Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nowy84

One page a pozycjonowanie

Polecane posty

Mam nadzieję, że zakładam temat w dobrym miejscu :)

Chcę założyć stronę dla swojej firmy i im bardziej zacząłem się w to zagłębiać tym więcej pojawiło się pytań. Ogólnie sprawa wygląda tak, że świadczę usługi i chciałbym założyć jedną stronę ogólną dla firmy z opisem wszystkiego czym się zajmuję. Dodatkowo chcę założyć dwie strony skupiające się na dwóch różnych usługach w domenie com.pl - powiedzmy usluga1.com.pl i usluga2.com.pl. Do tego dwa blogi o tych usługach - w domenie .blog - usluga1.blog i usluga2.blog. Tak to sobie wymyśliłem, żeby łatwiej trafić do klientów na te dwie główne usługi. I tu pojawiają się pytania:

- po pierwsze czy blogi na odrębnej domenie czy jako podstrona - poczytałem trochę o tym i chyba jest tyle samo "za" co "przeciw" co do każdego z rozwiązań - ale ze względu na wydaje mi się fajne domeny które mam z rozszerzeniem .blog będę chciał to mieć osobno

- druga sprawa to strony firmy (główna i dwie "usługowe") - czy robić je jako one page czy klasyczne z zakładkami - wiem już, że pozycjonowanie one page jest trudne jeśli nie prawie niemożliwe ale takie strony trochę bardziej mi się podobają i wydają mi się bardziej funkcjonalne, nie są przeładowane tekstem a chyba teraz każdy chce wszystko szybko a nie czytać i czytać :) Poza tym wydaje mi się, choć może się mylę, że jeśli blog będzie ok to i tak klienci trafią na bloga a z bloga albo bezpośredni kontakt albo przejście na stronę "usługową" lub na stronę główną - więc może pozycjonowanie tych stron nie jest aż tak istotne. Ewentualnie - i chyba do tego skłaniam się obecnie - strona główna bardziej rozbudowana do pozycjonowania ale strony "usługowe" zostawić jako one page i liczyć na ruch z blogów.

Co byście doradzili? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2023 o 18:54, nowy84 napisał:

pozycjonowanie one page jest trudne jeśli nie prawie niemożliwe ale takie strony trochę bardziej mi się podobają i wydają mi się bardziej funkcjonalne

Pierwsza sprawa - onepage działają w SEO coraz gorzej. Z uwagi na to, że:

- coraz ważniejszy staje się podział fraz na osobne podstrony, nawet w przypadku małych branż lokalnych

- coraz ważniejszy staje się tzw. topical authority, czyli wypełnienie tematyki w obrębie danej branży przez daną domenę

- coraz ciężej rankować jednym urlem na dużą ilość fraz kluczowych

- bardzo dużo daje odpowiednie linkowanie wewnętrzne z odpowiedniej struktury strony: onepage to uniemożliwia

- słaba dywersyfikacja ruchu: jak poleci strona główna to tracisz cały ruch, jak masz x podstron to rzadko kiedy może zdarzyć się, że wszystkie spadną w tym samym czasie

- onepage rankują obecnie dużo gorzej niż jeszcze kilka lat temu

 

Dnia 30.01.2023 o 18:54, nowy84 napisał:

Dodatkowo chcę założyć dwie strony skupiające się na dwóch różnych usługach w domenie com.pl - powiedzmy usluga1.com.pl i usluga2.com.pl. Do tego dwa blogi o tych usługach - w domenie .blog - usluga1.blog i usluga2.blog. Tak to sobie wymyśliłem, żeby łatwiej trafić do klientów na te dwie główne usługi. I tu pojawiają się pytania:

Jeśli nie masz dużego budżetu na LinkBuilding to lepiej zrobić to na jednej domenie jeśli jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pierwsza sprawa - onepage działają w SEO coraz gorzej. Z uwagi na to, że:"  ekchem, dawno nas tu nie było. 

Mieliśmy kilka lat przerwy w "buszowaniu" w necie, widzę, że sporo się pozmieniało. Ale sama ostatnio robiłam dla testów stronę onepage, firmienną, na zadupiu owszem, ale na część fraz jest w pierwszej piątce na w ciul wyników. 

Główne zasady Google się nie zmieniają, szkielet jest ten sam, ktoś kto pozycjonował strony kiedyś zrobi to bez problemu i dzisiaj, trzeba tylko wiedzieć jak. 

Bez żadnego zaplecza, bez żadnych farm linków ani dziwnego kodowania. 

Aż nie wierzyłam, sprawdziłam u kolegi na sklepie - tadam, to samo. Boksowałam się chwilę, bo nie chciało zaindexować strony legitnymi, nowymi narzędziami, więc zrobiliśmy to po staremu. I pach, pach, pierwsze pozycje na kilka fraz. Więc nie demonizowałabym tak onepage. 

 

ps. widzę, że właściciel forum się zmienił... kurcze, ale wszędzie nowości.... te narzędzia od google, te dodatki do cmsów i sklepów do optymalizacji śmiecące w kodzie. 

Żyć nie umierać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Główne zasady Google się nie zmieniają, szkielet jest ten sam, ktoś kto pozycjonował strony kiedyś zrobi to bez problemu i dzisiaj, trzeba tylko wiedzieć jak" 

Zgadzam sie z tą wypowiedzią. Trzeba mieć umiejętności i da radę wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×