Skocz do zawartości
poszukujacy

Trudby wybór zenbox vs. atthost vs. seohost

Polecane posty

Witajcie,

 

Planuje przenieść swój hosting z home.pl i kru.pl Moje główne zasoby to poczta e-mail, strony i systemy są utrzymywane na innych serwerach.

Potrzebuję Waszej opinii nt. zadowolenia z usług i ewentualnego wsparcia technicznego dot. 3 w/w firm.

Opinie znalezione w sieci są albo stare (pochodzą z 2016-2019 roku) albo mało wiarygodne (linki do programów partnerskich etc.).

Za każdy wpis będę wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz miejsce głównie na pocztę e-mail, wnioskuję, że pewnie tej poczty będzie raczej przybywało, a nie ubywało. Warto jest rozglądnąć się za dostawcą, który zapewni Tobie spokój, jeżeli chodzi o limit przestrzeni dyskowej, i to na długie lata. Wszystkie z firm, jakie wymieniłeś, mają w swojej ofercie usługi o limicie dyskowym pow. 30 GB, przy czym ceny tych usług zawsze będą bardzo wysokie. Dlaczego? Bo żadna z tych firm nie świadczy usług w ramach cloud hostingu, zatem stajesz się niejako niewolnikiem rezydowania na pojedynczym serwerze, na którym obok Ciebie "wsadzone są" setki innych użytkowników.

Rozwiązaniem, jakie chciałbym Tobie zaproponować, jest usługa Hosting Cloud od nazwa.pl. To usługa świadczona w chmurze, i dzięki temu zapewniająca Tobie bardzo duże limity przestrzeni dyskowej. Najmniejszy serwer w nazwa.pl to Hosting Cloud Basic o pojemności 100 GB. Jest on najtańszym rozwiązaniem w ofercie nazwa.pl, i jednocześnie dużo tańszym od ofert wszystkich wymienionych przez Ciebie firm. Kosztuje w pierwszym roku 100 zł netto (szczegółowy cennik dostępny jest na stronie https://www.nazwa.pl/cennik/cennik-serwerow/). Kolejnym pakietem, jest serwer Hosting Cloud Start, z limitem dyskowym 250 GB, a jego cena w pierwszym roku to 200 zł netto. Polecałbym Tobie wybór między tymi dwoma serwerami, przy czym kryterium decyzji moim zdaniem powinna być tutaj ilość kont e-mail, jakie fizycznie założysz na jednym i drugim serwerze (na pierwszym będzie to 50, na drugim 125). Piszę o ilości kont, bo zarówno jeden, jak i drugi serwer spełnia kryterium limitu przestrzeni dyskowej, jaki przedstawiłeś.

Co do pomocy technicznej, jako dodatkowego aspektu, który jest dla Ciebie istotny. Nazwa.pl oferuje całodobową pomoc techniczną dla swoich klientów, świadczoną przez e-mail oraz infolinię. Bez względu na porę dnia czy nocy, telefon odbieramy w ciągu średnio kilkudziesięciu sekund, a na e-maile odpowiadamy w ciągu kilkunastu minut. Zadaj nam pytanie, zadzwoń, a przekonasz się, że tak właśnie działamy!

Na koniec dość istotna informacja. Kupując usługę w nazwa.pl możesz liczyć na darmową migrację z serwerów innych firm do nas. Nasi technicy przeniosą Twoją stronę, pocztę i co najważniejsze, zweryfikują, czy wszystko działa po przeniesieniu tak jak powinno. Migrację możesz zaplanować już w trakcie składania zamówienia na usługę. 

Mam dla Ciebie specjalną ofertę. Skorzystaj z kodu rabatowego pe63-2792-2945 podczas składania zamówienia. Dzięki niemu, koszt aktywacji dowolnej usługi zmniejszy się o 20%!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa.pl nie była i nie będzie brana NIGDY pod uwagę. Panel administracyjny jest beznadziejny, robicie problemy z wydaniem kodu authfinfo i wydajecie go zazwyczaj wtedy jak interweniuje NASK (moje doświadczenie sprzed 2-3 lat). Support jest na bardzo niskim poziomie-konsultant miał problem z konfiguracją rekordów MX domeny. Bardzo kiepski webmail. Podsumowując, nie chcę sobie robić problemów a bajeczka o "nieskończoności" i uzależnieniu od 1 operatora i jego planu hostingowego jest dobra dla osoby która nie ma pojęcia o tym czego oczekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakich funkcji brakuje Tobie w panelu administracyjnym serwera? Zawsze liczymy na tego typu sugestie od użytkowników, bo sami jesteśmy wydawcą naszego panelu administracyjnego, dzięki czemu mamy możliwość dodawania wszystkich niezbędnych dla użytkowników funkcji

