Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam

 

Ostatnio od homa otrzymalem dziwnego maila, że w trosce o najwyzsza jakosc ofertowanych uslug, blebleble, mowimy panu papa w ciagu 14 dni?

 

Ogolnie chodzi oto ze konto nadmiernie ich obciaza (a na serwerze sa inni uzytkownicy ktorzy przeze mnie wolniej chodza) i proponuja mi dedyka za 1000zl + VAT.

 

Wszystko OK, rozumie ze konto obciaza, w koncu takie parametry jak sprzedaja (600GB), w niesamowicie niskiej cenie 25zl miesiecznie nie opłaca się, no bo jak, całkowicie rozumie względy marketingowe, ale za nic nie potrafie zrozumieć że nie chcą oddać pieniedzy i powołują się na paragraf 7 pkt c, mówiący:

"jeżeli w sposób rażący zostaną naruszone postanowienia Regulaminu lub obowiązujących przepisów prawa", jeżeli chodzi o niezgodność prawa to nie dotyczy, zatem rażąco naruszyłem regulamin korzystając z ich konta.

 

Kompletnie nic nie rozumiejąc dowiedziałem się ze chodzi o optymalizację bazy, że niektóre zapytania są wykonywane dłużej niż 3 sekundy i mam podane przykłady, sprawdziłem czas wykonywania i z reguły nie przekracza 0,1sekundy. W załączeniu dostałem np. informację ze polecenie SELECT COUNT(id) FROM tabela; - kilkaset razy trwało więcej niż 4 sekundy!!! - chyba nie powinni sie tym chwalić? Sprawdziłem i trwało 0,01s.

 

Mam wiele kont na home i rozważam przejście do progreso, czy ktoś może powiedzieć coś o progreso - jak traktują użytkowników "wymagających"? Ew. inne firmy które mogą brać więcej pieniędzy, ale bez takich numerów?

 

z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę na temat postępowania HOME.PL można poczytać na (link z innego tematu):

http://forum.optymalizacja.com/index.php?s...st&p=223244

 

Progresso prezentuje się w dość dobrym świetle, założyłem z ciekawości konto na okres testowy, i zarówno panel jak i jakość samej usługi mi się spodobały. Gdybym nie "stołował się" na dedyku pewnie bym skorzystał z ich oferty ;) Aczkolwiek nie wiem czy bardziej tolerują serwisy potrzebujące więcej zasobów - może Twój serwis zwyczajnie doszedł do momentu w którym trzeba przejść na serwer dedykowany ? Albo może należy pomyśleć o optymalizacji skryptow ?

 

@jasiek, dlaczego Twoje wypowiedzi zazwyczaj ograniczają się do 1-3 słów i bardzo często nie mają żadnego sensu ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem home, ale niestety skrypty czesto wywalaly mi bledy server overloaded przerzucilem czesc na i365, czesc na amm.net.pl i jestem zadowolny, place porownyalne pieniadze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszyscy sie chyba wzieli za testowanie swoich stronek i teraz globalnie errory 500 wystepuja ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałem home, ale niestety skrypty czesto wywalaly mi bledy server overloaded przerzucilem czesc na i365, czesc na amm.net.pl i jestem zadowolny, place porownyalne pieniadze..

z home na i365 ? Bys chociaz tych firm w jednej linii nie stawial :)

 

wszyscy sie chyba wzieli za testowanie swoich stronek i teraz globalnie errory 500 wystepuja ;/

gdzie wystepuja? na ktorym hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie pierwszego posta - dziwna sytuacja, gdyż taki sam list dostało w ostatnim czasie wielu Klientów, zwłaszcza faktycznie korzystających z opisywanych w ofercie limitów - innymi słowy eksploatujących konta w 100% ...

 

Polecam jednak dokładne przeglądnięcie podpisanego (zaakceptowanego) Regulaminu.

 

Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... nie chcą oddać pieniedzy i powołują się na paragraf 7 pkt c, mówiący:

"jeżeli w sposób rażący zostaną naruszone postanowienia Regulaminu

[...]

dowiedziałem się ze chodzi o optymalizację bazy, że niektóre zapytania są wykonywane dłużej niż 3 sekundy

 

A czy gdzieś w regulaminie jest mowa o owych 3sek. ?

Jeśli tak to w jakich przypadkach: w nocy, w czasie max. ruchu ?

 

Nie chce mi się czytać ich regulaminu ale założę się że nic o tym nie ma - co zresztą nie ma prawie żadnego znaczenia dla tego przypadku.

