Skocz do zawartości
Nibiru

Dodatkowa opłata reaktywacyjna w nazwa.pl

Polecane posty

Witajcie,

mam do Was pytanie. Zapoznałam się z "cyklem życia domeny" i dowiedziałam się, że w okresie "Grace Period" nie uiszcza się opłaty dodatkowej, a wystarcza zwykła opłata abonamentowa przedłużająca. 

Tutaj jest ten "cykl życia domeny": https://archive.is/NGvUe

Zaś tutaj jest cytat odnośnie domen globalnych - nie jest to więc kwestia nieaktualności tego obrazka:

Cytat

Opłata reaktywacyjna naliczana jest w przypadku domen, których abonament przedłużany jest po zakończeniu okresu ważności:

  • domeny polskie: możesz je przedłużyć do 30 dni od zakończenia ważności usługi, opłata reaktywacyjna naliczana jest w 1 dniu po wygaśnięciu domeny,
  • domeny globalne: możesz je przedłużyć w cenie standardowej do 34 dnia po zakończonej ważności domeny. Od 35 dnia po zakończonej ważności, obowiązuje konieczność uiszczenia opłaty dodatkowej,
  • domeny .co: opłata reaktywacyjna naliczana jest 1 dnia po zakończeniu okresu ważności domeny, a jej przedłużenie (reaktywacja) możliwe jest do 30 dnia po zakończeniu abonamentu,
  • domeny europejskie, np. .eu: już 1 dnia zakończenia ważności domeny wymagane jest uiszczenie opłaty dodatkowej za jej odzyskanie.
  • domeny zagraniczne, np. .de: (ccTLD): już po 1 dniu od zakończenia ich ważności, wymagane jest uiszczenie opłaty dodatkowej.

https://archive.is/TpYG7#selection-893.0-907.1

Proszę Was o informację skąd się bierze fakt, że nazwa.pl (rejestrator: netart-registrar sp z o.o.) dolicza opłatę dodatkową za reaktywację domeny już pierwszego czy drugiego dnia, generując fakturę proformę i wyraźnie tytułując, że jest to opłata dodatkowa, zaś home.pl tego nie robi? Czy to wynika z przepisów ICANN dotyczących domen (jeśli tak, wdzięczna będę za link)? Z jakich przepisów to wynika? Czy jest dowolność w zakresie pobrania opłaty dodatkowej przez firmę rejestrującą domeny / ICANN w tym zakresie w okresie 34 dni od chwili, gdy stała się ta domena globalna domeną o zakończonej ważności?

Dotyczy: okresu grace period (1-34 dzień po wygaśnięciu), domen globalnych (np. .info).

Edytowano przez Nibiru (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na infolinię, ja tam jestem zadowolony z nazwa.pl ale swego czasu przesadzali z e-commercem jak doliczali sobie odgórnie sporo kasy za wdrożenie RODO. Różnie bywa, lepiej być ostrożnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×