Skocz do zawartości
Saint

Najisp Dal Ciala :)

Polecane posty

Może nie będą mieć jakiejś kary ludzie z hack.pl ale ja wolałbym pić herbatkę w domku niż chodzić do sądu ;)

 

Ale jakby nie patrzeć będą mieć potężną reklamę jeśli to się rozejdzie po Polsce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... no tak... czyli home.pl postanowiło po prostu wykorzystać fakt, że dziennikarze to w większości niedoedukowani w temacie o którym piszą idioci (w 99 na 100 obserwowanych przeze mnie przypadkach przedstawicieli tegoż zawodu) i ze swoich klientów również postanowiło zrobić idiotów. Wkońcu... słowo pisane to dla większości Polaków świetość. W sumie... z takim podejściem, to firma wyjdzie nawet z twarzą- włamano się, ale admini home'a szybciotko zadziałali i pozamiatali... i jest pięknie, eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Dobre ;) myslalem ze to zart kwietniowy, teksty w Internecie dotyczace tej sprawy przekonaly mnie do czegos innego.

 

Home.pl zapomialo, ze prokuratura zajmie sie rowniez sytuacja w firmie, czy podana luka byla tak jak home daje do zrozumienia zwykla "drobnostka", krotko mowiac cala sytuacja moze odwrocic sie przeciwko home, moim zdaniem to juz stalo sie, sensacja pracuje przeciwko home. Jak ktos tutaj dodal postapili nieprofesjonalnie, zgodze sie z tym, takiego postepowania mozna oczekiwac np. od nas :P Czasami sprawy nalezy przyciszyc niz rozglosic. Jedno mnie dziwi, dlaczego osoby posadzone o szantaz (dla mnie to bzdura, zaden szantazysta nie podaje swoich danych kontaktowych) dotychczas siedza cicho, zadnych wyjasnien, usprawiedliwien ? a ze strony home, wyjasnienia, straszenie prokuratura? przyslowie: tylko winny tlumaczy sie ...

 

Z pozrowieniami z Hamburga

Tomasz Benert

 

Zycze Wszystkim Wesolych Swiat, Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tak z NajISP lubie, ze jest mi to na reke, ze maja problemy. Natomiast wprowadzanie do obiegu przeinaczonych informacji i co gorsza podawanie ich przez przedstawicieli mojego zawodu uwazam za nie etyczne co wiecej glupie i smieszcze, gdyz profesjonalny dziennikarz powinien zasiegac wielu zrodel informacji i tez nie wysowac wniosku jednoznacznie stajac po jednej ze stron. Dziennikarz nie powinien dzialac w interesie firm itd. tylko spoleczenstwa, ale to sprawa moralnosci, ktorej wielu nie ma. Inna sprawa to rzetelnosc dziennikarsjka, ktora w tej sprawie nie zostala zachowana i podajrzewam, ze calosc oparto na kilu jednostronnych zodlach informacji lub zbitku informacji rasowych podanych przez rmf + inne. Osobiscie jest mi wstyd z tego powodu, ze nie informacje podano w ten sposob jako, ze wykonuje zawod dziennikarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się już śmiać chce z tej szopki jaką oni odstawiają na każdym kroku... niewiele mogę zrobić, ale zawsze jednak coś mogę, więc przenoszę 4 swoje domeny do IQ. Niech to będzie jeden z - mam nadzieję - wielu małych znaków pogardy dla praktyk, które nie powinny mieć miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałem jak współwłaściciel home.pl mówił w radiu Z że sprawę zgłosili do prokuratury ;) Ktoś tu będzie mieć problem

"Ponieważ włamano się do instytucji państwowej (MEN) sporawą zajęła się też ABW." (za gazeta.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie się nie włamano bo nie było żadnych zabezpieczeń, które trzebaby było przełamać. Ktoś powinien się zająć home.pl za takie manipulowanie informacją, to już jest działalność niezgodna z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

shive... dokładnie..... ale niestety.. "tu jest Polska".. ten kraj jeszcze nie dorósł do takich akcji...

btw. nareszcie pokazales swoja twarz (awatar;) ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śliczny jestem, nie? ;)

 

Ja się już totalnie wściekłem, spadam z home i więcej nie chcę o nich słyszeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie się nie włamano bo nie było żadnych zabezpieczeń, które trzebaby było przełamać. Ktoś powinien się zająć home.pl za takie manipulowanie informacją, to już jest działalność niezgodna z prawem.
Jak nie? Byl wykonany atak metoda brutal-force na zabezpieczenie (jakkolwiek slabe by ono nie bylo) chroniace dostep do statystyk przed 'zwyklym' uzytkownikiem. Z gory uprzedzam, zebys nie pisal, ze nazwa katalogu nie jest zabezpieczeniem, bo nie widze specjalnej roznicy w ataku na /statsXYZ, a ataku na /stats z 3-cyfrowym haslem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie się nie włamano bo nie było żadnych zabezpieczeń

W zasadzie P ma troche racji, ale czy "odgadnięcie" nazwy katalogu można nazwać włamaniem do tego katalogu ? Ale powiem tak - sie nie znam, sie nie wypowiadam.

