Skocz do zawartości
Ios

[opinia] Prohost.pl

Polecane posty

Dlaczego w Prohost niema podanego żadnego adres email do kontaktu? Tylko formularz?

Mam już przygotowany zestaw pytań z moimi wymaganiami który przesyłam do firm których usługi mnie interesują. A ten formularz mnie jakoś zniechęca.

Czy Panel admin dla pakietu "ProKonto" to tylko Cpanel a dla "ValueKonto" tylko DirectAdmin? Czy można je sobie wybrać? Jeżeli nie da się ich wybrać to jak przetestować ich możliwości aby być pewnym który lepszy i który pakiet lepiej wybrać? Czy instalator skryptów to "Instalatron"(bardzo fajny i szybki testowałem na demach kilku hostingów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego w Prohost niema podanego żadnego adres email do kontaktu? Tylko formularz?

Mam już przygotowany zestaw pytań z moimi wymaganiami który przesyłam do firm których usługi mnie interesują. A ten formularz mnie jakoś zniechęca.

Czy Panel admin dla pakietu "ProKonto" to tylko Cpanel a dla "ValueKonto" tylko DirectAdmin? Czy można je sobie wybrać? Jeżeli nie da się ich wybrać to jak przetestować ich możliwości aby być pewnym który lepszy i który pakiet lepiej wybrać? Czy instalator skryptów to "Instalatron"(bardzo fajny i szybki testowałem na demach kilku hostingów).

 

Pewnie dlatego aby nie dostawać zbędnego spamu.

 

W pro jest cpanel, w value jest directadmin.

Po zamówieniu można testować 14 dni.

Instalator to fantastico zintegrowany z cpanelem.

 

Następnym razem proszę pisać przez kontakt - szybciej dostanie pan odpowiedź niż na forum. Forum to nie bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj plany Pro i Reseller są wspierane przez nowoczesny serwer www LiteSpeed.

 

Jest on komercyjną konkurencją serwera apache dotychczas u nas używanego. Z wielu względów jest on wydajniejszy i bezpieczniejszy, gwarantuje wyższy uptime niż serwer apache. Nie planujemy użycia apache do przyszłych projektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od dzisiaj plany Pro i Reseller są wspierane przez nowoczesny serwer www LiteSpeed.

 

Jest on komercyjną konkurencją serwera apache dotychczas u nas używanego. Z wielu względów jest on wydajniejszy i bezpieczniejszy, gwarantuje wyższy uptime niż serwer apache. Nie planujemy użycia apache do przyszłych projektów.

Już się "pogodziłeś" z licencją? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już się "pogodziłeś" z licencją? ;)

 

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Uptime moich stron jadących na serwerze prohostu od pewnego czasu:

 

6b497d64de17e9f5m.jpg

 

Większość downtime to "minipady" związane z resetowaniem serwera po dodawaniu / usuwaniu domen (tyle mi helpdesk powiedział). Szkoda tylko, że czasami zdarzają się gdy akurat robię coś ważnego lub uploaduję spory plik. Mimo to, po ponad 8 miesiącach używania powiem: polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie są też minipady tylko minilagi - serwer nie pada tylko ma laga kilkusekundowego (litespeed nie przestaje pracować przy przeładowaniu). Co niektóre skrypty sprawdzające mające mały timeout mogą traktować błędnie jako pad. Niestety upload jest przerywany w przypadku przeładowania - nic na to nie poradzimy.

 

p.s. z ilu lokalizacji ten skrypt sprawdza dostępność www i czy on dobrze działa? Tam jest 5 godzin w ostatnich 3 miesiącach padu a to jest niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu jak działa ten uptimedog to nie polegałbym na nim do wyznaczania uptime - sprawdza odpowiedź na head z jednej lokalizacji z usa. Pomiędzy pl a us różne rzeczy się mogą dziać. U nas sprawdzamy z kilku sieci Polskich i europy pobierając całą stronę i sprawdzając jej crc co 25 sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu uptimedoga mogę potwierdzić, że ten serwis się do monitoringu nie nadaje ze względu na fałszywe pady rejestrowane przez niego. Dodałem mu kilka Polskich portali i serwerów hostingowych i po 12 godzinach działania połowa z nich ma już po 10 minut padu. Przy czym nasz monitoring prawidłowo nie widział padu. A potem ktoś mi męczy support, że nie działa jak działa :) Uptimedog idzie out na firewallu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaliśmy statystyki obciążenia do wglądu w panelu. Można na bieżąco teraz śledzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie. Szkoda tylko, że nie wiadomo co najbardziej obciąża cpu. Nawet na helpdesku nikt nie umie powiedzieć. Jak mam zoptymalizować skrypty, jak nie wiem co w ogóle obciążą serwer? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, fajnie. Szkoda tylko, że nie wiadomo co najbardziej obciąża cpu. Nawet na helpdesku nikt nie umie powiedzieć. Jak mam zoptymalizować skrypty, jak nie wiem co w ogóle obciążą serwer? :lol:

