Skocz do zawartości

Polecane posty

Opinie o vel.pl

Uzywa ktos serwera vel.pl ?

Firma dosc znana a jak z jakoscia?

Nie chodzi o ceny lecz jakos, szybkosc dzialania serverow, support itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z ich usług od kilku lat i jestem bardzo zadowolony. Wsparcie mają bardzo dobre. Wszystko do tej pory szybko mi załatwiali jak potrzebowałem pomocy.

Polecam w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja przygoda z firmą VEL skończyła się niedawno po 5-letniej współpracy. Na utrzymaniu miałem niewielki autorski skrypt, forum phpbb by przemo, a z biegiem czasu wdrożona miała być galeria zdjęć. Problem w tym że przez te 5 lat za 100zł/rok ciągle w ofercie miałem 2GB powierzchni i 28GB transferu / rok. Nie żebym był upierdliwy, ale dla stałego klienta można było przygotować coś więcej niż 28GB. Na dzisiejsze czasy to niestety niewiele (zwłaszcza z galerią w planach). I owszem tu podziękowania dla administracji, po wyrażeniu swojej opinii do supportu otrzymałem w promocji 40GB/rok. Mimo wszystko nie uznaję tego za wadę firmy. Taką mają ofertę, taki cennik, ja kupuję więc akceptuję, jest okej. Z supportu ogólnie nie korzystałem często. Serwis był mały i nie było z nim większych problemów. Nie siedziałem przy nim każdego dnia wobec czego nie jestem w stanie stwierdzić czy wszystko działało przez 24 godziny na dobę lecz niemalże w każdej chwili gdy odwiedzałem stronę wszystko działało w szybkim tempie. Problemy pojawiły się na końcu kiedy to zacząłem rozglądać się za nowym usługodawcą. Wszelki kontakt z administracją w VEL poprzez system ticketów (chodziło między innymi o zachowanie domeny vel.pl, o jedną awarię powodującą brak możliwości połączenia z FTP) trwał 1-4 dni.Co więcej, w przypadku ticketa który wisiał 4 doby, zdecydowałem się na kontakt telefoniczny. Administrator (zakładam po posiłku, coś chyba próbował usunąć między zębami), wiedział o moim zgłoszeniu, mimo to nie było nawet napisane "przyjąłem sprawdzę","przeczytałem, przyjrzę się" czy cokolwiek innego. Dodam że chodziło tylko o wpisy DNS do wspomnianej wyżej domeny. Ogólnie rzecz biorąc pod koniec współpracy support dla mnie nie istniał. Z VEL związany jestem aktualnie tylko i wyłącznie ze względu na zachowanie u nich domeny.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam vel.pl od 7 lat i poza małymi jak na moje potrzeby transferami byłem bardzo zadowolony. Niestety pół roku temu coś się zaczęło sypać:

- serwery mocno zwolniły

- uptime hostowanych stron to max 20 dni

- dzisiaj serwer leży i kwiczy i a telefony vel.pl nie są odbierane

- niedawno Panowie z vel.pl coś namotali i cron przestał wykonywać zadania, sami oczywiście tego nie zauważyli a naprawiali to przez ponad tydzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od 7 lat i nie mam zamiaru mieć dłużej...

Od tych 7 lat niestety ani razu nie poprawili parametrów kont (ani też nie zmniejszyli ceny za już bardzo marne parametry).

Jednak szalę goryczy przelało odcięcie części moich stron - z tego co widzę, to ich domeny omet.pl i to.pl zostały przejęte przez aftermarket, od czwartku piszę do nich w tej sprawie - zero odpowiedzi... Większość moich stron była właśnie w tych domenach (jako subdomeny), teraz nie mam niczego! Ani dostępu przez FTP, żeby zrobić kopie zapasowe (mam starsze kopie, ale jakieś tam małe zmiany na stronkach robiłem...), ani stron w sieci... tylko rachunek za serwer-widmo! Dzisiaj wysyłam im pismo z wypowiedzeniem umowy z ich winy (bo chyba nie z mojej?!).

 

NIE POLECAM !!

