Skocz do zawartości
Manieq

Serwer dedykowany pod streaming video

Polecane posty

Witam, poszukuje serwera dedykowanego pod streaming wideo. Obraz będzie strumieniowany w H.264 w rozdzielczości 1920x1080, 60 klatek, bitrate 6mbps. Chciałbym póki co móc obsłużyć około 2-3 tysiące odbiorców. Oprogramowaniem na serwerze będzie Wowza Streaming Engine. Z tego co zdążyłem się zorientować, najlepiej mieć łącze do 10Gbit. Wraz ze wzrostem liczby odbiorców będę stosunkowo rozszerzał liczbę serwerów. Zastanawiałem się nad OVH lub Leaseweb. Z wymagań: Procesor min. XEON 6 rdzeniowy, 32GB RAM. Co możecie polecić ? Wiem że wowza jest zasobożerna, ale chyba pod temat telewizji internetowej nada się najbardziej. Dodam, że transmisje live będą odbywało się 5-6 razy dziennie, średnio po 50 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet?

 

Pozdrawiam,

Dino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie myślałem o budżecie. Jak to w Polsce, im taniej tym lepiej. Dzisiaj kupuję licencję na wowze, aktualnie dzierżawimy serwer co ma 256gb ram, dwuprocesorowy Xenon, łącze 10gbit. Płacimy za to około 1600 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakładając 3 tysiące użytkowników jednoczesnych to samego łącza potrzeba 18Gbit wiec port 10Gbit nie wystarczy.

Jeżeli mówimy o 2-3tysiącach uzytkowników w ciągu miesiąca to juz cos innego.

Pozdrawiam,

Dino

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam podobnego rozwiązania, czy może Pan odpisać jakie rozwiązanie Pan wybrał (parametry)- i jaki hosting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem serwer dedykowany w leaseweb. Mam tam 100tb transferu. Serwer dedykowany za 100 euro miesięcznie, do tego licencja na wowza media server i tak sobie to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Rozumiem , że serwer obsługuje 2-3k userów na poszczególna transmisję? czy może jest to liczba odwiedzających dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest to zależne od łączą, przy 400 osobach jest spore zużycie i więcej serwer nie obsłuży. Mam łącze 10gbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×