Skocz do zawartości
seraphin

Podejmę Się Pracy Jako Administrator Unix/linux

Polecane posty

Witam.

 

Podejmę się pracy jako administrator systemów unix/linux. Posiadam kilkuletnią praktykę w administracji tymi systemami Linux i *BSD ( FreeBSD głównie ) oraz instalacją, konfiguracją, uruchomieniem i zarządzaniem takich usług jak :

 

- www : apache ( wszystkie wersje ) wraz z pluginami takimi jak mod_php, mod_perl, mod_python, mod_security, mod_rewrite itp, lighthttpd

- poczta : postfix

- bazy danych : postgresql, mysql

- ftp : vsftpd, proftpd, pureftpd

- zdalnego dostępu : opensshd.

 

Oprócz tego :

 

- tworzenie bezpiecznych środowisk dla uruchamianych usług za pomocą podsystemów jail/chroot

- budowa firewalli w oparciu o pf/altq i ipfw/dummynet

- budowa systemu świadczącego usługi zdalnego dostępu użytkownikom wraz z usługami konta www/ftp/poczty ( konta shell )

- systemy detekcji władań IDS/NIDS, monitoring sieci i generowanie automatycznych raportów realtime.

- tworzenie kopii bezpieczeństwa danych i archiwizacja ich

- szyfrowanie komunikacji wdrażanych usług usług

 

Programuję w języku ANSI C ale znane mi są na poziomie podstawowym inne języki takie jak perl, python, php, czy skrypty powłoki.

 

Więcej szczegółowych informacji na temat moich umiejętności można znaleźć w moim CV :

http://seraphin.ath.cx/cv.pdf

 

Kontakt :

 

Interesowałaby mnie praca zdalna.

 

Przemysław Rutowicz

mail : seraphin@seraphin.ath.cx

gg : 3153350

telefon : +48606134209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie pytanie. Jestem ciekaw jak ma sie Twoja wiedza do tego co piszesz o sobie.

 

Napisz mi prosze cos o opcji KeepAlive w apachu. Na co ma ona wpływ, w jakich sytuacjach powinna byc wlaczona/wylaczona, jak się ona odnosi do innych opcji w apachu, jaka/jakie opcje nalezy zmodyfikowac wraz ze zmiana wartosci KeepAlive (nie mowie w kazdym razie o MaxKeepAliveRequests)?

 

Odpowiedz prosze na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie info można sobie wygooglować, a jego wiedza i doświadczenie sprawdzi się najlepiej w praktyce... Więc mało rzetelne byłyby informacje zamieszczone tu, gdyż są one po prostu ogólnodostępne. Przemek, tak z ciekawości, obsługiwałeś servery typu shared-hostingowe? Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Ciebie pytanie. Jestem ciekaw jak ma sie Twoja wiedza do tego co piszesz o sobie.

 

Napisz mi prosze cos o opcji KeepAlive w apachu. Na co ma ona wpływ, w jakich sytuacjach powinna byc wlaczona/wylaczona, jak się ona odnosi do innych opcji w apachu, jaka/jakie opcje nalezy zmodyfikowac wraz ze zmiana wartosci KeepAlive (nie mowie w kazdym razie o MaxKeepAliveRequests)?

 

Odpowiedz prosze na forum.

 

Polemizowalbym. W google nie znajdzie takich informacji ktorych ja oczekuje. Tak czy inaczej czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KeepAlive w apaczu? To wsparcie dla trwałych sesji http przez które można można wykonać więcej requestów bez zestawiania połączenia od nowa za każdym razem. Pozwala to podnieść wydajność serwera gdyż nawiązanie połączenia za każdym razem jest często nieefektywe. Szybciej jest przesłać powiedzmy 5 obrazków przy jednym połączeniu keep-alive niż nawiązywać 5 połączeń i ściągać po jednym obrazku na połączenie. KeepAlive jest domyślnie włączone w apaczu. Inne opcje konfiguracyjne?

MaxKeepAliveRequests tak jak wspomniałeś, czyli ilość możliwych requestów na każde połączenie keep-alive i KeepAliveTimeout czyli po jakim czasie serwer zamknie połączenie przy braku aktywności. Domyślne wartości są różne dla różnych wersji apacza, można to pewnie znaleźć w manualu. A czemu pytasz o takie rzeczy? Lepszym wykładnikiem wiedzy administratora jest to, jak sobie on radzi w praktyce. Nie wiem jakich informacji oczekiwałeś i szczerze mówiąc nawet nie mnie to specjalnie nie interesuje - może i jest w tym jakiś haczyk - nie wiem. Pytasz, to odpowiadam na tyle na ile wiem ;-)

 

rusel : Nie, nie obsługiwałem serwerów shared hostingowych. Szczerze mówiąc to dopiero staram się nabyć jakieś większe doświadczenie w praktyce, na większych serwerach/sieciach. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@seraphin... skądś Cię kojarze... ircujesz? linuxstorm? <:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KeepAlive w apaczu? To wsparcie dla trwałych sesji http przez które można można wykonać więcej requestów bez zestawiania połączenia od nowa za każdym razem. Pozwala to podnieść wydajność serwera gdyż nawiązanie połączenia za każdym razem jest często nieefektywe. Szybciej jest przesłać powiedzmy 5 obrazków przy jednym połączeniu keep-alive niż nawiązywać 5 połączeń i ściągać po jednym obrazku na połączenie. KeepAlive jest domyślnie włączone w apaczu. Inne opcje konfiguracyjne?

MaxKeepAliveRequests tak jak wspomniałeś, czyli ilość możliwych requestów na każde połączenie keep-alive i KeepAliveTimeout czyli po jakim czasie serwer zamknie połączenie przy braku aktywności. Domyślne wartości są różne dla różnych wersji apacza, można to pewnie znaleźć w manualu. A czemu pytasz o takie rzeczy? Lepszym wykładnikiem wiedzy administratora jest to, jak sobie on radzi w praktyce. Nie wiem jakich informacji oczekiwałeś i szczerze mówiąc nawet nie mnie to specjalnie nie interesuje - może i jest w tym jakiś haczyk - nie wiem. Pytasz, to odpowiadam na tyle na ile wiem ;-)

 

rusel : Nie, nie obsługiwałem serwerów shared hostingowych. Szczerze mówiąc to dopiero staram się nabyć jakieś większe doświadczenie w praktyce, na większych serwerach/sieciach. ;-)

 

Tyle to ja sie z manuala moge dowiedziec. Sadzisz ze wylaczenie keepa pozwala podniesc wydajnosc? Jestes tego pewien? Jak to sie ma to do forkowania procesow? Co jest lepszym rozwiazniem i w jakich sytuacjach? Dlaczego nie wspolamniales o limicie procesow, sadzisz ze to nie jest powiazane z keepalive? A co z MaxRequestsPerChild?

 

W praktyce? Hmm, a co jesli dostaniesz serwer ktory zaczyna dostawac duzego loada z powodu zbyt duzej ilosci wywolan. Co jesli bedzie tam jakis skopany skrypt php? Bedziesz to empirycznie sprawdzal na produkcyjnej maszynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×