 

ale twoje skrypty to chyba nie problem prohost'u?

i nie mają obowiązku ci podawać i rozwiązywać twoich problemów... to tylko zależy od ich dobrej woli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że dostanę info o tym co obciąża serwer. Mam kilka stron, wiele plików i mam strzelać który akurat plik za bardzo obciąża serwer? :lol: Co ciekawe jeszcze niedawno na helpdesku chętnie podawano które są to pliki i za każdym razem wiedziałem co optymalizowac. Teraz "niedasię", bo zmieniono serwer....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z Prohost'em chyba 3 rok

wszytko jest dla mnie na wysokim poziomie, na wszyskie pytania/prosby otrzymuje odpowiedzi i porady bardzo szybko i sensownie oprocz jednego tematu...

 

mianowicie program partnerski...nic zupelnie z tego nie rozumiem, z tego co pamietam referersow za ostatni rok musialem 'dogadywac z firma' - sprawa mnie zaciekawila bo sam rejestrowalem tam nowe konta w imieniu klientow/znajomych i albo nie bylo to naliczane automatycznie albo bylo naliczane tak ze sie nie zgadzalo (ilosc refow za mala / kwota za refa za duza - zupelne zamieszanie)

 

zaznaczam ze po rozmowach z firma wszystko zostalo wyjasnionie, w zasadzie w tym roku zapalcilem kilka pln za konto na rok dzieki PP, ale....

 

...w tym roku (zakladam/wiem) ze jedno konto bylo rejestrowane z mojego refa jakis miesiac/dwa temu , jest na pewno oplacone bo dziala , a u mnie w panelu Prohost zadnej wzmianki o tym nie ma.. w zwiazku z tym zaczynam watpic w sens takiego PP niestety:/ nie mam zamairu monitorowac kazdego zakladanego konta, poza tym chyba jasne ze nie mam kontroli nad REFami z www czy innych zrodel:/

 

 

ma ktos podobne doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z Prohost'em chyba 3 rok

wszytko jest dla mnie na wysokim poziomie, na wszyskie pytania/prosby otrzymuje odpowiedzi i porady bardzo szybko i sensownie oprocz jednego tematu...

 

mianowicie program partnerski...nic zupelnie z tego nie rozumiem, z tego co pamietam referersow za ostatni rok musialem 'dogadywac z firma' - sprawa mnie zaciekawila bo sam rejestrowalem tam nowe konta w imieniu klientow/znajomych i albo nie bylo to naliczane automatycznie albo bylo naliczane tak ze sie nie zgadzalo (ilosc refow za mala / kwota za refa za duza - zupelne zamieszanie)

 

zaznaczam ze po rozmowach z firma wszystko zostalo wyjasnionie, w zasadzie w tym roku zapalcilem kilka pln za konto na rok dzieki PP, ale....

 

...w tym roku (zakladam/wiem) ze jedno konto bylo rejestrowane z mojego refa jakis miesiac/dwa temu , jest na pewno oplacone bo dziala , a u mnie w panelu Prohost zadnej wzmianki o tym nie ma.. w zwiazku z tym zaczynam watpic w sens takiego PP niestety:/ nie mam zamairu monitorowac kazdego zakladanego konta, poza tym chyba jasne ze nie mam kontroli nad REFami z www czy innych zrodel:/

 

 

ma ktos podobne doswiadczenia?

 

09-04-2009 - jest to o czym piszesz.

