Skocz do zawartości
foo

Windows Vista - Dziś Premiera, Czy Ktoś Planuje Nabyć?

Polecane posty

Witam, dziś odbędzie (odbyła?) się oficjalna premiera polskiej wersji językowej Windows Vista.

Czy ktoś planuje zmianę platformy? (cena Visty, Home Premium to ok. 380zł).

 

Dodam, że to czym chlubi się MS, mianowicie latające okienkami, interfejs aero glass osiągnąłem na ubuntu w ciagu 10 minut dzieki medeðzerowi okien 'beryl', tyle ze takie efekty mocno daja prockowi popalic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto wie kiedy pierwszy Service Pack? :)

Czytałem - po połowie roku:) :)'

 

Kqrcze smile.gif a jest ten nowy system plikow czy dalej NTFS ?

Nie, nie ma , z tego co wiem to na "premierę" trzeba poczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja właśnie się zastanawiam, czy czekać ze zmianą sprzętu (mogę na początku marca).. i przejść na Vistę x64.. i chyba poczekam na termin wakacji/po wakacjach, aż się wszystko okaże i Core2Duo stanieją i w ogóle - jak ten najnowszy wypas będzie już średnim wypasem w sensownej cenie :)

 

Pół roku to minimum jeszcze można poczekać, nawet rok z hakiem nie zaszkodzi... lepiej poczekać, niż na łapu capu hehe...

 

Co do ceny, to szczęśliwie załapałem się na voucher na discount heh (ale polszczyzna.. hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kqrcze :) a jest ten nowy system plikow czy dalej NTFS ?
A co Ci sie w NTFS'ie nie podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

najpierw to bede musial wszystkie komputery zmienic, aby komfortowo na ms vista pracowac. Chyba ze mozna wylaczyc w niej kilka bajerow, ale nie po to zmienia sie system - bajerami trzeba sie nacieszyc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kqrcze :) a jest ten nowy system plikow czy dalej NTFS ?
A co Ci sie w NTFS'ie nie podoba?

np. jest wolniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kqrcze :) a jest ten nowy system plikow czy dalej NTFS ?
A co Ci sie w NTFS'ie nie podoba?

 

 

1 co Defragmentacja :) jak sie ma duzo maszyn danych i dyskow to jest nie przyjemny nawet za stosowaniem komercyjnych rozwiazan :)

2 Szybkosc :) bedzie wojna ze FAT wolniejszy :) A NTFS szybki w moim przypadku FAT32 szybszy ale niema kilku opcji z NTFS :)

 

ponad to M$ chwalil sie nowym system plikow az wkoncu powiedzieli ze nie bedzie

 

ponad to NTFS w srodowisku Linuxa,,, nie jest idealny moze moje braki wiedzy i male doswiadczenie ale szukajac rozwiazan nie 1 krotnie natknolem sie na podobne opinie

 

sprawa 64 bit drivera... :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

nie zmieniam, niepotrzebuje sobie zamulac kompa przezroczystymi okienkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

exe ..nie liczyłbym na to.. w sumie 320zł raz na ok. 3 lata to chyba nie problem? heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie potanieje, może jeśli MS zmieni politykę cenową... Windows wszędzie, nie licząc jakiś dziwnych odmian kosztuje tyle samo, czyli ~100USD z tego co mi wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi - nie problem, ale to jest dziwne że Vista "prawie" jest w tej samej cenie co XP, trochę to chore :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przejdę na VISTE do czasu aż zmuszą mnie do tego wymagania jakiegoś softu z którego muszę korzystać... Zresztą warto poczekać, bo zawsze te pierwsze wersje po premierze to jest zupełna porażka na całej długości... Tak czy owak narazie szukam taniego XP ale w wersji BOX nie OEM :P

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te bajery aero (zresztą marne, bawiłem się jakąś betą) są dopiero w ultimate za 2000 tys. Inne wersje to taki xp ze zmodyfikowaną skórą którą w każdej chwili można do xp dołożyć (na deviantart jest chyba z 200 różnych modyfikacji). Poza tym brak winfs, dalej brak porządnego firewalla, system co chwila krzyczy jak próbujesz coś uruchomić z wewnątrz ale z dostępem z zewnątrz nie ma problemu (chociażby otwarty na dzień dobry remote desktop). Oczywiście jedyne programy jakie dostajemy to dziurawy ie, notatnik i nowy saper w 3d (przynajmniej tak miało być bo nie widziałem). Innymi słowy dobra sprawna marketingowa, wyciąganie od ludzi ponownie kasy nie dając nic nowego w zamian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe kiedy XP potanieje tak mocniej hmm.

 

Nie potanieje. Cena pojdzie w gore. W Action pare tygodni temu XP HOME OEM kosztowal 291 zl z VAT, a dzis cena wynosi 315 zł z VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Noone ...aero za 2000 zł? ee... to ja chyba czegoś nie doczytałem, albo Ty.. aero nie ma tylko w najtańszej wersji domowej.. inna sprawa, że dopóki komp nie będzie miał dwurdzeniowca i 2 Gb RAM to raczej nie ma sensu... ale swoją drogą na jakie wydatki nas M$ naraża? heh.. a może to sposób na promocję XBOXa360 - zamiast dać 2000 na nowy sprzęt, lepiej zostawić stary komp do pracy, a do grania kupić konsolę? hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście, nie ma w najtańszej tylko. Coś przedawnioną wiedzę wykorzystuję. Ale to i tak min. ~750zł za box bo oem daje takie możliwości licencyjne że szkoda mówić. I tak zwykłe przesuwanie okien przy włączonej przezroczystości na 6800GS i 2GB ramu powodowało u mnie ich przycinanie (w porównaniu do beryla nie dało się zmienić parametrów przezr.). Jak ktoś chce sobie pograć to lepiej kupić np PS3 na którym można przy okazji bez problemu także zwykłego linuksa uruchomić a do pracy jakiś słaby sprzęt i też linuksa - przy okazji nawet na słabiutkiej karcie lepiej będzie działać beryl niż na super mega ekstra komputerze za kilka tys. marne aero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swisti

Noone: mówisz o wersji finalnej, czy o becie? bo jeśli o becie, to twoje słowa trochę są nieaktualne.

Posiadam viste ultimate rc2 i nie mam tych problemów o których mówisz. A sprzęt nie posiadam zbyt wyrafinowany:

AMD Duron 1.7GHz

Radeon 5500

1GB RAM-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzam.... jakaś końcowa ultimate na 3 dniowym testowym okresie. Czyli to co w sklepach.

 

Also remember that the 3D desktop is demanding and in some of the tests we have done it feels as if the 3D desktop isn’t running at a reduced level like we were told to expect it to.

Pierwszy test i już błąd :P O ponad 20% wolniejsza w grach niż xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czy owak narazie szukam taniego XP ale w wersji BOX nie OEM :P

Gdybyś znalazł, to daj znać. Mając OEM przy zmianie któregoś podzespołu może się okazać, że mam nielegalnego kompa, a jakoś nie chce mi się kupować Visty i kompletnie nowego peceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

"Mając OEM przy zmianie któregoś podzespołu może się okazać, że mam nielegalnego kompa"

 

Piotr Mikołajski.. ten tekst wręcz Tobie nie przystoi.. bo nie wierzę, że tak mało wiesz o licencjonowaniu OEMek, aktywacji XPków i zależności między zmianami w konfigu, a w/w sprawami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×