Skocz do zawartości
Sonix

Wykupiona "specjalna" maszyna wirtualna pod AnyDesk. Jak zrobić z tego dubla? Możliwe płatne zlecenie :)

Polecane posty

Dzień dobry, witam wszystkich. 

Trochę to będzie zagmatwane jak temat, ale spróbuję wyjaśnić. 

Chciałbym mieć jak najpłynniejsza komunikację z innym serwerem z jak najniższym pingiem (1ms). W tym celu wykupiłem dostęp do przygotowanej pod to wirtualnej maszyny z dostępem przez AnyDesk (Sprzedający chwili się że z tym konkretnym serwerem pingi nie przekroczą 1ms)

Jest tam Windows 10 z najpotrzebniejsza aplikacja jaka jest przeglądarka Chrome. Szkopuł w tym, że lokalizacja serwera jest w tym samym miejscu, lub w bliskiej odległości od drugiego serwera z którym chcemy "wymieniać informacje" 

Sprzedający liczy sobie za to "jak za woły" więc chciałbym wykupić swój serwer dedykowany (VPS pewnie nie ogarnie) i podstawić na nim Windowsa i zrobić dostęp poprzez AnyDesk. 

Udostępnię dostęp do tej "specjalnej" maszyny wirtualnej tylko prosiłbym kogoś o odpłatna pomoc w wyciągnięciu z niej informacji, jaki to serwer (dostawca, parametry, lokalizacja) i potem zrobieniu identycznej specyfikacji czy tam tak zwanego dubla na wykupionym już przeze mnie serwerze dedykowanym. 

Jak myślicie, do ogarnięcia? Ktoś się podejmie? 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CEL: Jak najniższe opóźnienie pomiędzy moim serwerem dedykowanym (nazwijmy go „ serwer_1”) a serwerem docelowym (nazwijmy go „ serwer_2”)
OPCJA: Jest firma która wynajmie mi gotowy „specjalny pod to” serwer_1 powiedzmy w cenie 1300 PLN/mc który będzie miał ping do serwera_2 około 1ms. (Maja filmik jak pingują serwer_2 i według filmiku tak jest) serwer posiada Windows+Chrome+Anydesk 
DRUGA OPCJA: Wykupuje swój prywatny serwer_1 i stawiam na nim Windows+Chrome+Anydesk. Jednorazowo korzystam z oferty w/w firmy i płace powiedzmy te 1300 PLN/mc by faktycznie sprawdzić czy jest ten ping 1ms, gdyby się okazało, że tak to prawda - to muszę się dowiedzieć jaki jest dostawca, parametry, lokalizacja ich serwera i wykupić taki sam, dla siebie prywatnie. 
Wtedy mam to samo, tylko nie za 1300PLN/mc
Jak to widzicie? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz mieć serwer_1 i serwer_2 na 1 maszynie fizycznej?

Lub serwer_1 i serwer_2 podpięte do jednego przełącznika sieciowego.

Na obu serwerach instalujesz Windows i już.

Edytowano przez tymoteusz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 serwer_2 należy do firmy z która współpracuje, a wydajność pracy jest zależna od szybkości reakcji na zlecenie, co się przekłada na opóźnienia sieci o których rozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli serwer_2 jest w siedzibie firmy to postawienie "swojej" maszyny nawet na ulicy obok może nie dać Ci "1ms"

Jeżeli serwer_2 leży w serwerownii to to wykupujesz tam też swój serwer i może pójdą na to żeby je spiąć razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aby ocenic jakie mogą być opóźnienia to trzeba wiedzieć z jakiego dostawcy korzysta serwer2 i w jakiej jest lokalizacji. Nie jest dla mnie jasne czy ten serwer2 to serwer dedykowany w jakimś DC czy też serwer u klienta w firmie.

 

Pozdrawiam,

Dino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×