Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jatokor

[apache] Użycie Procesora 100%

Polecane posty

Witam, na moim vps-ie nie było nigdy problemów. Użycie procesora nie przekraczało 5%, a teraz nagle w skacze do 100%. Online jest max 20 osób, i to od dawna. Nic nie było nigdzie zmieniane, cały czas wszystko było ok i nagle od wczoraj tak jest. Load forum wynosił ok 0,3 s a od wczoraj 1-2s zaczyna być normą, a skacze nawet do 50 sekund. Jak można temu zaradzić, bo nie mam pojęcia co mogło się tak nagle stać...

 

 

Pozdrawiam, Jarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale to zbiorcze zużycie, czy indywidualne? może dorzucili Ci kogoś do tego VPSa... i ten ktoś zamula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile ramu pokazuje Ci komenda top? Bo jeżeli więcej niż masz wykupione to chyba uzycie procesora tyczy się dla wszystkich uzytkowników tego dedyka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm pokazuje mi tak: Mem: 16359824k total, 322424k used, 16037400k free. A mam: 200 MB RAM (wielkość gwarantowana) maksymalnie 1000 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forum by przemo

 

 

Hehe :)

 

W przemo zdarza się uszkodzone read history, ktore potrafi się zapętlać przy ladowaniu nieprzeczytanych postow dla uzytkownikow dawno niezalogowanych. Miałem podobny problem, apache mi wariowalo i dopiero wylaczenie read history pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że to czyszczenie pomogło, ale jednak nie. Nadal utrzymuje się stan sprzed czyszczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już myślałem że to czyszczenie pomogło, ale jednak nie. Nadal utrzymuje się stan sprzed czyszczenia...

 

Nie mam tu na mysli czyszczenie read history, tylko jego calkowite wyłączenie.

 

Ta modyfikacja posiada m.in funkcję wyłączenia read history:

 

http://mody.lastinn.info/altsearch_mod_beta_103a-t1055.html

 

 

Przy czym pamiętaj, że również wyszukiwarkę tą modyfikacją zmodyfikujesz. Będzie lepiej zoptymalizowana, nie będzie tak mieliła bazy itd... Do zmodyfikowania jest wiele plików, dlatego radzę wcześniej zrobić sobie na wszelki wypadek kopię plików i być skupionym podczas edycji :)

 

Ja mam tę modyfikację zainstalowaną i jestem b.zadowolony. Przeczesanie forum z 200 000 postami przy starym silniku wyszukiwarki zajmowało kilka sek. Przy nowym - tym z modyfikacji: 0,1-0,3 sek. Widać różnicę...

 

muchakk: przy uszkodzonym read history dostają zadyszki nawet dwuprocesorowe serwery :) , więc zmiana sprzętu zbytnio tu nie pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×