Skocz do zawartości
europrezes

Ile Tak Naprawdę Kosztuje Domena?

Polecane posty

Witam

 

Jak wygląda układ nask-registratorzy .pl - jaka musi być cena domeny polskiej, żeby registrar mógł coś jeszcze na niej zarobić?

Jednym słowem - jeśli płacę 100 zł za domenę .pl to ile z tego idzie do NASK a ile zatrzymuje registrar.

Czy różnice między upustami dla registratorów są duże?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba będzie ciężko.. bo to są takie ustalenia (tajemnica handlowa), że jeśli ktoś publicznie to wyjawi (spośród partnerów) to beknie taką karę, że ho ho.. home by ledwo wyrobił :) za dużo firm na tym "jedzie" :)

 

Myślę, że NASK tu liczy na ilość, nie kasę z pojedynczych domen.. no i potem jeszcze są przedłużenia.. możemy tylko gdybać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jedna z tych tajemnic, które podaje się na stronie www ;)

 

http://www.dns.pl/porozumienie/info_ogolne.html

 

chwilowo leży więc z cache google:

 

http://209.85.135.104/search?q=cache:TCWzs...mp;client=opera

Strona działa, chyba miałeś problem netem.

Podałeś link nie do jednej z tajemnic ale do jedynej "tajemnicy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strona działa, chyba miałeś problem netem.

 

Trzeba było sprawdzić w tym samym czasie co pisałem posta. Mój problem z netem wyglądał na mtrze dochodzącym do routerów nasku, a tylko ostatniego hopa brakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś partner nasku uchylił mi niewielką część tajemnicy.

 

Wszyscy generalnie mają takie same ceny (według niego). Cena rej i odnowienia jest taka sama dla domeny PL jest to 60zł netto bez promocji. Wszystkie tańsze (w momencie gdy nask nie ogłasza promocji) są sprzedawane poniżej kosztów... a potem odbijane na odnowieniach ale to już chyba każdy wie. I tak się to opłaca.

 

Odnośnie awarii to nask ma ostatnio jazdy z usługami... nawet baza mu sie rypła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy generalnie mają takie same ceny (według niego). Cena rej i odnowienia jest taka sama dla domeny PL jest to 60zł netto bez promocji. Wszystkie tańsze (w momencie gdy nask nie ogłasza promocji) są sprzedawane poniżej kosztów... a potem odbijane na odnowieniach ale to już chyba każdy wie. I tak się to opłaca.

 

Mijasz sie z prawda cena NASK bez rabatow, promocji, etc. wynosi 200 zl za domene .pl oraz 150 z za domene funkcjonalna (np.: .com.pl) tak samo dla zwyklego smiertelnika jak dla podmiotu typu "registry".

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby uzyskać więcej informacji na temat podmiotów, które podpisały z NASK porozumienie

i stały się partnerami NASK obejrzyj Listę Partnerów.

PROMOCJA! Od 01.11.2006 do 28.02.2007 Partnerom NASK oferujemy rabat w wysokości 85% dla nowych rejestracji. *

 

http://www.dns.pl/porozumienie/index.html

 

 

To się akurat tyczy promocji ale tradycyjnie też tak jest. tylko że mniejsze % :P To co piszesz @gb jest prawdą ale po prostu przystępując do programu partnerskiego dostajesz stały rabat. Oczywiście mogę się mylić bo w tym temacie jestem lama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×