Skocz do zawartości
Ios

[opinia] Prohost.pl

Polecane posty

A dla potencjalnych klientów już nie :) ? fajnie...

 

Potencjalny klient nie ma powodu kontaktować się z pomocą techniczną. Nie mając konta nie może mieć z nim problemu. Może co najwyżej otrzymać poradę przy wyborze konta lub zapytać o coś z oferty. Nawet nie wspominam, że php.ini każdy może sobie modyfikować więc pokazywanie nie ma sensu.

 

Jak to wygląda w praktyce? Powiedzmy ten 1%. Mam teraz Wordpressa z kilkoma wtyczkami i ok. 100uu dziennie na 8p.pl , i co drugi dzień dostaję komunikat o przeciążeniu serwera (u nich limit to 2%, ja generuję nawet 6%)co skutkuje zawieszeniem konta. Na prohost.pl dam radę? To nie są błędy skryptów, blog mam zoptymalizowany. Nie wiem, może 8p.pl hostuje tylko strony statyczne :)

 

Zależy mi na szybkiej zmianie hostingu, ale nie wiem jak szukać żeby znowu się nie nadziać na tak niskie limity jak w 8p.pl!

 

W praktyce to wygląda tak, że albo przekracza konto albo nie :) Zawsze aktualne hasło: dostajesz tyle ile płacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, za spokój trzeba zapłacić.

 

Zastanawia mnie jednak, w jaki sposób pojąć te limity. Dla osoby słabo zorientowanej w sprawach hostingowych jest to kłopotliwe. Czy można to w jakiś sposób przeliczyć na unikalnych użytkowników, liczbę zapytań, cokolwiek "namacalnego" co mogę sobie sprawdzić wcześniej?

 

Lecę z kontem próbnym na 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja, za spokój trzeba zapłacić.

 

Zastanawia mnie jednak, w jaki sposób pojąć te limity. Dla osoby słabo zorientowanej w sprawach hostingowych jest to kłopotliwe. Czy można to w jakiś sposób przeliczyć na unikalnych użytkowników, liczbę zapytań, cokolwiek "namacalnego" co mogę sobie sprawdzić wcześniej?

 

Lecę z kontem próbnym na 14 dni.

 

Nie da się przeliczyć - za dużo zmiennych. Trzeba sprawdzić praktycznie.

 

p.s. Jeśli są jakieś pytania dotyczące oferty to proszę przez www.prohost.pl się kontaktować. Forum to nie bok, a ja idę spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Dla osoby słabo zorientowanej w sprawach hostingowych jest to kłopotliwe.

 

Ale przecież osoba słabo zorientowana na pewno nie postawi strony która zeżre niewiadomo ile procka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przecież osoba słabo zorientowana na pewno nie postawi strony która zeżre niewiadomo ile procka :)

Powiedz proszę, że żartujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to wygląda w praktyce? Powiedzmy ten 1%. Mam teraz Wordpressa z kilkoma wtyczkami i ok. 100uu dziennie na 8p.pl , i co drugi dzień dostaję komunikat o przeciążeniu serwera (u nich limit to 2%, ja generuję nawet 6%)co skutkuje zawieszeniem konta. Na prohost.pl dam radę? To nie są błędy skryptów, blog mam zoptymalizowany. Nie wiem, może 8p.pl hostuje tylko strony statyczne :)

 

Zależy mi na szybkiej zmianie hostingu, ale nie wiem jak szukać żeby znowu się nie nadziać na tak niskie limity jak w 8p.pl!

Ja z 1000uu/dzień i przeładowanym WP różnymi wtyczkami miałem < 2% :)

 

P.S. Aby zmniejszyć obciążenie zainstaluj wtyczkę WP-Cache2 lub WP SuperCache - one zmniejszą zużycie zasobów procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

U mnie na koncie platinium stoi:

 

- 2 blogi na wordpressie

- 1 serwis na joomli (mała oglądalność)

- 3 serwisy na extreme-fusion (z czego jeden ma sporą oglądalność)

- forum na przemo (~500 userów, 24k postów, średnio około 6-7 osób online)

 

No i jak ostatnio pytałem to było 1% :)

 

http://www.lukasamd.com/phpsysinfo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wasze przykłady dają już jakieś pojęcie.

