Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gr

Ile zarabia administrator ?

Polecane posty

Witam !

 

Moje pytanie może się wydawać nieco... (nie wiem jakie)

 

Ale mam zamiar zatrudnić administratora (pełna obsługa serwera, konfiguracja usuwanie usterek - wszystko co leży w zakresie jego obowiązków), który bedzie pracował standardowo 8h dziennie od pn-pt (umowa o pracę) , tyle że nie wiem jak kształtują się zarobki administratorów, ...za ile taki człowiek może zgodzić się pracować... itd.

 

Zapewne niektórzy z Was mają już doświadczenie jako adminnistrator serwera, dlatego chciałbym się dowiedzieć ile zarabia administrator.

 

P.S. mam na myśli wykfalifikowaną osobę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza Wawa to od 2000 netto w zwyz.

 

W Warszawie to nie wiem jakie sa place - podobno sa wyzsze :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w malych miastach place dykuja bezrobocie, sutuacja finansowa firmy i ... place w konkurencyjnych firmach. Ponadto czynnikami wplywajacymi na pensje sa tez kwalifikacje, wyksztalcenie, doswiadczenie oraz sila negocjacji :)

 

ogolnie to jest tak, ze jesli potrzebujemy czlowieka do administracji serwerem linuxowym to na ogol nie potrzebujemy czlowieka po studiach aczkolwiek im admin ma lepsze wyksztalcenie tym lepiej (wiele osob juz po szkole sredniej umie w sumie niezle obslugiwac serwery linuxowe). Nie potrzebujemy tez koniecznie kogos kto zna sie perfekt na programowaniu aczkolwieik wielu adminow jest tez niezlymi programistami.

 

mysle, ze w mniejszych miejscowosciach (z duzym bezrobociem i mala iloscia firm konkurencyjnych) mozna spokojnie znales admina serwera linuxowego za ok. 900-1500 zl "do lapki" za caly etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Zapewne niektórzy z Was mają już doświadczenie jako adminnistrator serwera, dlatego chciałbym się dowiedzieć ile zarabia administrator.  

P.S. mam na myśli wykfalifikowaną osobę.

 

Na zachodzie to jedna z najlepiej platnych grup zawodowych:)

Ale tak jak pisali przedmowcy - ceny dyktuje rynek. Ale pamietaj, jaka placa taka praca :)))

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. mam na myśli wykfalifikowaną osobę.

 

tak z ciekawosci - mozesz zdefiniowac co dla ciebie znaczy wykfalifikowany administrator :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości, co należy do obowiązków Administratora oprócz

(pełna obsługa serwera, konfiguracja usuwanie usterek - wszystko co leży w zakresie jego obowiązków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

a może tu chodziło o firme hgostingową i administrator On-Line??

w takim przypadku nie ma chyba różnicy gdzie ktoś mieszka ;) tylko żeby umiał administrować serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
a może tu chodziło o firme hgostingową i administrator On-Line??  w takim przypadku nie ma chyba różnicy gdzie ktoś mieszka :) tylko żeby umiał administrować serwer.

 

Oj ma ma i to zasadnicza - kwestia glownie odpowiedzialnosci.. Wiesz - jak ktos pracuje zdalnie to ciezko go upilnowac i moze odwalac fuszerke ;)

Lepiej miec go na oku i pod reka!

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7500 Brutto - Warszawa ;)

 

EDIT: HPUX, Windoza, Linuch, Cisco i pare innych pierduł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki wiem, ze admin jest bardziej przydatny na miejscu niz zdalnie. (czasami trzeba haslo zmienic od razu lub fachowa konsultacja przy sluchawce telefonu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z praktyki wiem, ze admin jest bardziej przydatny na miejscu niz zdalnie. (czasami trzeba haslo zmienic od razu lub fachowa konsultacja przy sluchawce telefonu).

 

Zdaklnie - GPRS/Internet + VPN robi swoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

35 zl godzina pracy (zdalne stanowisko) ! Tyle placimy polskiemu pracownikowi na reke. Zdolny chlopak, ciesze sie, ze go mamy :)

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co innego praca zdalna kilka godzin w tygodniu, a co innego praca 8h/tygodniowo. Chyba ze tyle mu placicie za 8h*5dni tygodniowo, to ja tez tak chce :).

Za prace dorywcze zawsze sie placi wiecej, dla przykladu instalowalem ostatnio postfix+sql+bajery, zajelo mi to 3h i wpadlo 80$. (80$*3zl=240zl/3h=80zl/h)

Na codzien zarabiam o wiele mniej... :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Hi!

 

35 zl godzina pracy (zdalne stanowisko) ! Tyle placimy polskiemu pracownikowi na reke. Zdolny chlopak, ciesze sie, ze go mamy :)

 

Gruss

tomasz

a servery e9.pl leca na php 4.3.3 etc ... uhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a servery e9.pl leca na php 4.3.3 etc

Dobrze wiedziec, zaraz je schakerze :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze wiedziec, zaraz je schakerze :-D

 

Hi!