 

Refy sprawdzamy średnio co 2 miesiące i wpisujemy z oddzielnego systemu(dodajemy kredyty) więc nie są od razu widoczne - zgodnie z zasadami trzeba czekać ponad 2 miesiące na kredyty.

 

Biorąc to pod uwagę - jeszcze miesiąc masz do wypłaty. Wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w prohoscie już prawie od roku... dzisiaj (Tworząc stronę dla klienta) skusiłem się zakup drugiego. Miałem bardzo pozytywne odczucia co do prohosta i polecałem go każdemu, kto wahał się co do zakupu hostingu. Jednak dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka.

 

Po opłaceniu konta skontaktowałem się z pomocą, aby dowiedzieć się jako mogę utworzyć darmową domenę, która była dołączana gratis (Plan Starter Biznes).

Odpowiedź Pana/Pani z pomocy:

Prohost: ...stracil pan domene.

 

Tworząc konto wybrałem subdomenę, ze względu na to, że po wybraniu domeny doliczone zostało 35 zł...

Prohost: No i zle pan wybral - tzreba bylo brac pierwsza opcje...

 

Na szczęście udało mi się wywalczyć informację, że mogę zrezygnować z konta pisząc w helpdesku.

Na pewno bardzo chętnie skorzystam z tej opcji..... A miało być tak pięknie...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszyk nie obciąża za darmową domenę (koszt 0zł). Opcję domeny przy zamawianiu konta można wybrać tylko jedną - po zmówieniu nie można tego zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie otrzymujemy tu własnego IP? Kurde nie doczytałem i kupiłem xP

 

Dedykowane IP masz zawsze za dopłatą, to normalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie skończył półroczny hosting Reseller Starter, ale zamierzam niedługo ponownie wykupić tą usługę w Prohoście i przenieść tam swoje wszystkie strony. Nie wiem jak się spisuje z dużym obciążeniem, bo moje strony generują raczej minimalne sporadycznie większe, ale z działania serwera i z supportu jestem bardzo zadowolony. W zasadzie tylko dlatego nie przedłużyłem teraz hostingu że chwilowo nie mam kasy, a to co było na serwerze jest zbackupowane i nie jest na tyle istotne żeby nawet miesięczna przerwa w działaniu mogła zaszkodzić.

 

Więc póki co polecam, a jeszcze będę miał okazję sprawdzić jak się sprawuje z trochę większym obciążeniem, bo po wakacjach będzie prawdopodobnie trochę więcej stron na hostingu. Do tej pory miałem różne przejścia z hostingami - albo bardzo drogo, albo ciągłe pady, albo różne problemy techniczne jak problem z logowaniem na ftp (choć ten ostatni serwer działa poza tym dobrze, ale o tym może innym razem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten hosting nadaje się tylko do zastosowań amatorskich czyli prostych stron i najlepiej bez zbytniej zabawy w cPanelu. Miałem tam konto zaledwie 4 dni i w ciągu tak krótkiego czasu przydarzyło tyle, że szybko uciekłem do bardziej profesjonalnej firmy. Konkretnie:

1. W ciągu 3 dni 2 upgrade'y cPanela - nie byłoby by w tym nic złego ale hosting to nie poligon doświadczalny więc takie rzeczy robi się w nocy a w środku dnia, daje się stosowne info o tym fakcie a przede wszystkim na czas upgrade'u cPanel w ogóle nie powinien działać! Efekt był taki, że akurat konfigurowałem pocztę a nagle pojawiły się dziwne błędy i efekty mojej konfiguracji poszły w las. Profesjonalne hostingi informują wcześniej o planowanej aktualizacji oprogramowania, wykonują to w nocy i najważniejsze - na czas aktualizacji oprogramowanie nie jest dostępne!

2. Domyślnie włączone filtry antyspamowe w tym 1 który wszelkie wiadomości wysyłane na nieistniejące konta usuwa bez możliwości ich przywrócenia - co ciekawe, mimo włączonej opcji catch-all. Obie opcje kłócą się ze sobą czego efektem była utrata kilku ważnych maili bez możliwości ich przywrócenia. Dla to porażka żebym po dodaniu konta musiał sprawdzać czy przypadkiem jakiś filtry nie są włączone i czy przypadkiem nie kłócą się z moimi ustawieniami. Profesjonalne hostingi mają zawsze domyślnie wyłączone filtry antyspamowe bo lepiej jest dostać 10 spamów niż stracić choćby 1 ważną wiadomość.

