Skocz do zawartości
Leszek

Debian/ubuntu/putty - Problem Ze Zdalnym Instalowaniem Pakietów

Polecane posty

Witam!

 

Problem dotyczy systemów Debian i Ubuntu,które niedawno instalowałem.Po zalogowaniu się przez SSH jako root nie mogę niczego zainstalować,korzystając z APT (np.apt-get install mc).Nie próbowałem nic inaczej instalować.Po wpisaniu komendy apt wyświetla komunikaty, po czym pyta o potwierdzenie instalacji.

Podaje T (tak),a w odpowiedzi dostaję komunikat "Przerwano.".Próbowałem też w odpowiedzi podać Y (yes), myśląc że może to być problem z ustawieniami języka,ale to nic nie daje.

Próbując coś zainstalować bezpośrednio "z klawiatury" komputera wszystko działa.

Pomyślałem,że może to być jakaś forma podwyższenia bezpieczeństwa serwera.Tak czy inaczej nie wiem, co z tym zrobić.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Operator szklanej kuli wrócił :D

 

Zrób:

 

export LC_ALL=en

 

i powinno pomóc. Żeby uporać się z tym na stałe:

 

apt-get install locales (chyba, że masz zainstalowane)

dpkg-reconfigure locales - wybierasz pl_PL.iso8859-2 z listy (resztę odznacz) i w następny okienku domyślne na pl_PL

edytujesz /etc/environment i wpisujesz/zmieniasz LANG="pl_PL"

 

Re-log się i powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje T (tak),a w odpowiedzi dostaję komunikat "Przerwano.".Próbowałem też w odpowiedzi podać Y (yes), myśląc że może to być problem z ustawieniami języka,ale to nic nie daje.

Wchodzisz w ustawienia Putty i zmieniasz kodowanie z ISO-8859-2 na UTF-8 i juz. Nic wiecej nie przestawiaj :D

UTF to jest przyszlosciowym standardem w stosunku do ISO-8859-2 :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje T (tak),a w odpowiedzi dostaję komunikat "Przerwano.".Próbowałem też w odpowiedzi podać Y (yes), myśląc że może to być problem z ustawieniami języka,ale to nic nie daje.

Wchodzisz w ustawienia Putty i zmieniasz kodowanie z ISO-8859-2 na UTF-8 i juz. Nic wiecej nie przestawiaj :D

UTF to jest przyszlosciowym standardem w stosunku do ISO-8859-2 :)

 

pzdr.

 

Standardem jest ISO8859-2 - nie może być coś 'przyszłościowym standardem'. Standard to standard. Nie zmienia to faktu, że Twój sposób też zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Standardem jest ISO8859-2

Hm, dlaczego niby ISO a nie UTF jest obowiazujacym standardem?

 

pzdr.

 

Pewnie dlatego, że UTF tak naprawdę to jest UTF-8, który nie pokrywa wszystkich znaków, UTF-16, który się nie przyjął i UTF-32, który jest za wielki i też jakoś przebić się nie może. Był chyba jeszcze UTF-7. Owszem wszystkie wchodzą w skład Unicode, który jest uznany za jeden z obowiązujących standardów w Polsce, ale nie oszukujmy się - jaki procent użytkowników korzysta z Unicode'a? To tak samo jak z Latin2 i Mazovia - one nadal obowiązują, tylko co z tego. Proponuję ci teraz wymienić się dokumentami :D Powinienem napisać "Obowiązującym standardem" - byłoby jaśniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[ciach]

Tak, zgadzam sie, ale ja wychodze z zalozenia takiego:

1. byl sobie Debian 3.1 z domyslnym kodowaniem iso-8859-2

2. nastepnie Ci sami deweloperzy zrobili kolejnego Debiana (4.0), gdzie domyslnie jest ustawione utf-8

3. wiec zamiast przestawiac system na iso-8859-2 po prostu warto skorzystac z utfa, skoro deweloprzy Debiana (ktorym ufam, poniewaz wybralem wlasnie ta dystrybucje :D) zdecydowali, zeby defaultowo byl utf-8

 

A to, ze w Polsce ciagle sie uzywa sie iso-8859-2... wiesz, w Polsce nadal kroluje PHP zamiast Javy (w rozwiazaniach biznesowych) ale czy to znaczy, ze warto uzywac tylko PHPa? (pytanie retoryczne, nie chce wywolywac flame'a PHP vs. Java :)).

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz mam okazje Wam odpisać.Dzięki za szybką reakcję.

Nie pisałem tego,co wyświetlił Apt,bo nie widziałem w tym żadnych komunikatów o błędach.Gdyby były napisałbym.

Pomogło wpisanie apt-get install -y nazwa_pakietu.

Pomogła też zmiana kodowania znaków w Putty,jednak po tej zmianie program nie spytał o potwierdzenie czy napewno chcę instalować.

Wygląda na to,że wszystko jest już ok.Dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×