 

Nie bede zapraszal :)

 

To ze jest "stara" wersja PHP nie oznacza ze jest dziurawa. Wystarczy tylko na biezaco zatykac dziury. SUSE oferuje najlepszy support, informuje o dziurach i udostepnia latki do starych wersji, i to wszytsko praktycznie automatycznie.

 

Gruss

tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na czym opierasz swoje zdanie "SUSE oferuje najlepszy support" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Mysle, ze wynika to z komercyjnosci produktu. SuSe tak jak na przyklad RedHat Enterprise maja swietny support.

 

Zwlaszcza teraz po przejeciu SuSe przez Novella.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

 

płacił mi koleś 200 pln za pracę raz w tygodniu - w poniedziałek łatałem dziury....a w niedziele już okazało się, że wykryto kilka nowych (o któych w poniedziałek nie wiedzieli) i mogli się włamać.

 

jaka płąca taka praca.

 

Teraz za administrtowanie biorę 3500 pln do ręki. Ale pracuję niemal 24h na dobę. Jak coś potrzeba to od razu robię. I jak do tej pory (ostatnie 12 miesięcy) serwer nie miał ani jednego awaryjnego wyłączenia/reboota - jedynie jak to było już zupełnie niezbędne po aktualizacji oprogramowania to robiłem ponowne uruchomienie.

 

A więc - chcesz nie mieć problemó z serwerem? to szarpnij się i wydaj więcej.

 

Aha - warto także zatrudnić kogoś na wyłącznośc - koszty rosną bo musisz zus mu opłącić itp. Takze wynagrodzenie trochę większe. Ale masz pewność, że nie powie Ci - nie mogę teraz zrobić bo robię gdzie indziej.

 

Do tego jak dołożysz służbowy telefon z gprsem tak aby mógł w każdym miejscu działać to jesteś urządzony.

 

Ale koszta będą takie, że zacznie Ci się opłacać dopiero przy pełnym jego wykorzystaniu czyli daniu mu administracji około 5 porządnymi serwerami.

 

pozdr.

 

ps: chodziło mi tutaj o wyjaśnienie paru kwetsii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fobi, ile ticketow otworzyles w Novellu (dot. SUSE) ze twierdzisz ze maja taki dobry support ?

 

W moim doswiadczeniu z supportem swiadczonym przez Novella dla SLES to na 10 ticketow w 5 przypdkach odpowiadaja nie na temat, w 3 bardzo ogolnie, a jedynie 2 mozna uznac za rozsadne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

gb -> zacytuje tutaj Tomasza:

SUSE oferuje najlepszy support, informuje o dziurach i udostepnia latki do starych wersji, i to wszytsko praktycznie automatycznie.

 

I jesli dobrze pamietam (to bylo miesiac temu) to chodzilo o support jako wsparcie dla dystrybucji, rozwoju, patchy itd, a nie support w sensie przedstawionym przez Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Dobrze wiedziec, zaraz je schakerze :-D

 

Hi!

 

Nie bede zapraszal :(

 

To ze jest "stara" wersja PHP nie oznacza ze jest dziurawa. Wystarczy tylko na biezaco zatykac dziury. SUSE oferuje najlepszy support, informuje o dziurach i udostepnia latki do starych wersji, i to wszytsko praktycznie automatycznie.

 

Gruss

tomasz

Moze i ma dobry support i latki ale php jako oprogramowanie wplywajaco kluczowo na bezpieczenstwo na serverze powinno byc aktualizowane oraz zabezpieczane. Ale chwale sobie system suse :)

 

Lecz tu cos latki nie pomogly :>

 

http://www.zone-h.org/en/defacements/filte...r_domain=e9.pl/

 

(odkopalem gdzies akurat). Suse ma bardzo dobre pakiety novell stara sie i moze byc smialo uzywane na serverach. Co do ticketow nigdy nie testowalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do uaktualnien, to sa chyba najszybsi jesli chodzi o komercyjne dystrybucje, jednak nadal zdecydowanie spoznieni w porownaniu na przyklad do Debiana.

 

Co do "automatyzacji" to wolabym aby zamienili "yast2" na "apt", jednak w roadmapie na nastepne 12 miesiecy tego nie ma, natomiast sa inne ciekawoski.

 

Napewno SLES jest najlepsza dystrybucja w zastosowaniach typu "enterprise", jednak polemizowalbym czy jest juz taki dobry do zastosowan hostingowych.

 

Jego najwiekszy plus to certyfikacja aplikacji korporacyjnych (np.: Oracle), teraz dodatkowo oglosil Siebel ze bedzie produkowal oprogramowanie takze dla SLES. Dodatkowo prawie cala gama produktow Novela jest w wersji na SLES (nie zawsze z identyczna funkcjonalnoscia i troche do tylu z wersjami).

 

Osobiscie mnie przeszkadza w SLES zbyt duza "okienkowosc" i GUI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×