Skocz do zawartości
programistae-comp

KVM i publiczny adres ip

Polecane posty

Witam,

 

Mam problem postawiłem na własnym komputerze serwer na małe strony internetowe klientów firmy, ale nie mogę zrobić aby moja wirtualna maszyna która postawiłem wychodziła bo za moją sieć internetową, mam publiczny adres ip i stały adres przepisany aby dla mnie i nikt inny jej nie ma.

 

Postawiłem na min mostek i w mojej sieci lokalnej działa jak wpisze adres który został przepisany do virt 159.92.220.XXX a mój adres publiczny to 5.185.XXX.XXX  i chce aby ip które maszyna przydzieliła czyli 159.92.220.XXX był adresem publicznym wiem że się da ale szukam informacji na ten temat i nic nie mogę znaleźć jak to robić.

 

Proszę o waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 sposób - musisz zrobić przekierowanie na maszynę wirtualną w oprogramowaniu do wirtualizacji (większością darmowego oprogramowania tego nie zrobisz).
2 sposób - ustawiasz maszynę w sieci lokalnej, ustawiasz przekierowanie na ruterze (niektóre rutery mogą blokować taką maszynę wirtualną).


PS. 5.185 to wygląda na ip sieci komórkowej. Przeważnie sieci komórkowe nie dają zewnętrznych ip i wielu klientów ma to samo ip, więc możliwe,. że nie będzie się dało tego zrobić (NAT operatora komórkowego, którego nie ustawisz, NAT rutera - ustawisz - jak masz ruter), NAT oprogramowania do wirtualizacji - opisałem powyżej).

Edytowano przez skyref (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×