Skocz do zawartości
luksiol

VPS - pod prywatne uslugi w tym mail - zaden mailing!

Polecane posty

Witam.

Zmuszony bylem zlikwidowac pewien serwer fizyczny, wiec zamowilem VPS w OVH dla celow prywatnych - w zupelnosci wystarczyl mi Starter 13zl/mc i ogolnie z panelu, mozliwosci itp jestem bardzo zadowolony. Procz jednej rzeczy...

IP serwera jest na blacklistach (na pewno na uceprotect lvl 3 - czyli cala klasa) i maile do MS = SPAM, a do GMAIL albo SPAM albo w ogole nie dochodza. Co wiecej potwierdzilem, ze to problem adresacji - mail na konto gmail ktory w ogole nie dochodzil, po konfiguracji i wymuszeniu by postfix rozmawial po ipv6 z googlem - doszedl bez problemow.

No wiec, czy istnieje jakakolwiek szansa by samemu posiadac usluge pocztowa w 2021r na jakims vps i nie byc uwazanym za spamera? Zna ktos jakas tania i pewna opcje do takich celow?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z OVH. Wiesz jaka była akcja ostatnio, dc w strasburgu poszło do chmury. 13 zł za mc fakt, chyba za tyle nic nie kupisz. w nazwie masz dobre vpsy z niskim pingiem od 10 zł /mc, ale taki lepszy jest za 20 zł. ip nie są na blacklistach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer VPS z czystym adresem IP i odpowiednio skonfigurowany obsłuży bez problemu pocztę. W OVH większość IP jest na blacklistach i sam z tym nic nie zrobisz.

Edytowano przez strefapc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

VPS jest na cele calkiem prywatne. Po prostu lubie miec wszystko pod swoja adminisracja jak i domena. Stad cena... Co do backupu - bez obaw, jest wlasny, szybki i przetestowany odzysk :) Tak szukam gdzie mozna by ewentualnie sie przeniesc, pytanie gdzie. Moze macie jakies dosiwadczenia z innymi firmami? Wysylanie do nich zapytan to troche chyba tez bez sensu... a juz nie wspomne ze co z tego ze czysty ip jak za pol roku moze cala siec wpasc na blacklisty.

Ten z nazwa pl jest ale 0,5gb za 13zl ram... za malo. Zmieszcze sie minimum w 1GB. No to kolejny to juz 2gb ram i 24 zl. Spoko jest to opcja i gdybym byl pewien ze nie bedzie problemow skorzystalbym z tej opcji. Teraz niestety ovh wykupione na rok....

Edytowano przez luksiol (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jescze jest taka sprawa, ze za jakies grosze wykupilem sobie drugi ip i postawilem dnsa... potrzebuje dynamicznego. Drugi ip zbedny w przypadku gdyby firma udostepniala jakies api jak ovh czyli dynhost... Nazwa podejrzewam nie ma takiej opcji :)

Nazwa.pl chce 10zl/ za ludzki revdns :)

Edytowano przez luksiol (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest w nazwie, sam z tego nie korzystałem. revdns fakt, jest płatny, ale generalnie ja z niego nie korzystam. mam natomiast rewelacyjny ping do serwera z netii, bo tylko 6-7 ms. działa jak localhost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba duże szczęście mam dwa VPSy w OVH DC Warszawa i nie mam problemów z e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moj VPS tez jest w DC Warszawa - jak go zamawialem.

Mozesz nawet nie widziec ze masz problem :) Dokladnie wg testow tak:

Microsoft - konto teams ze szkoly (zdalna) -> SPAM
GMAIL - stare konto ktore otrzymywalo z mojej domeny juz maile -> SPAM
GMAIL - stare konto ktore otrzymywalo z mojej domeny juz maile -> po oznaczeniu jedej wiadomosci ze to nie spam  - OK
GMAIL - nowe konto dopiero co zalozone - W OGOLE NIE DOSZLO -> postfix pokazal sent
GMAIL - nowe konto dopiero co zalozone, wymuszenie postfixa do google po ipv6 -> poczta OK

Ostatnie dwa przypadki pokazuja ze google w glownej mierze bazuje wlasnie na reputacji ip. Mail byl zasadniczo idenyczny, nadawca, spfy dkimy itp itd.... roznica tylko ze w jednym przypadku source ip ipv4 w drugim ipv6. Mysle ze mozna tylko czekac  kiedy spamerzy zwesza sprawe jak juz nie zweszyli i zaczna spamowac po ipv6:D A jaka beda mieli "dostarczalnosc" i ile nowych adresow do "wygrzania"...

Na razie zostawiam sprawe. Ale na pewno za rok bede szukal czegos za moze wieksza kase ale pewniejsze.

Pozdrawiam.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×