 

Support NIE ISTNIEJE, olewają klienta, firma rodem z PRL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymam swoją opinię i potwierdzę powyższą. Tak jak wspominałem - w firmie mam już (albo nawet AŻ) tylko domenę którą chciałem przedłużyć. Transakcja przeprowadzona mTransferem zwykle przechodziła z automatu. W tym momencie kasa poszła, domena nie działa, odpowiedzi na maila nie ma, telefonu nikt nie odbiera. Po raz kolejny - odradzam.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od 2 dni strony na vel.pl nie działają, strona firmy też nie działa, telefonów nikt nie odbiera, brak słowa wytłumaczenia, ogólnie porażka, miałem tam kilka kont, większość stopniowo przenosiłem do innej firmy ale kilka zostało na vel i od wczoraj strony nie działają.. Brak słów, jesli jakimś cudem vel.pl zadziała to zabieram wszystko i uciekam do konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największemu wrogowi nie poleciłbym usług firmy VEL.pl.

Mam u nich dwie strony od pół roku i systematycznie albo się nie wyświetlają, albo nie działają skrzynki pocztowe. W sytuacjach awaryjnych nie odbierają telefonów, nie odpowiadają na SMSy i maile.

Od wczorajszego południa, czyli już ponad dobę, wszystko leży - nie działają moje strony WWW, ani poczta.

Może ktoś coś wie, co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra, jak do tej pory w ciagu kilkuletniej współpracy było OK.

Co roku przelewałem hajs i na tym się kończyło.

Obecnie opłacenie hostingu jak i domen nie działa, Panowie z VEL.pl muszą to przedłużac/aktywować recznie.

Jak widać nie do końca udanie bo jedna z domen za moment mi wygaśnie z 15 dniowego okresu zawieszenia.

od tygodnia nie mogę sie dodzwonić a dziś nei działą jakakolwiek z domen plus strona główna hostingu VEL.pl. Rok temu jeszcz bym polecił, niestety podejście do klienat jest rodem z jakiejś parodii - nie polecam, nie zachecam , omijajcie długim łukiem. Kontakt z firmą nie istenieje albo nie odbierają albo wyłączają komórki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to ja również dodam coś od siebie.

Mam w vel.pl hosting od jakichś 7-8 albo nawet 9 lat, ciężko mi to policzyć.

Przymykałem oko na to, że czasem serwer się wysypał, ale do pewnego momentu (jakies 2-3 lata temu) nie miałem przez cały czas użytkowania vel żadnych problemów

 

Od jakichś 2 lat sporadycznie (raz na kilka miesięcy) padał serwer www i poczty, ale tylko na kilka godzin

 

Doświadczyłem tego samego z subdomenami to.pl, o których pisał jeden z użytkowników wyżej - otrzymana przeze mnie informacja to taka - że dali im taką zaporową cenę, że nie da rady - ale że nie mógł 10-14 dni wcześniej powiedzieć? tylko z dnia na dzień wyłączyć?

 

Jakoś temat z .to przebolałem, bo mam 2 kupione domeny, których używam, reszta to jakieś małe stronki

 

Od jakichś 3-4 miesięcy, dzieje się tragedia, regularnie padają serwery, najgorsze jest to, że mam tam konto firmowe mojego ojca i nie dochodzą mu maile ani nic nie może wysłać. Zazwyczaj po kilku godzinach, względnie późno wieczorem/następnego dnia rano wszystko wracało do normy.

 

Ale od kiedy 19.05 ok 15:30 próbowałem pobrać pocztę, do teraz nic nie działa. Oczywiście zapomnijcie o dodzwonieniu się do typa, albo poza zasięgiem, albo wyłączony telefon.

 

Jakiś miesiąc temu się mega na niego wkurzyłem, wszedłem na stronę vel.pl w trakcie awarii ( o dziwo działała ) i zobaczyłem pierwsze 3 polecane strony, które korzystają z hostingu. Wszedłem na każdą z nich, znalazłem tam numery telefonów do ludzi i opowiedziałem im o swoich problemach. Każda, ale to KAŻDA z tych osób powiedziała mi że już dawno zmieniła hosting i że prosiła właściciela vel.pl żeby zdjął ich strony ze swojej głównej, bo sobie tego nie życzą - a przecież jego hostingu i tak nie używają...

