Skocz do zawartości
tobi223

Wybor Odpowiedniego Serwera

Polecane posty

Witam na poczatku chcialbym zaznaczyc ze jestm dosyc poczatkujacy, znudzilo mi sie wyszukiwanie odpowiedniego hostingu, i ograniczenia jakie to za soba niesie dlatego tez postanowilem przejsc na wlasny serwer vps badz tez malego dedyka serwer potrzebuje do:

- forum phpbb by przemo - w najnowszej wersji bardzo ograniczyli zuzycie serwera

- portal oparty na mambo

- serwer shoutcast

 

i teraz moje pytanie czy maszyna typu PIII 733Mhz, 256MB RAM, 10GB HDD

czy tez moze wystarczy do tego vps z zagwarantowanym 512 mb ramu

 

zdaje sobie sprawe ze wszystko zalezy od obciazenia generowanego przez uzytkownikow ale moze ktos z was ma wiadomosci oparte na wlasnym doswiadczeniu i moze mi powiedziec czy taka maszyna wystarczy czy tez moze szukac czegos mocniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilu masz odwiedzających? Bo jeśli więcej niż kilkaset dziennie to raczej szukaj czegoś dwukrotnie mocniejszego niż podana przez Ciebie konfiguracja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Operator szklanej kuli ma wolne więc raczej nikt nie wywróży ci nic ciekawego jeśli nie podasz jaki masz ruch na tych serwisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do samego forum przema to powinien uciągnać ;)

 

Na moje forum starczyło (1300 userów/ 33k postów), no ale jak dołozyłem jeszcze do tego portal 4k uniq/dziennie to niestety odrazu był reset :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tej pory dzialalo samo forum odwiedziny niewielkie przynajmniej narazie ponizej 20000 wejsc miesiecznie jak narazie nie bylo to za duzo na zwykle hostingi okolo 50 gb transferu miesiecznie, lecz gdy wejdzie portal, shoutcast mysle ze odiwdziny moga wzrosnac podwojnie albo i lepiej

 

co do forum 1300 userow okolo 600 aktywnych 34k postow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×