 

Moim zdaniem, możesz spokojnie poprosić ich w formie listownej o zwrot pieniędzy i załączyć z jakiegoś słownika cytat dotyczący znaczenia słowa "rażący". Może też poprosisz o jakieś niewielkie odszkodowanie, pokrywające np. koszty przenosin ?! Informatycy są strasznie drodzy w tym kraju :)

 

Poza tym, przecież to nie jest twoja wina, że ich serwer nie potrafi obsłużyć głupiego w końcu zapytania w rozsądnym czasie. Mało, to ty z tego powodu, że ich serwery są nadmiernie obciążone (w efekcie czego proste zapytania generują się nienormalnie długo) ponosisz realne straty materialne.

 

I to właśnie jest niezgodność usługi z umową co w każdym przypadku powinno skutkować zakończeniem umowy z winy dostawcy. Tak więc twoje żądanie zwrotu pieniędzy jest całkowicie zasadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację na home.pl maile od administratora, przeciążenia itp. home.pl jest dobre ale do większych serwisów się kompletnie nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

A może prawda jest taka, że takie serwisy (większe) nie nadają się na hosting wirtualny/współdzielony? Pomyślcie jak wykorzystać serwisy na tyle aby pokryły koszty vps'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze home wysylalo ostrzezenia nawet do serwisow, ktore nie mialy 1000 zarejestrowanych uzytkownikow, a dzienna ilosc odwiedzin nie przekraczala 250 uniq. Trudno zeby serwis o profilu mlodziezowo-rozrywkowym z takimi statystykami bylo stac na vpsa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Termos... jeżeli dla Ciebie obciążenie serwera "dziwnymi" skryptami uzależnia sie od ilości osób zarejestrowanych czy odwiedzin to chyba nie masz pojecia o co tu chodzi.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phpbyprzemo 1.12.5

 

Niezle usmialem sie, gdy malenkie fora dostawaly info, ze zajezdzają hosterowi maszyny. No ale co hosting, to inna polityka wzgledem klientow :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Phpbyprzemo 1.12.5

 

No i wszystko jasne. Przrzuć się na czyste phpbb2, i poczekaj na nim na release Olympusa. Chyba że naprawdę jesteś pod ścianą, to wybierz MyBB, lub zacznij odkładać na ipb lub vbulletina.

 

Pozatym uwierz: Przemo to najzwyklejszy w świecie śmietnik, i nawet malutkie forum na nim potrafi zajeździć maszynę w krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja nie pisalem o sobie. Moje forum jest znacznie wieksze i przy generowanym obciazeniu nazwa, tudziez home zablokowaloby moje konto w 0,0000000006 sekundy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Nie lepiej pozbierać pieniędzy na poczciwy skrypt i nie truć "hosterów".

Tak phpbbbyprzemo to jeden z najgorszych skryptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam male pytanko

jak mozna w pelni uzywac

"Pojemność serwera: 20 GB

Roczny pakiet transferu: 900 GB

Bazy MySQL/InnoDB: 100"

nie obciazajac serwera?

 

co to jest konto ftp z baza czy co?

 

wg mnie owszem mozna sie czepiac by przemo ale przy kontach platnych sms'em i innych minikontach a nie oferujacych 10 czy 20 gb dysku...

 

jak dla mnie to pozbywaja sie trudnych klientow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest shared hosting, więc nie chcą nic innego niż maluteńkich klientów którzy będą płacić 300 złotych za hosting ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@moron jest to zwykły overseling, działania marketingowe majace na celu, że tak powiem 'zaskoczenia" klienta, że za 300zł-600zł rocznie może kupić sobie konto www o parametrach własnego komputera (tj dysk, transfer) ;)

To nie są "trudni" klienci ale nie opłacalni w utrzymywaniu.

 

Ale jakbyś choć trochę znał się na tym biznesie to wiedziałbyś o co chodzi...

No ale przecież o tym mowa już była wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, przecież Home ma obowiązek hostować skrypty, które generują 17 zapytań na dzień-dobry, nie zostały zoptymalizowane, mają, za przeproszeniem, burdel w kodzie. Wylicz sobie ile to by dawało zapytań orzy jednorazowym wejściu na stronę 20 userów? A jeśłi userzy ci nie poprzestają na stronie głównej i zaczynją przeglądać takie forum w kilku okinkach naraz każdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe "ale", dla forum z 100 userami nie wykupi się specjalnie na taką okazję dedyka ;) Jest to małem

przegięcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to przegięcie, ale forum ze 100 userami na normalnych skryptach nie generuje ociążenia na dedyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×