 

P.S. Aby zmniejszyć obciążenie zainstaluj wtyczkę WP-Cache2 lub WP SuperCache - one zmniejszą zużycie zasobów procesora.

 

Już to zrobiłem! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 14:40 dostałem mejla o zmianie sposobu odpalania skryptów php. Zmiany wprowadzono... tego samego dnia o 17! Ja rozumiem, że trzeba unowocześniać strony, ale na litość boską, takie info wysyła się kilka dni przed!!! Moja strona przestała działać na kilka godzin, bo nie miałem jak jej naprawić. Gdybym dostał mejla chociaż z dzień wcześniej, zarezerwowałbym sobie te kilka minut w okolicach godziny 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w mailu podane było - jedno przyciśnięcie opcji w panelu przywraca stary sposób odpalania skryptów - więc można sobie kliknąć i poprawiać później. A konfiguracja testowa była robiona we wrześniu i wtedy powinna była być wprowadzona zmiana przez klientów aby była gotowa. Pierwsze powiadomienie 1 września. Można też było poprosić o sprawdzenie wszystkiego jeśli samemu się nie mogło być o 17 - po to jest support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedno przyciśnięcie opcji w panelu przywraca stary sposób odpalania skryptów - więc można sobie kliknąć i poprawiać później

 

Szczególnie jak się jest w podróży, daleko od domu bez laptopa ;/

 

Bardzo bym prosił o wysyłanie takich informacji z min. 24h wyprzedzenim czasowym.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasza wina za nie wzięcie pod uwagę, że nie każdy zrobił co powinien wcześniej. Tu przyznam rację. Ale masa klientów ignoruje nasze zalecenia i informacje a potem są problemy. Z naszej strony zrobiliśmy to tak aby było prosto i przyjemnie - większość rzeczy była przez nas automatycznie poprawiona. Jedynie ustawienia php i jednego z htaccess nie mieliśmy możliwości bezpiecznie za użytkowników przestawić. Co myślę u pana było powodem problemu. Do panela tez specjalnie dodaliśmy opcję wyboru php i sposobu jego odpalania aby było łatwiej. Niestety musieliśmy przeprowadzić całą operację w określonym czasie i na to nie poradzę nic. Zmiany były pewne od początku września i nawet przez kilka dni wszystko działało we wrześniu na teście więc liczyliśmy, że konfiguracja powinna być gotowa ze strony klientów. Ale jak na początku napisałem -nasza wina za błędne przekonanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy macie wrazenie ze od kilku dni jakos dziwnie zamula?

 

ja mam takie wrazenie, czasami nawet trafia sie 'internal server error' , znajomy z drugiego konca polski tak samo ma.... a szkoda bo namawialem go na konto ;)

 

od ludzi z firmy dostalem kilka dni temu info ze jakis backup sie przedluzyl i zamulal serwer...no dobra , tylko ciekawe co teraz muli...

 

polaczenie do cpanelowego phpmyadmin ..po 10sekund odsiwezanie strony:/ przy uzyciu wlasnego wgranego jak sugerowal support niewiele lepiej :/

 

czyzby zaczynalo sie dziac zle w firmie prohost? :/ wrazenie mam takie jakby serwer byl mocno przeladowany po prostu , ale moge sobie gdybac....

 

a bylo tak fajnie kurde.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z supportem się kontaktował z pytaniem "co teraz muli..."?

