Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mibalin

Serwer Dedykowany A Własny Soft

Polecane posty

Witam.

 

Chcę wykupić serwer dedykowany w hetzner lub webtropia. Chcę na nim postawić własny soft - M$ Windows 2003 Stnd. oraz M$ SQL Server 2005. Czy jest możliwość zainstalowania zdalnie M$ Windows 2003 Stnd. na "gołym dedyku" ? Czy robi się to w jakiś inny sposób ? Płyt przecież do serwerowni nie wyślę.

Bardzo proszę o pomoc, jestem zielony w tym temacie.

 

Uprzedzając ewentualnych zwolenników rozwiązań linuksowych, proszę o pomoc w ww. temacie, a nie dyskusji o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi (i vice versa) ;) .

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwerownia nie oferuje swoich licencji na Windowsa to jedyne rozwiązanie to KVM, płytka instalacyjna Windowsa w serwerze + Twój klucz do oprogramowania. Jednakże z tego co wiem Webtropia oferuje swojego Windowsa, więc nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli serwerownia nie oferuje swoich licencji na Windowsa to jedyne rozwiązanie to KVM, płytka instalacyjna Windowsa w serwerze + Twój klucz do oprogramowania. Jednakże z tego co wiem Webtropia oferuje swojego Windowsa, więc nie powinno być problemu.

 

Owszem, ale jest to edycja Web i kosztuje 15E miesięcznie. Ja mam edycję oczko wyższą. Poza tym bez sensu jest płacić 15E miesięcznie mając własny soft. Pytanie jak go zainstalować ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jak go zainstalować ? ;)

W Linuksach tak można, nie wiem jak przy produktach Microsoftu, ale można zaryzykować.

Hmmm...

Po instalacji na domowym serwerze, spakowałbym cała strukturę katalogów W2k3 do archiwum

i "nabił" pliki na instalację w Webtropia via rescue. ;)

Notabene czy wersja standard i web to nie jest czasem ten sam system,

który na podstawie klucza udostępnia/bądź też nie, jakieś tam funkcje?

 

@!#$: Jeśli ktoś z tego forum ma serwer w Webtropia, to proszę o kontakt via PW.

Chciałbym zasięgnąć opinii. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Linuksach tak można, nie wiem jak przy produktach Microsoftu, ale można zaryzykować.

Hmmm...

Po instalacji na domowym serwerze, spakowałbym cała strukturę katalogów W2k3 do archiwum

i "nabił" pliki na instalację w Webtropia via rescue. ;)

Różnice w dystrybucjach, różnice w konfiguracjach sprzętu - instalacja jest ściśle związana ze sprzętem na którym została postawiona, wpisy w rejestrze, itd. - myślę, że ten manewr nie przejdzie.

Myślałem raczej o czymś takim: obrazy płyt instalacyjnych na backupie w tej samej sieci, co dedyk, w BIOSie dedyka ustawione bootowanie z sieci - ścieżka do obrazów na backupie - brzmi to jak robienie szpagatu lub stanie na rzęsach, dlatego szukam pomocy. Może ktoś z forumowiczów coś takiego już przerabiał.

 

Notabene czy wersja standard i web to nie jest czasem ten sam system,

który na podstawie klucza udostępnia/bądź też nie, jakieś tam funkcje?

 

Nie, są to osobne dystrybucje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie zapytasz suprotu $MS przecież za to płacisz.
O co dokladnie ma ich zapytac? Czy w hetzner albo webtropii pozwola mu zainstalowac Windowsa? Chyba sobie zartujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie zapytasz suprotu $MS przecież za to płacisz.
O co dokladnie ma ich zapytac? Czy w hetzner albo webtropii pozwola mu zainstalowac Windowsa? Chyba sobie zartujesz...

 

Dokładnie. Beznadziejny post. Co ma producent systemu operacyjnego do jakiejś serwerowni. Tomi - powinieneś mnie ewentualnie odesłać do supportu serwerowni, a nie czepiać się M$ - znów wychodzą chore animozje, żeby nie powiedzieć kompleksy. Ludzie, obudźcie się. Jakoś na tzw. "zachodzie" te dwa systemy żyją obok siebie, robią swoje i tyle. U nas typowy rasizm - a to kolor skóry, a to wyznanie, a to orientacja seksualna, a to system operacyjny ;)

Są u nas fora, gdzie od lat stada pokemonów opluwają wzajemnie oba systemy, a co gorsze - siebie nawzajem. Przypuszczam, że niewielu z nich zna perfekcyjnie oba systemy, żeby móc autorytatywnie stwierdzić, że jeden jest lepszy od drugiego.

