Skocz do zawartości

Polecane posty

Opinie o linuxpl.com

 

Ogólnie:

-7/10

 

Moduł dodawania opinii o firmie: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/dodaj_opinie/170-linuxpl-com/

Profil firmy: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/firma/170-linuxpl-com/

Dyskusje o ofercie i firmie: http://www.webhostingtalk.pl/topic/34275-dyskusje-linuxplcom/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio mam doczynienia z firmą hostingowi linuxpl.com, która nie zachowała się w porządku wobec mnie. Korzystam z ich hostingu, a domenę opłacam na innym serwerze, bo przenoszenie jej na ten serwer byłby dla mnie problemem. Pieniądze za domenę wpłaciłem przypadkowo na linuxpl.com. Gdy je chciałem odzyskać powiedzieli, że mi je zwrócą po odesłaniu faktury. Odesłałem ją, ale oni po 3 tygodniach mówili, że nie otrzymali fakturę, ale powiedzieli, że odeślą pieniądze „jutro”. Pieniędzy nie ma do dziś, a każda próba kontaktu z nimi jest nieudana.

 

Teraz już czekam tylko na koniec abonamentu na ich serwerze i chce jak najszybciej pożegnać się z tymi „złodziejami”.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez do przypadkowo przeslanych pieniedzy nie trzeba zadnej faktury korygujacej itp. Z ksiegowego punktu widzenia wystarczy przelew o tytule 'zwrot przelewu nienależnego' i nie trzeba tego nawet w żaden sposob ksiegowac.

 

Z prawnego punktu widzienia, pieniadze, ktore sie firmie nie naleza, takze powinny byc zwrocone. Bez zandego 'ale'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mowcie.. transferuje domene od nich; Najpierw pioklo (co za oszust!) mowil, ze wyslal po kody; i tak mnie zwodzil 2 tygodnie z gorka. Dopiero Gregor po te kody poslal. A dzis pytam, czy transfer potwierdzony: pioklo pisze ze tak, gregor, ze trzeba ponowic bo cos nie poszlo.

 

Robia ludzi w balona i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o przybliżenie sylwetek pioklo i Gregora ;) a tak swoją drogą to dla mnie trochę dziwne, że w kontaktach z klientami posługują się nickami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pioklo = Piotr Kloc

Gregor = Grzegorz Mac

 

admini; właściciele chyba (serveradmin.pl też oni). Na GG posługują się nickami, co chyba jest w miarę normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, opłaciłem niedawno konto w5gb, przez 2 tygodnie użytkowania, nie zauważyłem najmniejszych problemów. Serwer pracuje stabilnie, szybko, nie ma padów. Wraz z czasem, będę pisał swoje kolejne (mam nadzieję, iż również pozytywne) odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem ich klientem juz 6 lat (o kurde, az tyle??) i wiem ze w kwietniu przedluze konto na kolejny rok. Bardzo sobie chwale i czasami gdy czytam niepochlebne opninie o linuxpl, az dziw bierze ze to ta sama firma w ktorej sie hostuje...

Tak czy siak jestem bardzo zadowolony i z supportu i z samej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle.

Padów nie zaliczają, wszystko chodzi szybko i sprawnie.

Ja osobiście nie narzekam, ale faktycznie - support trochę kiepski mają.

 

Ogólnie zawsze polecam firmę, ponieważ w tej cenie (+ SSH) nie znajdziesz lepszego konta! Ja na pewno będę przedłużać na kolejny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie. Jestem tam juz pare dobrych lat i na razie bardzo sobie chwale.

Z supportem nie mialem wiekszego problemu, chociaz kontaktuje sie z nimi sporadycznie wiec moja opinia nie jest obiektywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety jestem zmuszony napisac swoja opinie na temat firmy Linuxpl. Po wejsciu na ich strone widzimy w title strony napis "stabilne serwery wirtualne". Nie wiem kto wydal taka opinie - czy zostalo to napisane przy uwzglednieniu opinii wszystkich userow czy tez wlasnego punktu patrzenia admina. Bo ja sie z tym kompletnie nie zgadzam.

