Skocz do zawartości

Polecane posty

Czyli zmiana hostingu na inny z wirtualnym serwerem nie wiele mi pomoże?

 

Raczej nie.

W każdej firmie na wirtualnym hostingu www są limity na wykorzystanie CPU w procentach, w netmark jest aż 15%, ciesz się, bo ja spotkałem się jedynie z 8-10%.

Normalne jest to, że zmuszony jesteś do kupna "czegoś lepszego", bo która z firm chciałaby mieć klienta na wirtualnym hostingu, który zjada 15% zasobów?

Nie ma czegoś takiego na wirtualnym hostingu jak "unlimited"

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy jest taka możliwość że to całe obciążenie hostingu to wina skryptu? Tzn posiadam Joomle i forum phpbb3. Czy te dwa zestawienia przy łącznie 90 tysiącach odwiedzin (60-70 tys. portal, 15-20tys. forum) miesięcznie to zbyt wielkie obciążenie?

Moje pytania mogę być laikowe ale to mój pierwszy taki serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy jest taka możliwość że to całe obciążenie hostingu to wina skryptu? Tzn posiadam Joomle i forum phpbb3. Czy te dwa zestawienia przy łącznie 90 tysiącach odwiedzin (60-70 tys. portal, 15-20tys. forum) miesięcznie to zbyt wielkie obciążenie?

Moje pytania mogę być laikowe ale to mój pierwszy taki serwis.

 

Jest spora możliwość że to skrypty, połączenia do sql - ale jest spore prawdopodobieństwo że ruch użytkowników na Twoich stronach robi naturalną utylizację zasobów, więc warto pomyśleć nad rozwiązaniem dedykowanym (hosting dedykowany, vps z administracją).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego na wirtualnym hostingu jak "unlimited"

 

A na jakim jest? :)

 

Nie będę się wdawał w przepychanki ale stwierdzenie nieadekwatne do sytuacji z obciążeniem CPU. Każda chcąca się liczyć firma hostingowa czy to z limitem czy bez musi stosować limitowanie zasobów CPU i RAM inaczej nie może świadczyć usługi na określonym poziomie - no chyba, że jej na tym nie zależy.

 

 

Netmark.pl zaproponował przejście na hosting dedykowany - i to byłoby najlepsze rozwiązanie w przypadku Mrj - znacznie większe zasoby (i to gwarantowane a nie współdzielone) plus administracja ze strony Netmark.pl całą usługą (jeśli świadczą usługę hostingu dedykowanego na takiej zasadzie jak my).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też poprosić odpowiednią osobę znającą się na tym o optymalizację bazy danych, być może pomoże na pewien okres czasu.

Oczywiście trzeba za to zapłacić, być może Panowie z netmark.pl zajmują się tym, nie wiem, musisz zapytać, jak nie to poszukać firmę/osobę, która się tym zajmuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda obecna sytuacja z padami na serwerze?

 

Zamierzam w niedługo przenieść moje strony z obecnego hostingu. Stron mam kilka ale małych i nie powinno być problemu z ich hostowaniem...tylko jedna z nich notuje większe obciążenie. Według stat4u notuje wejść od 600 do 1400 (i rośnie) wejść dziennie i tutaj pytanie do znawców czy nie będzie problemów na tym serwerze ze stroną www.farmerzy.puma.pomorze.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda obecna sytuacja z padami na serwerze?

 

Zamierzam w niedługo przenieść moje strony z obecnego hostingu. Stron mam kilka ale małych i nie powinno być problemu z ich hostowaniem...tylko jedna z nich notuje większe obciążenie. Według stat4u notuje wejść od 600 do 1400 (i rośnie) wejść dziennie i tutaj pytanie do znawców czy nie będzie problemów na tym serwerze ze stroną www.farmerzy.puma.pomorze.pl ?

 

Nie byłoby lepiej wziąć serwer testowy na okres 7 dni i samemu sprawdzić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 7 dni trudno stwierdzić jak z padami na serwerze ;)

Co do obciążenie to można tak zrobić i zobaczyć jak jest...można jednak chyba zapytać tych co mają podobne obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 7 dni trudno stwierdzić jak z padami na serwerze ;)

Co do obciążenie to można tak zrobić i zobaczyć jak jest...można jednak chyba zapytać tych co mają podobne obciążenia.

 

Może to Ci pomoże w podjęciu decyzji, jest tam także Netmark na liście.

 

http://www.webhostingtalk.pl/ranking/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Z hostingu w netmark.pl korzystam już przeszło 2,5 roku i jestem zdecydowanie zadowolony z ich usług. Trzymam tam około 4 stron, które obserwuje na bieżąco. Kontakt e-mail bardzo zadowalający, zawsze dostaję odpowiedź.

 

Nie było też żadnych problemów z fakturami (mam na myśli wysyłkę za pośrednictwem poczty polskiej), a to dla mnie kolejny plus techniczny.

 

Firma posiada przyjazny Panel Użytkownika, jedyne co może być minusem dla niektórych, opiera się a cPanel (jak kto lubi).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem klientem Netmarku od ok. 2 lat.

 

Generalnie jestem zadowolony mimo kilku wpadek tej firmy, na samym początku, gdy

wykupiłem hosting. Zdarzyła im się np. awaria, w której straciłem bazę danych, niby

przywrócili ją, ale bez powiązań między tabelami, bez danych z ostatniego dnia itd.

Kilka razy także zdechło wszystko - żadna strona nie działała przez dłuższy czas,

co trochę wkurzyło klientów, którym trzymam strony.

 

Raz także po zgłoszeniu awarii Pan Rafał (pozdrawiam) odpisał mi, że to

przez mój skrypt rozsyłający maile, co było o tyle ciekawe, że żadnego takiego

skryptu na oczy nie widziałem :-) Wierzę, że pomylił klientów.

 

Ale to było wszystko kiedyś, od jakiegoś roku wszystko działa dobrze,

w tym czasie zaobserwowałem 2-3 przerwy kilkuminutowe.

 

Kontakt BOK'iem dobry - szybkie odpowiedzi.

 

Polecam, ceny dobre, szybkość ok, dobry panel,

brak problemów podczas wdrażania stron www.

 

 

 

PS. Szkoda, że zlikwidowali dokupowanie dodatkowego transferu....

Edytowano przez christof (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś ostatnio hosting na Netmarku - na jakim IP obecnie są sprzedawane pakiety?

Za info dzięki.

Mam 2 pakiety z Netmarku i chce kupić trzeci ale na innym IP - ogólnie polecam kiedyś były małe problemy 2 lata temu, ale obecnie hula jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzucę jeszcze od siebie parę groszy na temat hostingu Netmark. Mam u nich dwa hostingi, z czego jeden MIDI. Dzięki temu oni utrzymują za mnie domenę .COM pod warunkiem, że co roku płacę za serwer. Super sprawa. Jeżeli chodzi o sam serwer to tylko kilka razy miał bardzo króciutkie przerwy w działaniu, poza tym support odpowiada w ciągu paru minut (pamiętam jak zapłaciłem za domenę, upomniałem się i za 2 min już miałem zarejestrowaną). Naprawdę polecam. Byłbym wdzięczny za rejestrację z mojego linka: http://www.netmark.pl/aff.php?aff=733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d4nny89

Klientem netmark.pl jestem od kilku lat. Na serwerach trzymam ok. 10 stron. Mam też tam kilka domen. Nie zaobserwowałem żadnych problemów, pomoc techniczna na medal!

 

Martwi mnie tylko to, że nic sobie nie robi netmark z beznadziejnego panelu jaki posiadają, zero czytelności, aby wyedytować podpiętą domenę trzeba ją usuwać i dodawać na nowo z nowymi danymi, to samo z innymi czynnościami - totalna klapa w tej kwestii, reszta w porządku ale to wymaga zmiany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem kiedyś tutaj konto (chyba 4-5 lat temu). Niestety zrezygnowałem, bo właściciel - administrator nie był osobą przyjazną klientom, ciekawe czy coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do kontaktu w kwestii rozwiązania umowy hostingowej i zwrócenia niewykorzystanych środków ( nie widzę takiego zgłoszenia od Pana w systemie ).

Niestety nie zamierzam komentować tego postu, gdyż wszystko zostało wyjaśnione w korespondencji między nami.

 

Pozdrawiam

Rafał Krzysztoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Serwer na którym jest strona klienta osiąga średni load w okolicach 7, chwilami w porywach do 20. Serwis na Wordpress jest w stanie ładować się kilka, a czasem nawet kilkanaście sekund. Nie wygląda mi to na chwilowy problem, bo to tak od dłuższego czasu działa, a poza tym myślę, że 'większe firmy' powinny sobie load monitorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę na PW nazwę tego użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wysłałem :)

 

W międzyczasie zalogowałem się do panelu forum:

Obciążenie serwera 7.98

To tak żeby nie było, że jestem gołosłowny.

 

Druga sprawa, że jedyne co jest na moim koncie to wordpress bez wtyczek oraz mybb bez wtyczek z aktualnie dwoma użytkownikami, więc to nie ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer posiada 8 rdzeni, więc load 8 to 100%

Dodatkowo na tych serwerach jest CloudLinux, który wprowadza przekłamania w LoadAverage ( czasami bardzo duże ).

W ostatnim czasie teoretycznie były poprawki lecz nadal wskazania są nieprawidłowe.

LoadAverage więc raczej bym się nie sugerował, natomiast jak najbardziej możemy monitorować Pana serwisy pod kątem prędkości wczytywania.

Aktualnie czas nie przekracza 1 sekundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panie Rafale, nie pisałbym o loadzie, gdyby problem wolnego wczytywania się stron nie istniał. Gdyby strona ładowała mi się zawsze w sekundę load mogę mieć nawet na poziomie 100.

 

Przy włączonym wp super cache nieco uspokoiło się 'długie ładowanie', ale proszę mi wierzyć, że osoba której przedstawiałem serwis była zdruzgotana prędkością i ja również chcąc zmienić coś w panelu (było to w godzinach `internetowego szczytu`.

 

Aktualnie strona chodzi w granicach przyzwoitości, Server Load: 6.78. No ale mamy 9:30 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem, wskazania Load aktualnie nie mają zupełnie znaczenia.

Na serwerze nie wiele się dzieje i nawet o godzinie 4 rano Load jest bardzo podobny.

Dziś w nocy będziemy aktualizować system, gdyż jest nowa wersja LVE, z obserwacji wynika, że wskazania się nieco zmienią.

Proponują także aby otworzył Pan zgłoszenie do nas.

 

Rafał Krzysztoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×