Skocz do zawartości

Polecane posty

od tego jest raczej dział host is down co potem jak ktoś czyta opinie to musi się przez to wszystko przekopać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioklo

 

ruszyło po 5 minutach od maila do adminow 

 

Jezeli masz problem z dostepem do naszych serwerow to podeslij najlepiej wynik z programu winmtr

ustawiajac dzialanie na 1-2 minuty na nazwe swojej domeny

i stwierdzimy od razu gdzie jest problem.

 

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenioslem tam wiekszosc swoich serwisów, został jeszcze jeden wraz z pocztą z którą korzystam na codzien. I zastanawiam się czy warto było zaoszczędzić w sumie ok 150 zł i rezygnować z home.pl?

 

Ostatnio serwery nie działały jakieś 30 min, dziś znów mają awarię. Musze mieć dostęp do konta pocztowego 24h a tutaj kolejna awaria. W home.pl byłem rok i ani razu nie było przerwy w dostępie do usług.

 

Nie działające strony jakoś jestem w stanie przełknąć, ale brak dostępu do poczty już nie. A najciekawszą rzeczą jaką się dowiedziałem to to, że uptime serwera dotyczy głównej maszyny, to w takim razie ja bym poprosił o wydzielenie miejsca właśnie na tej maszynie.

 

Mam jeszcze kilkanaście dni hostingu w home, także muszę się zastanowić czy tam nie pozostać.

 

A swoją drogą to po takich awariach powinien być wysłany jakiś mail wyjaśniający do wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioklo

Powinien być wysłany jakiś mail wyjaśniający do wszystkich.

 

Informacje beda wyslane po usunieciu awarii.Otrzymal Pan informacje dodatkowo online przez czata

co sie dzieje i wyjasnienia.Kazda firma ma awarie serwerow jest to sprzet ktory czasem sie psuje

wazne zeby byly informacje i naprawa.

 

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Przenioslem tam wiekszosc swoich serwisów, został jeszcze jeden wraz z pocztą z którą korzystam na codzien. I zastanawiam się czy warto było zaoszczędzić w sumie ok 150 zł i rezygnować z home.pl?

 

Rozwiązania jakie stosuje np ten dostawca (oraz pewnie z 80% pozostałych), czyli jedna maszyna a na niej wszystkie usługi siłą rzeczy powoduje dużo większą zawodność niż klasterek home z desykowanym storage, osobnymi serwermi poczty, http itp.

 

.Kazda firma ma awarie serwerow jest to sprzet ktory czasem sie psuje

 

Niektóre firmy stosują rozwiązania, w których awaria nawet fizyczna jednej maszyny nie powoduje problemów dla klienta, chociażby zwykły heartbeat w najprostrzej konfiguracji, tłumaczenie się, żę wszędzie są awarie jest nie na miejscu, bo nie wszędzie są zauważalne dla klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacje beda wyslane po usunieciu awarii.Otrzymal Pan informacje dodatkowo online przez czata

co sie dzieje i wyjasnienia.Kazda firma ma awarie serwerow jest to sprzet ktory czasem sie psuje

wazne zeby byly informacje i naprawa.

 

pozdrawiam

Piotr

 

Oczywiście otrzymałem takie informacje nie zaprzeczam, tylko otrzymałem informacje że awaria będzie usunięta w przeciągu 1-2 godzin (rozmawiałem ok 23 z Państwem) jest obecnie 7.30 i poczta oraz strony nadal nie działają.

 

@Piecek, co byś zrobił pozostał u tego usłgodawcy (nie wiedział czy coś nie padnie) czy dopłacił np. do home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

gregi1 wiesz, że istnieją inne firmy niż home.pl? : )

 

Jeśli chcesz jakości, to obejrzyj oferty www.iq.pl, www.dhosting.pl, www.kei.pl, to tak na początek... ale to w sumie musimy zacząć od początku, czyli od potrzeb i budżetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gregi1 wiesz, że istnieją inne firmy niż home.pl? : )

 

Jeśli chcesz jakości, to obejrzyj oferty www.iq.pl, www.dhosting.pl, www.kei.pl, to tak na początek... ale to w sumie musimy zacząć od początku, czyli od potrzeb i budżetu...

 

@Sponsi wiem, wiem, ale korzystałem ostatnio z home i wiem ze jest u nich ok, wczesniej byla netstrefa - też nie narzekałem ( ale tereaz cene w porównaniu do liczby np. baz danych była nie opłacalna).

 

Tutaj w linuxpl było ok, aż do ostatnich dni, no ale ...

