Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam. 

Od razu napiszę, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o hosting, oraz resell, więc jeśli ktoś chce to rozjaśnić, to musi to tłumaczyć jak dziecku - większość materiałów które udało mi się znaleźć, są po prostu napisane niejasnym dla mnie językiem.

Chciałbym zgłębić temat, jestem ciekaw jak to działa, od czego trzeba zacząć, ile +/- wynosi inwestycja początkowa oraz jakie z tego można wyciągnąć zarobki. 

Jeśli macie jakieś artykuły o tym, chętnie poczytam.

Edytowano przez kubus1337 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chcesz świadczyć usługi hostingowe? Masz jakąś wiedzę w zakresie obsługi takich tematów? Od strony IT (administracja serwerem, nawet typu reseller) może być dość kłopotliwa. Możesz spróbować sił w zarabianiu przez programy partnerskie różnych firm. To będzie na pewno prostsze, odpada Ci konieczność świadczenia wsparcia technicznego dla użytkowników. A zarobki mogą być całkiem niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znasz się na razie na tematyce zabezpieczania hostingu, konfigurowania, nie chcesz inwestować w księgowość, administratorów, obsługe klienta, to może po prostu zacznij pośredniczyć w odsprzedaży tych usług? są firmy, które oferują ciekawe programy partnerskie (ciekawe = dużo zysku dla partnera czyli 50%, bo podział 50/50 jest imho uczciwy), no i dają kasę za odnowienie tych usług przez twoich klientów. jak klient kupuje usługę za 100 zł , ty masz z tego np. 50 zł. Takiego zarobku nie masz jakbyś chciał od początku wystartować z firmą. z czasem jak zdobędziesz trochę klinentów i odłożysz kasę, to możesz zainwestować w vps np z directadminem i przenieść ich na ten vps. a przez ten czas po prostu pouczysz się administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×