Zaznaczę też, że nieco ponad miesiąc temu wprowadziliśmy nową aplikację Cloud Mail do obsługi poczty. Oprócz klienta webowego, jest także dedykowany program na urządzenia z systemem Android (np. smartfony)

Co do wydawania kodów authinfo, ciężko mi się odnieść do opisanej przez Ciebie sytuacji. Na pewno kody są wydawane niezwłocznie po otrzymaniu przez nas prawidłowo wypełnionego wniosku. Można go wysłać pocztą lub po zeskanowaniu (w PDF, z podpisem kwalifikowanym) e-mailem. Jeżeli kiedykolwiek miałbyś problem z uzyskaniem kodu - daj znać, np. przez PW na forum, sprawdzę tę sprawę dla Ciebie. 

Co do wsparcia technicznego, być może natrafiłeś na jakiegoś nowego pracownika. Powinien Cię przełączyć do kogoś bardziej kompetentnego, chociaż mam nadzieję, że ostatecznie pomógł Tobie w rozwiązaniu problemu. Zaznaczę też, że od pewnego czasu dużo większy nacisk kładziemy na wewnętrzne szkolenia pracowników. Wielu naszych użytkowników pozytywnie ocenia wsparcie techniczne.

I kończąc na kwestii pojemności serwera - to nie bajeczka, zapytaj w dowolnej z firm, które wymieniłeś, ile będzie Cię kosztował serwer, na którym będziesz miał pocztę w łącznym rozmiarze np. 125 GB (czyli takim, na jaki pozwala serwer za 200 zł netto w nazwa.pl). Zobaczysz o czym piszę, że małe firmy, które nie dysponują odpowiednią infrastrukturą, nie są w stanie w rozsądnej cenie zapewnić Tobie dużej możliwości rozwoju. Pozostaje jeszcze kwestia szybkości działania tej poczty - w firmach, o jakich piszesz wszystko masz na jednym serwerze. I współdzielisz to z setkami innych użytkowników. W nazwa.pl masz usługę w technologii cloud. 

Zapraszam, abyś przetestował usługę jaką oferuje nazwa.pl. Standardowo masz 30 dni na testy. W tym czasie serwer aktywny jest za darmo. Jeżeli nie będzie Tobie odpowiadał, możesz z niego nie korzystać. Jakbyś chciał - skontaktuj się ze mną przez PW - udostępnię Tobie voucher na 3 miesiące takiego okresu testowego. Daj znać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ja Ciebie zaproszę do SeoHost.pl :)

U nas masz wszystko czego potrzeba.

Opieramy nasze usługi o wartości takie jak uczciwość i zaangażowanie.

Dlatego też można liczyć zawsze na nasze wsparcie i nie raz, nie dwa szukamy rozwiązań i pomagamy dalece poza zakres oficjalny usługi wsparcia.

Serwery konstruujemy samodzielnie w celu maksymalizacji wydajności. Wszystko na technologii NVMe i najwyższej jakości podzespołach serwerowych Supermicro.

Wkładamy serca i umysły w to co robimy i zależy nam na zadowoleniu naszych użytkowników.

Na 100% będziesz zadowolony :) Zapraszam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Seo-Host.pl napisał:

Witam.

To ja Ciebie zaproszę do SeoHost.pl :)

U nas masz wszystko czego potrzeba.

Opieramy nasze usługi o wartości takie jak uczciwość i zaangażowanie.

Dlatego też można liczyć zawsze na nasze wsparcie i nie raz, nie dwa szukamy rozwiązań i pomagamy dalece poza zakres oficjalny usługi wsparcia.

Serwery konstruujemy samodzielnie w celu maksymalizacji wydajności. Wszystko na technologii NVMe i najwyższej jakości podzespołach serwerowych Supermicro.

Wkładamy serca i umysły w to co robimy i zależy nam na zadowoleniu naszych użytkowników.

Na 100% będziesz zadowolony :) Zapraszam.

Rozważam :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seo jeśli chodzi o wsparcie najlepiej wspominam. Jeśli w mailu opiszesz o co chodzi, to na 100% odpowiedzą i coś zasugerują/pomogą. Nowej oferty nie sprawdzałem.

Zenbox mam średnie doświadczenia, jeśli chodzi o ich panel i stabilność, Atthost nie sprawdzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×