Skocz do zawartości
Gość superuserek

Jak podpiąć domenę pod vps z ipv6?

Polecane posty

Gość superuserek

Witajcie!

Przyszła kryska na matyska :D i trzeba niestety ciąć koszty.

A tak zupełnie na serio to chcę się zdecydować na vps z ipv6 ze względu na korzystniejszą cenę niż w przypadku serwerów z ipv4. Jak wygląda proces podpinania go pod domenę? Słyszałem że trzeba to zrobić po stronie ISP. Może ipv6 trzeba podpiąć pod ipv4 mojego routera i domenę podpiąć pod publiczne ip mojej sieci? Tylko czy to o to chodzi i jeśli tak, to jak to zrobić. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę już tak w PL bieda dokucza że nie masz 6 zł netto za IP?. Rekord IPv6 podłącz przez Cloudflare AAAAA i już będzie ci tunelować po V4 za darmo. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość superuserek
2 godziny temu, lukasz1990 napisał:

Naprawdę już tak w PL bieda dokucza że nie masz 6 zł netto za IP?. Rekord IPv6 podłącz przez Cloudflare AAAAA i już będzie ci tunelować po V4 za darmo. 

 

 

tego vpsa tyle co ja będę używać to..., zresztą nie mówiłem z tą kryską na matyska zupełnie poważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, mam zdrowy dystans to życia :) ale mam lekko bojowe antyrządowe nastawienie, dlatego kpię że w PL już ludzi na IPv4 nie stać. Na to forum po 10 latach nieobecności z ciekawości czystej wróciłem, bo widzę nowego krzaka i fajnie młodość wspominać i te bojowe nastawienie do życia.

A co do IPv4 w taki sposób można to zrobić lekko na Janusza ale nie takie rzeczy się robiło. AAAA w CF i jazda.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IPv6 nie jest wspierane jeszcze w dużej części operatorów i najlepiej rzeczywiście jechać przez Cloudflare. :)

Sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość superuserek
Dnia 25.04.2023 o 08:46, atmosfera napisał:

IPv6 nie jest wspierane jeszcze w dużej części operatorów i najlepiej rzeczywiście jechać przez Cloudflare. :)

Sprawdzone.

z tego co sie orientuje to cf w darmowej wersji pozwala uzyc rylko 80 i 443, co z portem np. do ssh, cpanel, webmin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz ustawić cPanel etc. to do niego musisz mieć IP bez ichniejszego proxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość superuserek
15 godzin temu, atmosfera napisał:

Jeżeli chcesz ustawić cPanel etc. to do niego musisz mieć IP bez ichniejszego proxy.

nie rozumiem, a co w przypadku webmina z portem 10000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×