3. Domyślne kodowanie bazy latin1_swedish_ci - ja rozumiem, że tak jest domyślnie po zainstalowaniu mysql'a ale chyba warto zadać sobie odrobinę trudu i zmienić to na jakiś standard czyli latin2 albo utf8, żeby nie było później problemów z przenoszeniem bazy czy przywracaniem kopii. Profesjonalne hostingi domyślnie ustawiają jedno z tych kodowań.

 

Jak na 4 dni testów to dla mnie przydarzyło się stanowczo za dużo. Pewnie gdybym dalej testował znalazłbym więc takich "ficzerów" ale nie mam czasu na takie zabawy bo nie zamierzam być beta testerem więc szybko przeniosłem się do bardziej profesjonalnej firmy.

 

pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Postów: 1

 

Jeden uwierzy w Twoją opinię, drugi nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie już tak komentować tych jedno/-dwu postowców.. nudne to już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie ten hosting nadaje się tylko do zastosowań amatorskich czyli prostych stron i najlepiej bez zbytniej zabawy w cPanelu. Miałem tam konto zaledwie 4 dni i w ciągu tak krótkiego czasu przydarzyło tyle, że szybko uciekłem do bardziej profesjonalnej firmy. Konkretnie:

1. W ciągu 3 dni 2 upgrade'y cPanela - nie byłoby by w tym nic złego ale hosting to nie poligon doświadczalny więc takie rzeczy robi się w nocy a w środku dnia, daje się stosowne info o tym fakcie a przede wszystkim na czas upgrade'u cPanel w ogóle nie powinien działać! Efekt był taki, że akurat konfigurowałem pocztę a nagle pojawiły się dziwne błędy i efekty mojej konfiguracji poszły w las. Profesjonalne hostingi informują wcześniej o planowanej aktualizacji oprogramowania, wykonują to w nocy i najważniejsze - na czas aktualizacji oprogramowanie nie jest dostępne!

2. Domyślnie włączone filtry antyspamowe w tym 1 który wszelkie wiadomości wysyłane na nieistniejące konta usuwa bez możliwości ich przywrócenia - co ciekawe, mimo włączonej opcji catch-all. Obie opcje kłócą się ze sobą czego efektem była utrata kilku ważnych maili bez możliwości ich przywrócenia. Dla to porażka żebym po dodaniu konta musiał sprawdzać czy przypadkiem jakiś filtry nie są włączone i czy przypadkiem nie kłócą się z moimi ustawieniami. Profesjonalne hostingi mają zawsze domyślnie wyłączone filtry antyspamowe bo lepiej jest dostać 10 spamów niż stracić choćby 1 ważną wiadomość.

3. Domyślne kodowanie bazy latin1_swedish_ci - ja rozumiem, że tak jest domyślnie po zainstalowaniu mysql'a ale chyba warto zadać sobie odrobinę trudu i zmienić to na jakiś standard czyli latin2 albo utf8, żeby nie było później problemów z przenoszeniem bazy czy przywracaniem kopii. Profesjonalne hostingi domyślnie ustawiają jedno z tych kodowań.

 

Jak na 4 dni testów to dla mnie przydarzyło się stanowczo za dużo. Pewnie gdybym dalej testował znalazłbym więc takich "ficzerów" ale nie mam czasu na takie zabawy bo nie zamierzam być beta testerem więc szybko przeniosłem się do bardziej profesjonalnej firmy.

 

pozdrawiam...

 

1. Updgrade cpanela trwa około 5 minut i dostęp do niego się zwyczajnie wyłącza - więc nie można nic w nim wtedy zrobić - a kiedy go robimy to zależy od potrzeb - może to być 4 w nocy lub 4 w dzień.

 

2. Każdy użytkownik sobie konfiguruje pocztę jak mu się podoba - to, że pan nie skonfigurował antyspamu to pana problem.

 

3. Domyślne kodowanie mysql jest latin1 (co jest standardem) i nie zmienimy tego. Każdy użytkownik może sobie ustawić jakie mu się podoba kodowanie - wystarczy cokolwiek wiedzieć o mysql.

 

Pana problemy wynikają z pana ignorancji. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×