 

 

nie, bo teraz nie muli :D , napisalem post zeby poznac opinie inych klientow czy maja podobne odczucia

od kilku dni obserwuje ze cos sie dzieje jakby load byl duzy, w szczegolnosci widza to potencjalni klienci ktorym ten hosting polecam i badz co badz moge miec z tego jakies profity

 

jak tak dalej bedzie to pewnie napisze do supportu magiczne pytanie "co sie sypie" , chociaz pewnie i tak to przeczytaja tutaj :D

 

ps. zawsze uwazalem ze prohost ma zbyt niskie ceny do jakosci swiadczonych uslug :D , wole zeby podniesli np ceny i wszystko bylo jak do tej pory (np w tym celu dokupili kolejny serwer) niz zeby bylo za tanio i zbyt przecietnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Ja muszę potwierdzić to co pisze shikataganai:

 

- phpmyadmin z cPanelu chodzi tragicznie - jak zapytałem support co zrobić aby było lepiej: najlepiej wrzucić własny. Wrzucam własny - śmiga. Chcę zgrać bazę ~20MB - Internal Server Error. Piszę z tym do suportu, w dopowiedzi mam: własne skrypty podlegają limitom, proszę korzystać z phpmyadmina w cpanelu.... dobrze że chociaż opcja zgrywania backupa bazy w cPanelu działa dobrze.

- po wgraniu eacceleratora było dobrze, teraz zaczęło się "pierniczyć" - zdarza się Internal Server Error, czasami strony niesamowicie mulą (czas generowania ponad 10 sekund) - u mnie na pewno jest ok, wczoraj prosiłem o dane odnośnie max obciążenia no i otrzymałem odpowiedź: "prawie 2%".

 

Może problemy wywołane są tym, że jednocześnie mamy 3 tryby do wyboru:

- php4

- php5

- php5 fast-cgi + eaccelerator

 

Czytałem gdzieś że nawet tandemy php4 i php5 nie są dobre (tzn. z możliwością wyboru).

 

Często gdy serwer muli i zapyta się helpdesk co jest, odpowiadają - ktoś podpina/usuwa sporo domen... no to może by tak rozwiązać jakoś ten problem, skoro sytuacja nagminnie się powtarza?

 

W sumie jestem zadowolony bo paów żadnych nie ma, na ogół chodzi dobrze, trzeba jednak przynać - ostatnie 2 tygodnie nie są zbyt dobre.

 

BTW. Co do eacceleratora - nieco śmieszna sprawa. Ja mam ustawiony tryb właśnie php5 cgi + eaccel, niestety nie mogę tego dodatku wykorzystać na forum mybb jako cache, ponieważ funkcja eaccelerator_get jest wyłaczona - z jednej strony dodają coś, co może zmniejszyć obciążenie, z drugiej unimożliwiają używanie tego czegoś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałem gdzieś że nawet tandemy php4 i php5 nie są dobre (tzn. z możliwością wyboru).

 

Tylko jeśli ktoś kombinuje, aby oba parsery równolegle działały jako moduł serwera Apache.

 

 

Prohost opiera się w 100% na wersjach CGI co dla serwera www nie stanowi bolączki,

 

może oferować ich nawet 10 do wyboru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem Ci odpisać. Wiesz wchodziłem na Twoją stronę i było ok. Nawet mój skrypt phpsysinfo niczego specjalnego nie wychwycił. Może miałeś problemy z łączem?

 

@BOSS

jesli pisales to do mnie i miales na mysli strone masterpart.pl to ona nie jest hostowana przez prohost, tak sie tylko sklada ze serwer jest w tym samym budynku ale juz na innym pietrze :D

 

 

 

ps.

wlasnie o to mi chodzilo, to co napisal lukasamd w 100% opisuje sytuacje jaka obserwuje, ufam w profesjonalizm ludzi z prohosta i mam nadzieje ze uda im sie zdiagnozowac problem i go rozwiazac , jak na razie mam konto w tej firmie chyba 2 czy 3 rok i to jest pierwszy zgrzyt ktory sie pojawil .. faktycznie tez mam wrazenie ze zaczelo sie po wprowadzeniu zmian z PHP.