Tomi, jeśli nie potrafisz mi pomóc, a chcesz się powyżywać, proponuję abyś wziął czynny udział w dyskusjach toczących się na ww. forach.

 

Speców od zdalnej instalacji M$ Windows 2003 (jeżeli takowa jest możliwa) i linuksowców bez kompleksów nadal proszę o pomysły na rozwiązanie problemu. Można to też potraktować jako nowe wyzwanie - jeżeli nikt z forum tego jeszcze nie robił, możemy być pierwsi ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
webtropia oferuje przecierz windows2003, oczywiście za dodatkową $$

 

Nie ma sensu płacić 15E miesięcznie mając własny soft. Pytanie jak go zainstalować ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrząc na ceny win2003: http://sklep.aplusc-systems.com/index.php/.../sort/2a/page/2 Wątpie że masz zamiar instalowac legalnego windowsa, mam racje ?

 

Dorzuć do tego M$ SQL Server 2005 i Visual Studio 2005 Prof., a będziesz miał jasność sytuacji. O co Ci chodzi ? Uważasz, że nikt nie kupi takiego oprogramowania, bo jak na polskie warunki jest cholernie drogie ? Bo niestety jest za drogie i taka jest prawda; ale odpowiadając na pytanie: nie masz racji. Firma, w której pracuję posiada oryginały ww. oprogramowania + bezpłatny Mail Enable Stnd. (żeby nie było, że nic darmowego, jakiś winrar też się znajdzie) ;)

BTW wątpić jest rzeczą ludzką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

err... nie rozumiem tego tekstu o cenach.. 4k za soft dla poważnej firmy to nie powinien być aż taki problem.. mibalin to potwierdził odpowiedzią..

 

oczywiście nie mówimy o dzieciakach, albo pseudofirmach, które jadą na piratach "a może się uda nie miec kontroli".. i za to oferują śmieszne ceny za swoje usługi...

 

w razie pytań: tak, ja mam wszystko legalne.. od Windozy przez Acdsee po Corela..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do supportu tych firm czy możesz wysłać im swój soft. Jeśi tak to włożą Twoją płytkę do napędu, Ty dostaniesz KVMa i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://dediboxinternational.com/ oferuje rozwiązanie z własnym kluczem (to reseller dedibox.fr, które oferuje usługi tylko dla francuzów). Przesyła im się swój klucz i instalują wybranego Windowsa, ze swojego image'u. Można też kupić licencje na dowolne 2003 albo XP Professional u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz do supportu tych firm czy możesz wysłać im swój soft. Jeśi tak to włożą Twoją płytkę do napędu, Ty dostaniesz KVMa i po robocie.

 

Chyba będę musiał tak zrobić, ewentualnie pozostanie kolokacja.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Chcę wykupić serwer dedykowany w hetzner lub webtropia. Chcę na nim postawić własny soft - M$ Windows 2003 Stnd. oraz M$ SQL Server 2005. Czy jest możliwość zainstalowania zdalnie M$ Windows 2003 Stnd. na "gołym dedyku" ? Czy robi się to w jakiś inny sposób ? Płyt przecież do serwerowni nie wyślę.

Bardzo proszę o pomoc, jestem zielony w tym temacie.

 

Uprzedzając ewentualnych zwolenników rozwiązań linuksowych, proszę o pomoc w ww. temacie, a nie dyskusji o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi (i vice versa) :P .

 

Pozdrawiam

 

 

Polecam Ci rozwiązania firmy SWsoft - są partnerem Intela, dostarczają kompleksowe rozwiązania do uruchamia platform hostingowych bez nakładów programistyczno-wdrozeniowych z Twojej strony. Otrzymujesz od nich gotowy produkt, który instalujesz na serwerze i sprzedajesz klientom zbiajając kasę.

Dystrybutorem SWsoft w Polsce jest www.DomainMaker.pl, a jedną z firm, która w pełni działa na platformie SWsoft jest www.Domena.pl - kolega ma u nich hosting (świetne panele, bardzo intuicyjne i funkcjonalne, z pewnością dobrze się sprzedają).

 

Pozdrawiam,

Registry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Ci rozwiązania firmy SWsoft (...) (świetne panele, bardzo intuicyjne i funkcjonalne, z pewnością dobrze się sprzedają).

 

Pozdrawiam,

Registry

ba ha ha :P Swsoft... korzystasz z confixxa czy pleska? Czy jeszcze innego shitu?:/ Osobiście nie trawie swsofta... Nie rozumiem ludzi którzy kupują u nich panele :P

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×