Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Xialett

VPS dla początkujących

Polecane posty

Jestem zupełnie zielony w temacie VPS, a potrzebuję takiego serwera do instalacji sklepu Magento (niewielkiego, mała liczba klientów). Dlatego chciałbym spytać o kilka spraw, bo nie wiem czy poradzę sobie z obsługą takiego serwera.

1. Korzystałem do tej pory jedynie z prostego współdzielonego hostingu dla stron www. Nie mam doświadczenia w administracji systemami, pod Linuxem potrafię wykonać jedynie podstawowe zadania, jak kopiowanie plików. Czy taka osoba jak ja poradzi sobie z umieszczeniem sklepu na VPS?

2. Gdybym wybrał VPS niezarządzany, to ile mniej więcej (miesięcznie) musiałbym płacić za administrowanie serwerem, np. aktualizowanie oprogramowania, robienie backupów baz danych i plików, itp.? A może takie podstawowe operacje są w cenie niezarządzanego VPS-a?

3. Czy ewentualnie możecie podsunąć jakieś oferty spełniające wymagania Magento? Nie chodzi o reklamowanie firm, a po prostu o to, żebym mógł się zorientować jakiego typu oferty pasowałyby do moich wymagań (i tak przejrzę jeszcze pewnie ze 100 innych ofert i wybiorę inną). Mój budżet to max. 100 zł / miesiąc. Przy czym ważne, by oferta była prosta w obsłudze dla takiej zielonki jak ja.

Edytowano przez Xialett (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magento2 bo pewnie z niego planujesz korzystać wymaga do działania aktywnego Elasticsearch. A Elasticsearch ma także swoje wymagania, jeżeli chodzi o zasoby mocy serwera. Dlatego zaproponowałbym Ci usługę VPS Speed Biznes od nazwa.pl. Koszt VPSa to 150 zł netto / m-c, w tej cenie otrzymujesz 50 GB przestrzeni dyskowej NVMe, działającej w lokalnym RAID-10 oraz 2 vCPU taktowane zegarem 3,3 GHz i 4 GB RAM. Na takim serwerze bez problemu uruchomisz Magento2 z Elasticsearchem.

Wspomnę tylko, że nasze VPSy uruchamiane są w chmurze wysokiej dostępności. Zapewniamy także ochronę przed atakami DDoS bez dodatkowych kosztów. Jeżeli chcesz prościej administrować serwerem, możesz także dokupić do swojego VPSa licencję DirectAdmin Standard w cenie 25 zł netto / m-c.

Zapraszam https://www.nazwa.pl/vps/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×