie roczne!

 

Bądź tak łaskaw i policz sobie to wszystko a potem wypisuj bzdury.

No chyba, że sam będziesz się wszystkim zajmował ale taka sytuacja w praktyce w ogóle się nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sKr, jak Cię nie stać to kup u kogoś innego, koniec, kropka! Są ludzie którzy MAJĄ PIENIĄDZE i zależy im na stabilności i bezpieczeństwie danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

sKt... 300, 400, 500 zł rocznie to dużo? buah... NIKT, kto poważnie traktuje swoją firmę nie postawi nawet wizytówki na byle gównie, które wg. ciebie jest "w rozsądnej cenie".. nie mierz wydatków swoim kieszonkowym

poza tym to, co napisano wyżej - pojęcia nie masz o czym mówisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle o czym tu mówić... ja nie mam nawet firmowej wizytówki a na "hosting" wydaję jakieś 2400 rocznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko tyle :) Jeśli chcę żeby mi się 10 razy zwróciło to nie mogę płacić zbyt wiele :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok powracając do tematu, napomknę tylko o darmowych hostingach, których jest całkiem sporo. Użytkowników mają setki tysięcy i nie jest to wartość przeze mnie zmyślona.

Jak to jest?

Darmowy hosting, które ma kilkanaście razy więcej kont niż przeciętna firma oferująca płatny hosting, działa często o niebo lepiej od wcześniej wspomnianej firmy.

Z czego oni mają pieniądze? Z reklam? Hmm gdyby były zrzeszone w sieciach reklamowych, to jeszcze bym się zgodził. Brać powiedzmy 30 złotych za 1000 wyświetleń, to faktycznie jest całkiem sporo. Ale, hostingi takie umieszczają reklamy kontekstowe onetu, wp, interii, czy innego googla. I o ile one takie złe nie są, to mimo wszystko płacą nie za wyświetlenia, a za głupie kliknięcia. 1 klik, to kilka groszy. A aż tak strasznie dużo osób, nie angażuje się w klikanie. W taki razie, jak oni, to robią? Udostępniają za darmo coś, co potrzebuje wkładu kilkudziesięciu tysięcy złotych, a działają lepiej niż firmy za to samo biorące po 30 złotych miesięcznie. Nie znam się dlatego chciałbym aby ktoś kompetentny udzielił rzetelnej odpowiedzi.

 

Aha prosiłbym o normalne wypowiedzi, a nie "OMG ale Ty jesteś debil", bo takie wypowiedzi dają mi tylko do zrozumienia, że dana osoba nie ma kompletnie nic do powiedzenia i na dany temat zna się gorzej niż ja sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro się nie znasz, to skąd niby wiesz, że te "głupie kliknięcia" to kilka groszy? Mam u siebie google adsense i ze swoich głupich kliknięć serwer w hetzner.de zwraca mi się kilkukrotnie.

 

gdyby były zrzeszone w sieciach reklamowych

 

... to by zarabiały znacznie mniej. Pomyśl odrobinę - każdy pośrednik na drodze do zarobku oznacza spadek zarobku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

shive ...on chyba nie odpuści, zawsze coś wymyśli.. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro się nie znasz, to skąd niby wiesz, że te "głupie kliknięcia" to kilka groszy? Mam u siebie google adsense i ze swoich głupich kliknięć serwer w hetzner.de zwraca mi się kilkukrotnie.

Z Waszych postów wynikało, że nie znam się na hostingu. Reklamy to co innego.

 

... to by zarabiały znacznie mniej. Pomyśl odrobinę - każdy pośrednik na drodze do zarobku oznacza spadek zarobku.

lol...ale google to też jest pośrednik, tak samo jak onet, wp, czy adbid, czy w ogóle inne. I raczej nie zarabiały by mniej, a więcej. Jeśli by tak nie było, to naprawdę potężne serwisy nie wpsółpracowały by z adnetem czy innymi sieciami, a zamieściły by reklamy googla.

 

Sponsi, Twój zalosny post nic nie wniósł do rozmowy. Wnioskuję z tego iż nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie wcześniej przeze mnie postawione. (heh ciekawe jaką ripostę wymyślisz, na moją docinkę :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Waszych postów wynikało, że nie znam się na hostingu. Reklamy to co innego.

 

Właśnie widzę jak się znasz na reklamie :) Kompletnie nic nie rozumiesz, wydaje ci się, że wszystko ma stopień złożoności łopaty, niestety tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lol...ale google to też jest pośrednik

Pośrednik kogo? jakie firmy ma nad sobą ;>

osób które reklamują się w programach google?

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie widzę jak się znasz na reklamie :) Kompletnie nic nie rozumiesz, wydaje ci się, że wszystko ma stopień złożoności łopaty, niestety tak nie jest.

 

Tak napisać, to i ja potrafię o_O

Może jakieś konkrety? Gdzie źle rozumuję? Bo ja mam wrażenie, że Ty nie masz kompletnie pojęcia o czym mówisz. A swoje rozumowanie mogę poprzeć konkretnymi i wartościowymi przykładami, a Ty? Co najwyżej możesz powiedzieć, że "każdy" korzysta z google adsense. Bo rzezywiście tak jest, że każdy kto próbuje "zarabiać" w internecie pierwsze co robi, to łapie się za reklamy googla. A Ty robiąc tak jak "wszyscy" myślisz, że zjadłeś wszystkie rozumy.

 

Wystarczy popatrzeć jakie strony są zrzeszone w sieciach reklamowych, żeby załapać jaki, to jest biznes. Gdyby to było nieopłacalne, to by się przenieśli do googla...

 

EDIT/

Głupi ebay bierze z miesięcznej emisji billboardu 120 000 złotych. Znajdź mi kogoś kto zarobił tyle na google? Oczywiście o tej sumy trzeba odliczyć, to co idzie dla sieci reklamowej, ale mimo wszystko jaka to jest kasa... Nie wiem jak można, to lepiej zobrazować...może tak:

Każda nowa strona zaczyna od googla, a w miarę rozwoju przechodzi do sieci reklamowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pośrednik kogo? jakie firmy ma nad sobą ;>

osób które reklamują się w programach google?

:)

 

 

Ehh... nie...google też bierze pieniądze za sprzedaż reklam. Bierze określony procent, od tego co wpłaci na reklamę reklamodawca. Sieci reklamowe robią dokładnie, to samo. Idąc Twoim rozumowaniem, można powiedzieć, że i takie sieci nie mają nikogo nad sobą, bo kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głupi ebay bierze z miesięcznej emisji billboardu 120 000 złotych. Znajdź mi kogoś kto zarobił tyle na google?

 

Jasna cholera... czy ty naprawdę jesteś taki ograniczony? Wyobrażasz sobie ile odsłon tego billboardu zrobi ebay w ciągu miesiąca?

 

Ja już nie mam siły, ty nie rozumiesz najprostszych rzeczy... poziom wnioskowania i analizy na poziomie podstawówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasna cholera... czy ty naprawdę jesteś taki ograniczony? Wyobrażasz sobie ile odsłon tego billboardu zrobi ebay w ciągu miesiąca?

 

Ja już nie mam siły, ty nie rozumiesz najprostszych rzeczy... poziom wnioskowania i analizy na poziomie podstawówki...

 

Nie, to nie ja jestem ograniczony, ale to Ty nie potrafisz czytać. Widziałęś kiedyś cennik emisji reklam? (ale nie na google adsense...)

Reklamodawca płaci przeważnie 60 złotych za 1000 wyświetleń! Nie musisz mieć tylu wyświetleń ile ma eBay, żeby mieć całkiem niezły zysk.