 

Zobaczymy, czy doczekamy się ze strony Linuxpl jakiś wyjaśnień dotyczących tej awarii i tak długiego czasu potrzebnego na przywrócenie usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przeniosłem swoje pliki na linuxpl i kilku klientów, dla których cena jest istotna wcześniej żyjąc w niewiedzy :) miałem całość na home do czasu, aż moje nowe skrypty przestały działać na home bo oni mają swoje poronione wynalazki.

Ale wracając do linuxpl - fakt pady są np usługa nie działa jakiś czas 10 / 30min pisze na gg za parę min. mam odpowiedź i wiem co jest nie tak - bo otrzymuję odpowiedź kiedy zacznie całość funkcjonować.

 

Jedyne co mnie wpieniło miało to raz miejsce ale o raz za dużo :) rozumiem, że pomoc jest od X do X godz. Teraz właśnie pisząc post widzę, że pracują od 8 do 24, kiedyś było chyba do 23 ale nie daję głowy. Chodzi o to, że rozmawiam przez gg z jednym adminem, wybiła godzina, o której kończy się dyżur i żadnej wiadomości typu: "zajmiemy się tym jutro bo już kończymy etc" tylko user offline i koniec gadania. Akurat wtedy miałem nóż na gardle bo mi wszystko się sypało i takie kwiatki... okazało się że coś było robione na serwerach dlatego mi błędy wyskakiwały.

 

Jak skończy mi się hosting to będę myślał co i gdzie opłacić, bo na dzień dzisiejszy jestem tak po środku jeśli chodzi o usługi linuxpl nie jest źle ale mogło by być lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze są pady. Po ostatnim nie dostaliśmy info dlaczego itd.

 

Jedno trzeba im przyznać, ich pomoc 24 h jest bardzo dobra i działają bardzo szybko.

Myslę, że pomimo tych padów (mam nadzieje ze będzie ich jak najmniej) narazie tam pozostanę i przeniosę resztę witryn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem tam przez rok serwer i szczerze mogę polecić. Nie miałem żadnych problemów. Po ustaleniu z administracją dostałem także możliwość płatności półrocznej za 1 pakiet w1gb tyle, że bez domeny .info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Ja z koleii mam u nich wykupionego VPSa - i moge tylko powiedzieć, że są ciągłe pady.

Jako firma nawet nie otrzymujemy od nich informacji o problemach - no może sporadycznie.

Nie ma tygodnia bez problemów.

Uciekamy od nich (kilkoro znajomych też już taka sytuacja męczy i będą odchodzić), bo co mi daje pomoc 24h sokoro są ciągłe problemy.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioklo

Witam wszystkich,

Ja z koleii mam u nich wykupionego VPSa - i moge tylko powiedzieć, że są ciągłe pady.

 

 

Pozdrawiam

 

Nie ma ciaglych padow

Byl problem z macierza dyskowa i jeden serwer dla VPsow byl niedostepny .Wszystko zostalo naprawione.

Zaproponowalismy rowniez gratyfikacje za czas awarii .Niestety sprzet czasem zawodzi ale wedlug mnie wazny jest czas reakcji na awarie.

 

Co kontaktu to otrzymac mozna informacje od reki wystarczy wyslac maila czy zadzwonic nie ma

tutaj zadnego problemu.

 

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ciaglych padow

Byl problem z macierza dyskowa i jeden serwer dla VPsow byl niedostepny .Wszystko zostalo naprawione.

Zaproponowalismy rowniez gratyfikacje za czas awarii .Niestety sprzet czasem zawodzi ale wedlug mnie wazny jest czas reakcji na awarie.

 

Szanowny Panie Pikolo, proszę więc oświecić wszystkich jak Pan sobie wyobraża funkcjonowanie firmy, której zarobek strikte jest powiązany

z funkcjonowaniem strony internetowej a nie ma Pan tej strony przez prawie miesiąc.

Tak, proszę Pana, teraz mamy miesiąc przynoszący najlepsze dochody - a ostatnie dwa tygodnie praktycznie nic nie działało. I nie jest prawdą, że nie ma padów - często widzę co się dzieje po logach aplikacji, która wbija się na VPSa.

Dopiero dziś mi wszystko dziła

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam VPS w linuxpl - co do padów to niestety są - dlatego raczej będę zmuszony poszukać innej firmy. Kopia bezpieczeństwa cotygodniowa. Zdarzają się prawie 2 dniowe przerwy w dostępie do usług - dla mnie jest to niedopuszczalne.