 

Problemy zaczely sie jakis czas temu - moze pol miesiaca, kiedy to zaczeto przenosic serwery do nowej serwerowni. 20 lutego dostalem od admina maila:

 

Witam

 

WAZNE! Od godziny 23 do 7 (20 na 21 lutego)rano nie bedzie dzialal serwer w zwiazku z przenosinami maszyn do innej serwerowni

 

Maszyny wylaczymy w celu ich fizycznego przeniesienia

 

 

Pozdrawiam

Admin linuxpl.com

 

Bardzo profesjonalnie skomponowany mail zawiadomil mnie, ze serwer na ktorym mam konto nie bedzie dzialal miedzy 20 a 21 lutym. Chyba wszystko sie udalo bo faktycznie serwer nie dzialal wtedy, a rano juz wszystko bylo ok.

Moje zdziwienie bylo gromne kiedy zobaczylem w DA, ze nie moge zmienic ustawien baz danych mysql, poniewaz jest segmentation fault. Chyba kazdy srednio-zaawansowany uzytkownik wie, ze jest to powazny blad i odpalenie exploita mogloby przyniesc powazne konsekwencje, zwlaszcza, ze admini daja dostep do SSH.

Wszystko to nie dzialalo do dzisiaj. Wchodze na moje forum i co widze? Nic nie widze bo serwer wogole nie dziala. Ze wstepnych ustalen dowiedzialem sie, ze serwery sa przenoszone. Jak to? Drugi raz? No coz... Najlepsze jest to, ze odbywa sie to teraz. Pan pioklo chyba woli spac w nocy niz dzialac dla dobra klientow.

 

Tylko tyle mam do powiedzenia. Nawet jesli Pan pioklo ustali kim jestem to mam nadzieje, ze nie bedzie mi przez to "umilal" korzystania z serwera. Nie spodziewam sie tego po nim, bo jednak Ci ludzie maja troche profesjonalizmu i raczej do tego by sie nie posuneli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem ze to moj pierwszy post, i moze byc potraktowany przez Was, drodzy uzytkownicy, z pewnym dystansem, ale... postanowilem, ze nie spoczne dopoki nie napisze na wszystkich szanujacych sie (czyt. opiniotworczych) forach o tematyce "hostingowej".

 

Stanowczo odradzam hosting w tej zlodziejskiej firmie! Juz pisze o co chodzi...

 

Mam tam zainstalowane forum (phpBB by Przemo), ktos kto pozazdroscil strony (osoba trzecia) poprosil administratora serwisu o kopie bazy danych forum, w zamian za umieszczenie reklamy linuxpl na swoim forum. I dostal ta baze bez problemu! Baza danych zostala przekopiowana na jego konto!

 

Powstalo podobne forum (hasla i loginy userow zostaly przepisane), a do "moich" userow zostal rozeslany massmail z info o nowym forum.

 

Czy tak postepuje firma ktora chce byc szanowana ? Wystepku dopuscil sie jeden z administratorow, niejaki Grzegorz.

 

Pisze to poniewaz osoba ktora to zrobila przyznala sie i przekazala mi zrzuty ekranu z rozomwy z adminem tej smiesznej firmy.

 

 

Zastanowcie sie nad tym, potencjalni przyszli uzytkownicy, naprawde nie warto, Wasze dane tam w ogole nie sa bezpieczne.

 

Co jeszcze moge dodac... Znajomy, na moja prosbe, poprosil administratra linuxpl (przez GG) o haslo do mojego panelu klienta - bez wahania dostal, bez zadnych dodatkowych pytan! Tak nie postepuje zaden szanujacy sie hosting, przynajmniej mi sie tak wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o fuck o_O no to faktycznie nieciekawie. Drugie webd.pl :|

 

ja do samych serwerów nic nie mam i bardzo sobie cenię tą firmę, no, ale to co opisałeś wyżej to już lekka przesada :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy to prawda. Jakos mi sie nie chce wierzyc, aby firma dzialajaca na rynku ile to juz lat, 7? 8? odstawila taki numer.

Sprzetowo sa bardzo dobzi, supportowo - wg mnie tez (czas reakcji b. szybki na czacie lub GG), ale w tym drugim temacie fora internetowe sa bardzo mocno podzielone. Tak czy siak ja tam ich chwale od 7 lat (no dobra precyzyjniej - od momentu w ktory zwiali z USA i wyladowali w DE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Dobra to ja mogę potwierdzić to, że Pan Grzegorz lubi bazy danych aż nadto i nie usuwa .bash_history :P

Ale to stara historia której nie chce odkopywać, serwer był znajomego i on to jakoś wyjaśnił.

