Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tershaim

Strona firmowa: Kursy i szkolenia z detailingu aut Cleancar

Polecane posty

Podaję tę stronę do oceny, bo chcę Was prosić o pomoc i sugestie szczególnie w poprawkach pod  web core vitals.

Jest strona firmy prowadzącej kursy i szkolenia z detailingu samochodów.  Detailing aut to taka  dziedzina obejmująca odnawianie lakieru, plastików tapicerek i innych elementów w samochodzie. Nadawanie im takiego jakby drugiego życie. Wspominam o tym bo sam niedawno nie wiedziałem, że to się tak nazywa i że jest coś takiego jak auto detailing. Jak ktoś się interesuje samochodami to pewnie wie. Mają też sklep internetowy z kosmetykami samochodowymi i różnymi maszynami do tego detailingu, ale jest on na osobnej domenie, więc na razie się nie chcę nad nim rozwodzić, chodzi głównie o stronę szkoły - "akademii"  z tymi szkoleniami z detailingu https://cleancaracademy.pl/

Szkolenie można zarezerwować od razu z poziomu strony, jest tam taki bardzo prosty CMS.

Wiem, że tam jest masę rzeczy do poprawy. Początkowo była wykonana w taki sposób, że były tam zdjęcia full HD po 4 mb i ikonki wyświetlane w rozmiarze 10x10px z pliku, który miał fizyczny rozmiar 800x800px. W dobie gdzie szybkość ładowania strony ma kluczowe znaczenie. No informatycy tak robią strony, że te wskaźniki Google mają w nosie, a potem w Pagespeed insights wszystkie wskaźniki świecą na czerwono. Wprowadzono już webp i część obrazków została przeskalowana do mniejszych rozmiarów. Także to nie jest to co było, ale jeszcze dużo trzeba zrobić. Początkowo był dramat.

pgi.jpg.1f1a7465ddf64649de31be865c4ad80e.jpg

scren.jpg.b8e7ffa46cfd7d99075004f44fb96b2b.jpg

Problem mam z banerami - na każdej podstronie jest inny. Nie chodzi o te banery linkujące do poszczególnych szkoleń tylko o te nagłówkowe. Ogólnie chciałem przerobić te banery linkujące do szkoleń na zdjęcie i obok jednolitym kolorem przedłużenie, ale właściciel nie chce.

Chodzi głównie o te banery nagłówkowe one są duże i nie mają określonej wysokości i szerokość w html co sugeruje Pagespeed Insights. Wprowadzenie takowych parametrów do tagu img powoduje, że się źle skalują na urządzeniach mobilnych. Może podpowiecie mi jakieś rozwiązania? Jak to powinno być poprawnie rozwiązane. 

Można by też tych skryptów się pozbyć zewnętrznych się pozbyć, a przynajmniej przenieść je na własny serwer. Chociaż nie wiem czy to się da do końca tak zrobić.

To nie jest jakaś złożona strona, która musi być taka ciężka. To zwykła wizytówka. Jedynie ta możliwość rezerwacji szkoleń odróżnia ją od takiej podstawowej wizytówki. Poza tym są tam tylko zdjęcia z tego detailingu i samych szkoleń, podstawowe informacje o firmie, jakieś certyfikaty link do sklepu, kontakt,  mapa i tyle. No jeszcze jest ten skrypt z Messengera.

Myślę, że można ją podrasować na tyle, żeby świeciła na zielono w testach Pagespeed Insights.

Edytowano przez Tershaim (zobacz historię edycji)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować