Skocz do zawartości

Historia edycji

Nibiru

Nibiru

Witajcie,

mam do Was pytanie. Zapoznałam się z "cyklem życia domeny" i dowiedziałam się, że w okresie "Grace Period" nie uiszcza się opłaty dodatkowej, a wystarcza zwykła opłata abonamentowa przedłużająca. 

Tutaj jest ten "cykl życia domeny": https://archive.is/NGvUe

Zaś tutaj jest cytat odnośnie domen globalnych - nie jest to więc kwestia nieaktualności tego obrazka:

Cytat

Opłata reaktywacyjna naliczana jest w przypadku domen, których abonament przedłużany jest po zakończeniu okresu ważności:

  • domeny polskie: możesz je przedłużyć do 30 dni od zakończenia ważności usługi, opłata reaktywacyjna naliczana jest w 1 dniu po wygaśnięciu domeny,
  • domeny globalne: możesz je przedłużyć w cenie standardowej do 34 dnia po zakończonej ważności domeny. Od 35 dnia po zakończonej ważności, obowiązuje konieczność uiszczenia opłaty dodatkowej,
  • domeny .co: opłata reaktywacyjna naliczana jest 1 dnia po zakończeniu okresu ważności domeny, a jej przedłużenie (reaktywacja) możliwe jest do 30 dnia po zakończeniu abonamentu,
  • domeny europejskie, np. .eu: już 1 dnia zakończenia ważności domeny wymagane jest uiszczenie opłaty dodatkowej za jej odzyskanie.
  • domeny zagraniczne, np. .de: (ccTLD): już po 1 dniu od zakończenia ich ważności, wymagane jest uiszczenie opłaty dodatkowej.

https://archive.is/TpYG7#selection-893.0-907.1

Proszę Was o informację skąd się bierze fakt, że nazwa.pl (rejestrator: netart-registrar sp z o.o.) dolicza opłatę dodatkową za reaktywację domeny już pierwszego czy drugiego dnia, generując fakturę proformę i wyraźnie tytułując, że jest to opłata dodatkowa, zaś home.pl tego nie robi? Czy to wynika z przepisów ICANN dotyczących domen (jeśli tak, wdzięczna będę za link)? Z jakich przepisów to wynika? Czy jest dowolność w zakresie pobrania opłaty dodatkowej przez firmę rejestrującą domeny / ICANN w tym zakresie w okresie 34 dni od chwili, gdy stała się ta domena globalna domeną o zakończonej ważności?

Dotyczy: okresu grace period (1-34 dzień po wygaśnięciu), domen globalnych (np. .info).

Nibiru

Nibiru

Witajcie,

mam do Was pytanie. Zapoznałam się z "cyklem życia domeny" i dowiedziałam się, że w okresie "Grace Period" nie uiszcza się opłaty dodatkowej, a wystarcza zwykła opłata abonamentowa przedłużająca. 

Tutaj jest ten "cykl życia domeny": https://archive.is/NGvUe

Zaś tutaj jest cytat odnośnie domen globalnych - nie jest to więc kwestia nieaktualności tego obrazka:

Cytat

Opłata reaktywacyjna naliczana jest w przypadku domen, których abonament przedłużany jest po zakończeniu okresu ważności:

  • domeny polskie: możesz je przedłużyć do 30 dni od zakończenia ważności usługi, opłata reaktywacyjna naliczana jest w 1 dniu po wygaśnięciu domeny,
  • domeny globalne: możesz je przedłużyć w cenie standardowej do 34 dnia po zakończonej ważności domeny. Od 35 dnia po zakończonej ważności, obowiązuje konieczność uiszczenia opłaty dodatkowej,
  • domeny .co: opłata reaktywacyjna naliczana jest 1 dnia po zakończeniu okresu ważności domeny, a jej przedłużenie (reaktywacja) możliwe jest do 30 dnia po zakończeniu abonamentu,
  • domeny europejskie, np. .eu: już 1 dnia zakończenia ważności domeny wymagane jest uiszczenie opłaty dodatkowej za jej odzyskanie.
  • domeny zagraniczne, np. .de: (ccTLD): już po 1 dniu od zakończenia ich ważności, wymagane jest uiszczenie opłaty dodatkowej.

Proszę Was o informację skąd się bierze fakt, że nazwa.pl (rejestrator: netart-registrar sp z o.o.) dolicza opłatę dodatkową za reaktywację domeny już pierwszego czy drugiego dnia, generując fakturę proformę i wyraźnie tytułując, że jest to opłata dodatkowa, zaś home.pl tego nie robi? Czy to wynika z przepisów ICANN dotyczących domen? Z jakich przepisów to wynika? Czy jest dowolność w zakresie pobrania opłaty dodatkowej przez firmę rejestrującą domeny / ICANN w tym zakresie w okresie 34 dni od chwili, gdy stała się ta domena globalna domeną o zakończonej ważności?

Dotyczy: okresu grace period (1-34 dzień po wygaśnięciu), domen globalnych (np. .info).

×