 

no nic, poczekamy-zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Hmm... może jeszcze nie wszystko jest skonfigurowane tak jak trzeba, lub inni klienci mają jakieś problemy (ze samymi skryptami problemów na php5 cgi + eaccel to ja nie mam, nie licząc cache w mybb)... Ja tam mam konto na serwerze na którym niedawno dołożono 4GB RAM a mimo to chodzi tak jak opisywałem...

 

Może użytkownik Prohost będzie mógł nam coś więcej powiedzieć na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie Prohostowi stawić czoła sytuacji.

Wypowie się jak będzie miał chwilę wolnego.

Jestem pewien, że komuś będącemu tak długo na rynku zależy na stabilnym działaniu usług,

niestety hosting rządzi się swoimi prawami i nie wszystko się da zrobić w 5 minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Aczkolwiek zamiast zbywać klienta tekstami typu "proszę wgrać swojego PMA" powinni mu zgrać/wgrać bazę przez shella i po problemie :D

Ja bym przynajmniej tak zrobił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. phpmyadmin w cpanelu działa na php z niskim priorytetem z uwagi na brak limitów jaki jest wymagany do poprawnej pracy z importami/exportami. Jakby działał z normalnym priorytetem to kilka jego sesji i serwer nie robi nic innego jak obsługuje phpmyadmina a reszta zamula.

 

2. Nie ma problemu z importem/exportem bazy w phpmyadmin z cpanela - tylko strony się wolniej ładują niż na lokalnym. Jeśli ktoś chce mieć szybciej to proponujemy własnego phpmyadmina. Jeśli ktoś chce to support exportuje/importuje bazy z shella.

 

3. Błąd 500 pojawić się może podczas restartu apache w czasie kiedy użytkownik otwiera stronę. Przecież nie zabronię dodawania domen czy ich kasowania. Ja nie trafiłem osobiście na błąd 500 chociaż często przeglądam www. Jednak on istnieje bo widzę, że się pojawia w logach. Trzeba mieć szczęście. Takie uroki serwera dzielonego.

 

4. Funkcje eacceleratora put i get nie mogą być dostępne na serwerze dzielonym bo można za ich pomocą przeprowadzić dosa. Niedostępność tych funkcji nie przeszkadza mu w przyśpieszeniu php.

 

5. Co do zamulania to takie występuje ale jest to sporadyczne i trwa kilka sekund. Powodem są użytkownicy którzy zapychają bazę danych. W tej chwili rozważamy wprowadzenie limitu na łączny czas trwania zapytań co przytnie zamulaczy. Oczywiście trzeba to dokładnie przemyśleć. Głównie skrypty wyszukiwarek mp3 potrafią wywołać efekt czkawki - my z nimi walczymy a one jakoś cały czas się na kontach pojawiają - limit rozwiązałby też ten problem. Patcha do serwera mysql mamy gotowego ale musimy przez jakiś czas zbierać dane aby odpowiednio zastosować taki limit.

 

6. Dzisiaj przez godzinkę klikałem sobie po www obu panów i raz trafiłem na 9 sekundową generację strony - nie mogę zagwarantować, że za każdym odświeżeniem strony czas generacji będzie taki sam - to jest serwer shared nie dedykowany. Normalnie mi się biega po waszych stronach - nie przesadzajmy.

 

To są czasy generacji forum by przemo jednego z panów jakie skopiowałem podczas przeglądania:

 

[ Time : 0,62s | 11 Queries ]

[ Time : 0,17s | 8 Queries ]

[ Time : 0,2s | 10 Queries ]

[ Time : 0,38s | 9 Queries ]

[ Time : 2,64s | 7 Queries ]

[ Time : 0,23s | 10 Queries ]

[ Time : 0,1s | 10 Queries ]

[ Time : 0,02s | 3 Queries ]

[ Time : 0,14s | 7 Queries ]

[ Time : 0,11s | 8 Queries ]

[ Time : 0,03s | 6 Queries ]

[ Time : 0,11s | 7 Queries ]

[ Time : 0,42s | 12 Queries ]

[ Time : 0,08s | 6 Queries ]

[ Time : 0,63s | 9 Queries ]

 

Nie widzę powodu do płaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×