Więc wyżej opisane rzeczy mogły mieć miejsce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie ,że włączę się do tematu. Korzystam z ich usług już od dawna i ani razu pod rzadnym pozorem nie zraziłem się do tej firmy. Czytając wcześniejsze odpowiedzi, doczytałem się skarg odnośnie domeny, otóż moja opinia na ten temat jest taka iż tylko naiwni łapią się za tego typu promocje, nie czytając, nawet nie domyślając się ,że zawsze musi być ukryty jakiś haczyk. Ja osobiście wybrałem promocje +3 miesiące gratis i nie żałuje wyboru. Natomiast jeżeli chodzi o support, to nie wiem o jakim dokładnie supporcie rozmawiacie, otóż jeżeli macie na myśli support techniczny dotyczący chociażby pracy serwerów, to jest OK, ja zawsze w razie pytań dzwonię na infolinię, nie "czając" się na gg czy chociażby mailach i zawsze uzyskuję odpowiedź, mimo iż żadko kiedy dzwonię, bo nie mam potrzeby :( Natomiast jeżeli próbujecie uzyskać pomoc w np. "Panie dlaczego mi błąd na stronie wyskakuje?" to przepraszam bardzo, ale ja już bym nieodpowiedział, z racji takiej iż nie muszę odpowiadać za brak umiejętności klienta.

Poruszany był również wątek dotyczący "przenoszenia bazy na inne konto", osobiście ani nie spotkałem się z takim zdarzeniem, ani nie słyszałem, chociaż nie sugeruje ,że to kłamstwo.

 

Jeżeli chodzi o ostateczny werdykt, nikogo nie namawiam do korzystania z ich usług ani nie odradzam, osobiście jestem zadowolony z ich hostingu i póki co śmiało przedłużę o kolejny rok.

 

Nie wypowiadam się na temat serwerów dedykowanych oraz domen, z racji iż takich usług od nich nie pobieram.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam u nich hosting od kilku miesięcy. Stoi na nim kilkanaście stron (np: www.rapidshare-premium.pl oraz www.pro-grafik.info czy www.music-online.pl) Zakładam subkonta ftp. moim klientom i kasa leci :P Hosting bez zastrzeżeń, szybko chodzi nie pada. 10/10 Pozdro

 

PS* miałem już dużo serwerów np. w www.domeny.pl czy www.an24.pl czy www.netarteria.pl oraz www.nazwa.pl

 

WG. MNIE najlepiej jest w linuxpl.com - nie mają drogo ani żadnych ukrytych kosztów, wiem ile płacę i za co płacę. Np. w domeny.pl 1 rok za 45zł - 15GB a za rok (nikt mi otym nie mówił) musiałem dać im ponad 280zł gdyż wymyślili sobie KRAJOWY REJESTR DŁUGÓW jak im nie wpłacę. Cały "cyrk" polecam linuxpl.com

 

**** GROOVER *** JESTEŚ *****! ŻAL MI CIEBIE I TWOICH RODZICÓW! NA 100% NIE DOSTAŁ KOPII BAZY DANYCH, a jak już to sam mu to dałeś *****! //opanuj sie, bo bedzie ostrzezenie.. - moderator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**** GROOVER *** JESTEŚ DEBILEM! ŻAL MI CIEBIE I TWOICH RODZICÓW! NA 100% NIE DOSTAŁ KOPII BAZY DANYCH, a jak już to sam mu to dałeś ĆWOKU!

 

"Lekko" emocjonalne podejście masz do tej firmy, wiesz? :P Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale jeśli piszesz "na 100%", to znaczy, że w tej firmie pracujesz, bo inaczej takiej pewności nie mógłbyś dać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam firmę, przez rok korzystałem, potem przesiadłem się do home.pl bo strona się rozrosła i transferu przestało wystarczać, ale serwery działały zawsze szybko, żadnych przymuleń, padów itp. Kontakt dobry, na GG zawsze ktoś siedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas nie korzystam z usług tej firmy, ale mam do niej sentyment.

Była to najlepsza firma u której miałem konto hostingowe.

 

Poleciłem ją kilku znajomym, którzy cały czas sobie chwalą serwery tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zamieścić tą opinię, gdyż po ostatnich przygodach z różnymi dostawcami bywało różnie. Zakupiłem hosting w tej firmie po nieudanych przygodach z inwestnet.com (nie polecam - coraz częściej zwiesy serwera, baza mysql sobie nie radzi serwerek, słaba pomoc techniczna), Wszystko na cbmania.eu śmiga bez problemów, ftp chodzi nadzwyczaj szybko, a wgrywanie zapytań do bazy to tylko przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×