 

"tu jest Polska"

Niestety... Jeśli nie zacznie się coś tutaj zmieniać, to uciekam stąd puki jeszcze moge....

 

Co do szantażu to na pewnej stronie znalazłem ciekawe fragmenty kodeksu prawnego:

Art. 190. Kodeksu Karnego

§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności

do lat 2.

 

i

 

Art. 267. Kodeksu Karnego

§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do przewodu służącego do przekazywania informacji lub przełamując elektroniczne, magnetyczne albo inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem specjalnym.

 

§ 3. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1 lub 2 ujawnia innej osobie.

 

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Tylko teraz pytanie - czy te 3 cyferki w nazwie katalogu można nazwać zabezpieczeniem ?

 

Na szczescie nie korzystam juz wogole z uslug home.pl, bo z kazda kolejna informacja z ktora spotykam sie w sieci ten "NajISP" wydaje mi się coraz bardziej zalosny - no to co progresso & IQ, czas zaczac szturm pokroju NETIA na NEOSTRADE - koniec monopolu HOME.pl !!! :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie P ma troche racji, ale czy "odgadnięcie" nazwy katalogu można nazwać włamaniem do tego katalogu ?
A czy 'odgadniecie' hasla mozna nazwac wlamaniem?

 

Tylko teraz pytanie - czy te 3 cyferki w nazwie katalogu można nazwać zabezpieczeniem ?
Jasne, fatalnym bo fatalnym, ale zabezpieczeniem jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie? Byl wykonany atak metoda brutal-force na zabezpieczenie (jakkolwiek slabe by ono nie bylo) chroniace dostep do statystyk przed 'zwyklym' uzytkownikiem. Z gory uprzedzam, zebys nie pisal, ze nazwa katalogu nie jest zabezpieczeniem, bo nie widze specjalnej roznicy w ataku na /statsXYZ, a ataku na /stats z 3-cyfrowym haslem.

 

b-force na haslo to najzwyklejsze w swiecie przelamanie (proba?) zabezpieczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było przełamania. Choćby link do wklepania w URL był nie wiem jak skomplikowany to NIE MA przełamania zabezpieczeń! Zabezpieczenie jest wtedy, kiedy JEDYNYM sposobem dostania się do danych jest podanie kombinacji w stylu użytkownik/hasło.

 

Jeśli trzeba wklepać półkilometrowy link do przeglądarki i to wystarczy do obejrzenia danych, to takie dane są publicznie dostępne i gadanie o włamaniu można sobie między bajki włożyć. Home za wszelką cenę będzie cisnęło ściemę - od tego jest sztab marketingowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też wydaje sie, że trudno mówić o przełamaniu zabezpieczeń w wypadku, jeśli nawet w Googlach po wpisaniu home.pl i /stats mozna natknąć się np. na statystyki izby lekarskiej (uwaga, tutaj "zabezpieczenie" to aż cztery cyfry :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, home i tak wygra bo co ma zrobić, zatrudni się prawników i udowodni niewinnym ludziom włamanie - typowe pasożytnicze działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli trzeba wklepać półkilometrowy link do przeglądarki i to wystarczy do obejrzenia danych, to takie dane są publicznie dostępne i gadanie o włamaniu można sobie między bajki włożyć.

Ciekawe, czy home zarząda 200.000zł odszkodowania za to "włamanie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://prawo.vagla.pl/node/7199 - warto przeczytać.

Właśnie z tej strony cytowałem fragmenty kodeksu karnego :)

 

Heh, nawet w wiadomościach na TVP1 to podali smile.gif

Oj home.pl bardzo sie stara żeby zrobiło się wokoło tego "wielkie halo".. Ehh, ciekawe jak zakończy się ta sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że poza przekłamaną notką na własnej stronie i rozbuchaniu tematu w mediach

(również w przekłamanej treści) nikt z przedstawicieli Hołm nie

wypowie sie na forach czy serwisach branżowych (takich jak ten).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj home.pl bardzo sie stara żeby zrobiło się wokoło tego "wielkie halo"...

Nieważne co o nas mówią... ważne że mówią. :)

Tak brzmiała podajrze 1-sza zasada marketingu.

Mieli chłopaki darmową reklamę podczas najdroższego czasu antenowego...

 

Szkoda, że (...) nikt z przedstawicieli Hołm nie

wypowie sie na forach czy serwisach branżowych (takich jak ten).

Po co? lubisz czytać produkcje działu PR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×