 

Offtop: Nie mam zupełnie czasu żeby kupić coś nowego, możecie mi polecić coś taniego, nie musi być duży hosting 1-2GB wystarczy, bylebym miał tam przynajmniej 5 kont e-mail do założenia. az.pl? linuxpl.com?

 

Pozdrawiam i łączę się w 'bulu i nadzieji' z każdym, kto używał vel.pl.

 

PS. Może też napisać wypowiedzenie z winy vel.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vel.pl chyba upadło, a właściciel uciekł. Czy ktoś może zna jego miejsce pobytu? Potrzebuję odebrać od niego moje pieniądze.

 

:lol:

 

Coś ostatnio dużo upadków "Legend"... najpierw amm/ebitda, teraz vel...

 

Jak się firmy nie rozwija tylko odcina kuponiki to tak się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu była podobna sytuacja, wszystkie strony na tych serwerach nie działały, na szczęście po kilku dniach zaczęły działać co dało możliwość porobienia kopii zapasowych, a większość stron przeniosłem na inne serwery. Napisałem też wiadomość do vel.pl, że chciałbym odzyskać pieniądze za konta które opłaciłem ale nie spodziewałem się, że ktoś mi odpisze. No i nikt nie odpisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, wczoraj po południu serwery wstały. Tak po prostu zaczęły działać po 3 dniach!

W tym czasie zdążyłem wykupić inny serwer, domeny już zmigrowane, w weekend pliki i pa pa.

Używam "legendarnego" vel.pl od 2006 roku i niestety ale sami mnie zmusili do odejścia.

 

A najlepszy to jest ten panel do pomocy w którym zgłasza się problem i pewnie w założeniu powinien być obsłużony, jeden z moich wpisów czeka już 438 dni i 19 h... mają tempo :)

Edytowano przez smelek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś dwóch lat jakość działania vel.pl była fatalna, ale to co się stało w 2014 r. jest niewyobrażalne. Awarie trwają niemal non stop, a z firmą nie ma żadnego kontaktu - nie odbierają telefonów, mail itp. Awaryjność tego serwera jest tym bardziej dziwna, że vel.pl tylko dzierżawi serwer od niemieckiej firmy, z którą kontakt jest bardzo dobry. Na czym polega problem vel.pl? Nie chce mi się nawet zastanawiać. Wszystkim którzy zastanawiają się nad skorzystaniem z jakichkolweik usług VEL.PL Mariusz Groszek polecam TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA OD TEJ FIRMY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kolejna awaria w tym roku. Chyba najdłuższa - już piąty dzień (ciekawe, czy znów "nagle" zacznie wszystko działać, czy to już całkiem koniec?). Zero kontaktu z panem Mariuszem. Brak słów.

Od kwietnia br. jest po prostu tragicznie. Zdecydowanie nie polecam.

Przykra sprawa, bo przez wiele lat było OK.

Nie traćcie pieniędzy i nerwów.

 

Przeniosłam się na linuxpl.com i (na razie) jest o niebo lepiej. Świetny kontakt, niemal natychmiastowy. Parametry serwera - bez porównania lepsze, raptem o parę złotych więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

totalny DRAMAT, MASAKRA i PORAŻKA a i to za mało powiedziane, notorycznie niedziałająca poczta, zawiechy strony, brak kontaktu z kimkolwiek, NIEPROFESJONALNIE, NIEPOWAŻNIE, BEZNADZIEJNIE, kasowanie forsy za g,,,no, nadaje się tylko do sądu. Gorąco NIE POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci wez sobie 2ap.pl, pieniadze male i jakosc rewelacyjna. Hostuje tam pare stronek jestem naprawde zadowolony a oprocz tego wszystko maja autorskie, wiec widac, ze naprawde sie znaja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedźcie tam dłużej i narzekajcie po forach.

Genialna logika.

 

Brawo. Napisałem tylko co sądzę, jak wszyscy, na temat vel.pl. To chyba oczywiste, że już zmieniłem swój hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Brawo. Napisałem tylko co sądzę, jak wszyscy, na temat vel.pl. To chyba oczywiste, że już zmieniłem swój hosting.

Po czym wnosisz, że miałem na myśli akurat Twoją wypowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ich strona główna (z powodu problemów z bazą danych SQL) zaliczyła pad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×