Plusy tej firmy to dosyć szybki kontakt no i dobre ceny. Polecam firmę dla kogoś kto chce założyć blog koleżance z klasy ;-) Zastosowania komercyjne odpadają może po paru latach właściciele tej firmy zrozumieją że dla takich zastosowań cena nie jest aż tak ważna jak jakość i dostępność usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale jak padnie to kolezanka sie obrazi :)

 

Masz rację - więc polecam tylko do testów lub psychicznym sadomasochistom, którzy uwielbiają telefony od zdegustowanych klientów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

cena nie jest aż tak ważna jak jakość i dostępność usług.

To raczej klienci powinni zrozumieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej klienci powinni zrozumieć :)

 

Masz racje - jestem naiwny. Daje się czasami nabierać na takie 'tanie' chwyty. Dobrze że istotne serwisy mam gdzie indziej. Trzeba zrozumieć że nikt nie daje 'objadów za darmo' (wersja ang. tego lepiej brzmi ;-) lub w tym wypadku 'co tanie to drogie' ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pioklo

Witam,

 

Ja mam VPS w linuxpl - co do padów to niestety są - dlatego raczej będę zmuszony poszukać innej firmy.

 

Tak jak pisalem wyzej.Sprzet zawodzi i nic sie tutaj sie nie poradzi. Jezeli ma Pan wykupiona jedna usluge

bez zadnych load balancerow i kilku serwerow ktore zapewnia wysoka dostepnosc uslug to trzeba sie liczyc ,ze czasem moze byc przerwa w dostepie nawet liczac te 99,8% w skali roku daje te 17-18 godzin niedostepnosci uslug.

 

Wedlug mnie wazna jest reakcja uslugodawcy jezeli informuje o problemie i dziala caly czas aby ruszylo wszystko jak najszybciej to trzeba to zrozumiec.W naszym przypadku tak jest zawsze nie

uciekamy od problemow i informowania klientow co sie dzieje podajac przewidywany czas ogarniecia problemow

 

Natomiast jezeli chce sie miec 100% gwarancji dzialania to nie na jednym VPSie.Jezeli natomiast traci Pan w kilka godzin duze pieniadze z powodu awarii to nalezy od razu brac pod uwage kupno kilku serwerow dedykowanych polaczonych w klaster z zapewnieniem odpowiedniego load balancingu na poszczegolne uslugi .Takie uslugi rowniez swiadczymy i wielu klientow z nich korzysta.

 

 

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie wazna jest reakcja uslugodawcy jezeli informuje o problemie i dziala caly czas aby ruszylo wszystko jak najszybciej to trzeba to zrozumiec.

 

Jeśli Pan za czas reakcji rozumie praktycznie niedostępność serwera prze okres 7 dni to mnie Pan teraz obraża.

Druga sprawa to kopia raz na tydzień - proszę się nie ośmieszać.

Generalnie nie miał bym pretensji bo ja rozumiem ze maszyny zawodzą, ale bądźcie na to przygotowani - a nie odtwarzacie kopię z przed kilku dni nie informując o tym klienta - na litość zresztą jak przenosicie serwery do Niemiec to jesteście tak naprawdę pośrednikiem między mną a Data Center.

Nie było by problemu jeśli to Wy byście gwarantowali klientowi kopię np dwa razy w tygodniu.

Generalnie uważam, że w tym przypadku sprawa Pana przerosła i tyle!

 

Tyle mam w tej sprawie do powiedzenia więc

pozdrawiam wszystkich i życzę pogodnych i radosnych Świąt bez stresu za pięć dwunasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Natomiast jezeli chce sie miec 100% gwarancji dzialania to nie na jednym VPSie.Jezeli natomiast traci Pan w kilka godzin duze pieniadze z powodu awarii to nalezy od razu brac pod uwage kupno kilku serwerow dedykowanych polaczonych w klaster z zapewnieniem odpowiedniego load balancingu na poszczegolne uslugi .Takie uslugi rowniez swiadczymy i wielu klientow z nich korzysta.

 

 

pozdrawiam

Piotr

Nie da sie zapewnic nawet 99,999, moze przy dobrym sprzecie/redundancji dalo by sie 99,995...

 

Jesli linuxpl ma opisany uptime, czestotliwosc backupu w regulaminie, Lub jakims "TOS", no to coz wina klienta ze nie czyta

 

A potem zal ze niema gruszek na wierzbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trustcom

(...) Druga sprawa to kopia raz na tydzień - proszę się nie ośmieszać (...)

 

 

Mając VPS z dostępem do shella backupy można wykonywać samodzielnie (tak poza konkursem). No ale najczęściej przypomina się o tym już z przysłowiową reką w nocniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×