 

Teraz druga sprawa. Zastanawiałeś się kiedyś jakie bzdury wypisujesz? Upierałeś się, że sieci reklamowe są do beznadziejne, że lepszy jest google adsense. Więc nadal się, do "jasnej cholery" pytam, po co do "jasnej cholery" eBay jest zrzeszony w sieci reklamowej skoro mógłby wyświetlać reklamy Adsense, a przy takiej odwiedzalności pewnie zarabiał by nie 120 000 zł na miesiąć, a "miliardy"! ?

 

Nadal uważasz ze adsense jest lepszy? Nadal sie bedziesz upieral, ze znasz się na reklamach, nie mając o tym bladego pojęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

sKt oczywiście, że nie musisz mieć tylu wyświetleń.. ale wtedy wydajesz tyle samo na speców od marketingu, by ta reklamówka w taki sposób zachęcała te 1000 osób (za 60zł), że wejdzie tyle osób, ile by weszło, gdybyś wydał fortunę na wyświetlenia na ebayu.. heh

 

wydaje mi się, że ebay nie korzysta z usług google dla tego samego powodu, dla którego wp.pl nie skorzysta z usług onet.pl :) to i o wiele więcej..

 

zresztą w adsense dostajesz kasę za kliknięcia.. a reklamując się na ebayu starasz się coś sprzedać - to chyba dwa różne sposoby zarabiania.. popularność na adsense, reklama dosłownie - na ebayu..

chyba mylisz sposoby zarabiania i kto komu płaci za reklamy... jest różnica, jak ja chcę, żeby wp.pl miało na pierwszej stronie mój banner, a ja dostający kasę za to, że ktoś klika ileś tam razy na banner wp.pl na mojej stronie...

 

co do wcześniejeszego - zlałem po prostu twoją "przycinkę" - wciąż czekam, aż powiesz coś z sensem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh... nie...google też bierze pieniądze za sprzedaż reklam. Bierze określony procent, od tego co wpłaci na reklamę reklamodawca. Sieci reklamowe robią dokładnie, to samo. Idąc Twoim rozumowaniem, można powiedzieć, że i takie sieci nie mają nikogo nad sobą, bo kogo?

Chyba mylisz pojęcia...

Wiesz jaka jest różnica między progrem adsense a sieciami reklamowymi/korporacjami?

 

Aby Twoja strona mogła trafić do sieci reklamowych(firm) musi posiadać >XXXX tysięcy odsłon miesięcznie, tu nie liczysz ile zarobisz na podstawie kliknięć tylko odsłon banerów innych firm, a w google adsnesne jest dokładnie odwrotnie.

 

Kończe na tym bo dalej nie ma sensu dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba mylisz pojęcia...

Wiesz jaka jest różnica między progrem adsense a sieciami reklamowymi/korporacjami?

 

Aby Twoja strona mogła trafić do sieci reklamowych(firm) musi posiadać >XXXX tysięcy odsłon miesięcznie, tu nie liczysz ile zarobisz na podstawie kliknięć tylko odsłon banerów innych firm, a w google adsnesne jest dokładnie odwrotnie.

 

Kończe na tym bo dalej nie ma sensu dyskutować.

 

Mylę pojęcia?

Każda z tych, powiedzmy firm/agencji reklamowych, bierze część zysku dla siebie. I google i np adnet.

A to, że pieniądze idą za 2 zupełnie inne rzeczy, wiem bardzo dobrze. Nie zmienia, to faktu, że sieci reklamowe są lepsze od adsense, chociażby dlatego, że łatwiej o zysk - nie trzeba liczyć na kliknięcia odwiedzających, wystarczy, że są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sKt, widać, że jeszcze sporo owsianki musisz zjeść aby pojąć wszystkie kwestie na których temat się wypowiadasz. Popatrz ilu doświadczonych użytkowników forum próbuje Ci pewne kwestie wyjaśnić, nie przyjmujesz do siebie niczego, a tak pomijając wszystko to robisz kompletny of-topic.

 

(Btw. nagrodę masz w kieszeni teraz to wiem :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×